KAJAK-KENU

Barta hetedik lett

Az Auronzóban megtartott ifjúsági és U23-as gyorsasági Európa-bajnokság harmadik versenynapján Szerbiának két egysége volt A döntős. Anđelo Džombeta és Nikola Rasulić nyolcadik helyen ért célba K2 1000 méteren, a futamot a Balázs/Linka szlovák páros nyerte meg. A juniorok mezőnyében a zentai Barta Éva okos evezéssel a hetedik helyen ért célba, Marko Subotić a B döntőben lett ötödik, Sziveri Rita pedig ezt megelőzően a négyeseket segítette a tizedik helyhez. Fehér Csaba, a Tiszavirág Kajakklub edzője szerint mindhárom zentai versenyző nagyszerűen teljesített, és elégedett az elért eredményekkel. A magyar küldöttség első aranyérmét Bordács Blanka szerezte meg az U23-as kategória kajak egyesében. Az első hely sorsáról egy kilométernyi versenyzés után csupán 0,04 másodperc és a célfotó döntött Bordács és a lengyel lány között. Szombaton Kocsis Ádám az ifik között kenu egyesben bronzérmet szerzett. A vasárnapi versenynapon K2 500 méteren a Dostanić/Relić kettős ezüstéremnek örülhetett, Bojan Zdelar a juniorok mezőnyében szintén ötszázon a dán Knudsen mögött másodikként ért célba, ezt követően az U23-as mezőnyben megérkezett Szerbia aranya is, K1 200 méteren Biljana Relić a rövidtávhoz képest viszonylag nagy különbséggel előzte meg Orosz Adriennt. Az Eb legsikeresebb országa a junioroknál és U23-ban is Fehéroroszország lett, összesen nyolc aranyat, 6 ezüstöt és 1 bronzot zsebeltek be.

Éremtáblázat, juniorok: 1. Fehéroroszország 5 arany, 3 ezüst, 2. Dánia 3 arany, 1 bronz, 3. Csehország 2–3–3, … 11. Magyarország 0–2–1, 15. Szerbia 0–1–0. U23: 1. Fehéroroszország 3–3–1, 2. Lengyelország 3–3–1, 3. Olaszország 2–2–0, … 6. Magyarország 1–2–1, … 10. Szerbia 1–1–0.