MOTO GP – HOLLAND NAGYDÍJ

Márquez növelte előnyét

Marc Márquez ünnepel (Fotó: Beta/AP)

Izgalmas futamokat hozott az idei Holland Nagydíj. Moto 3-ban a spanyol Jorge Martin alig több mint fél másodperccel előzte meg a második helyezett Aron Canetet, de ez is elegendő volt neki ahhoz, hogy az összesített pontversenyben az élre álljon. A Moto 2 kategóriájában ehhez képest Francesco Bagnaia fölényes győzelmet aratott, hiszen közel két másodperccel bizonyult jobbnak Fabio Qartaraónál. Az igazi nagy csata a királykategóriában zajlott, ahol Marc Márquez és Maverick Viñales küzdött az első helyért. Párharcuk közben lecsúsztak az ideális ívről, amit Valentino Rossi kihasznált, és átmenetileg az élre állt. Fél körrel később azonban Márquez visszaállt az élre, és a futam végéig fokozatosan növelte előnyét. Rossi egyre jobban visszaesett, és végül csak a hatodik helyen ért célba. Szoros befutóban végül Alex Rinst intették le másodikként, a dobogó harmadik fokára pedig Viñales állhatott fel. Összesítettben Márquez tovább növelte előnyét, s jelenleg 41 ponttal vezet Rossi előtt.

Eredmények, Holland Nagydíj, Moto 3: 1. Jorge Martin (spanyol, Honda) 37:56,485, 2. Aron Canet (spanyol, Honda) 0,665 másodperc hátrány, 3. Enea Bastianni (olasz, Honda) 0,718 m. h. stb. Moto 2: 1. Francesco Bagnaia (olasz, Kalex) 39:30,436, 2. Fabio Qartararo (francia, Speed Up) 1,748 másodperc hátrány, 3. Alex Márquez (spanyol, Kalex) 2,179 m. h. stb. Moto GP: 1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41:13,863, 2. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 2,289 másodperc hátrány, 3. Maverick Viñales (spanyol, Yamaha) 2,308 m. h. stb.

Az összesített állása, Moto 3: 1. Martin 105, 2. Marco Bezzecchi 103, 3. Fabio Di Giannantonio 91 pont stb. Moto 2: 1. Bagnaia 144, 2. Miguel Oliveira 128, 3. Alex Márquez 110 pont stb. Moto GP: 1. Márquez 140, 2. Rossi 99, 3. Viñales 93 pont stb.

A következő versenyt, a Német Nagydíjat július 15-én rendezik meg.