BIRKÓZÁS

A Zenta országos bajnoki címe

A hétvégén Nagybecskereken rendezték meg kötöttfogásban az U13-as országos bajnokságot, amelyre 21 egyesület 114 versenyzőt nevezett be. A végső siker a Zenta csapatáé lett, amely fölényesen nyerte meg a bajnokságot.

Győztesek, 30 kg: 1. Velisavljev Andrej (Omladinac), 2. Lengyel Kevin (Potisje). 33 kg: 1. Dedić Lazar (Soko), … 3. Özvegy Dániel (Potisje). 36 kg: 1. Berkec Dániel (Zenta), 2. Varga Roland (Zenta). 39 kg: 1. Berkec Dejan (Zenta), … 3. Pék Zalán (Zenta). 42 kg: 1. Miolski Jovan (Proleter), … 3. Paróci Rajmond (Spartacus). 46 kg: 1. Vámos Antal (Zenta), 2. Lakatos Dávid (Potisje), 3. Nagy Kristof (Potisje). 50 kg: 1. Kuručev Vanja (Proleter). 55 kg: 1. Tóth Csaba (Zenta), 2. Tóth Dániel (Zenta), 3. Graovac Đorđe (Potisje). 60 kg: 1. Boris Petrov (Proleter). 70 kg: 1. Sarić Mihajlo (Kragujevac).

Csapatban: 1. Zenta 175, 2. Proleter 122, 3. Soko 120, 4. Potisje 95 pont stb.

*****

Potisje-sikerek

A Temesváron megrendezett nemzetközi utánpótlás-korosztályú versenyen 11 ország vett részt: Magyarország, Horvátország, Románia, Bulgária, Görögország, Moldova, Ukrajna, Észtország, Svédország, Grúzia, míg Szerbiát Belgrád és Vajdaság válogatottja képviselte. Vajdaság válogatottját Újhelyi Sándor, a magyarkanizsai Potisje edzője vezette, és a keretben a Potisje három birkózója is szőnyegre lépett. Az igen erős nemzetközi mezőnyben Mosó Bálint (75 kg) bronzérmes lett.

A magyarkanizsaiak a szlovákiai Bősön is felléptek. A Csallóközi Nagydíjon 10 ország (Magyarország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Csehország, Lengyelország, Románia, Moldova, Ukrajna, Szlovákia) versenyzői vettek részt, köztük a magyarkanizsai Potisje birkózói, akik három érmet nyertek. Második helyezést ért el Rekecki Botond (44 kg), míg a dobogó harmadik fokára Pósa Nimród (52 kg) és Sarnyai Ákos (71 kg) állhatott fel.