2024. április 24., szerda

Györe László kiesett a Roland Garroson

Györe Lászlónak nem sikerült bejutnia a Párizsban zajló Roland Garros második fordulójába

A zentai teniszező 7:6,4:6, 7:6, 6:1 arányú vereséget szenvedett a szlovák Martin Kližantól.

Az első szettben rövidítésre került sor, melyben Györének játszmalabdája volt, ezt viszont nem sikerült kihasználnia, Kližan viszont élt a lehetőséggel és megnyerte az első játszmát.

A második játszmában Györe kétszer breakelt, a szlováknak viszont csal egyszer sikerült, így Györe  egyenlített.

A harmadik szettben ismét nagyon kiélezett csata folyt, megint rövidítésbe torkollt, és ismét Kližannak sikerült megnyernie a játszmát. A negyedik játszma elején Györe elveszítette az adogatójátékát, majd Kližan még kétszer breakelt, így a szlovák teniszező nyerte a találkozót és bejutott a második fordulóba.