A tornyosiaknak kijött a lépés

TISZA MENTI LIGA

Tornyos: Tornyos–AFK 5:0 (2:0)

Tornyosi pálya, 30 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Karácsonyi a 2., 61., 65., Homolya M. a 10., 51. percben.

Tornyos: Deák, Homolya G. (Bakos), Szőke (Szokola), Tóth Horgosi, Kokrehel, Tóth, Tóth Bagi, Karácsonyi, Rusák, Homolya M. (Nagy), Kaszás.

AFK: Balázs, Pozsár, Stojanov, Lalić, Laták A. (Mitrović), Anitics (Pekó), Bikicki, Vujić, Šević (Golubović), Nagypál, Laták Á.

A forduló rangadóját a hazaiak kezdték jobban, Gubik Tibor tanítványai ugyanis tíz percnyi játék után már 2:0-ra vezettek, majd a második félidő elején még háromszor bevették Balázs kapuját, így téve teljessé győzelmüket. A fiatal tornyosi csapat sikerével három pontra megközelítette a táblázaton az AFK-t, és az adai együttesnek bizony oda kell figyelnie, ha a bajnokság végéig meg akarja tartani a második helyét.

Tiszaszentmiklós: Sloga–Graničar 4:1 (3:1)

Sloga-pálya, 100 néző, vezette: Đ. Simendić (Mohol). Góllövők: Sovilj a 26., 38., Mijić a 33., Đukić a 78., illetve Božin a 14. percben.

Sloga: Stijović, Tornjanski, Budovalčev (Martinović), Z. Terzin, Ilić, N. Terzin (Vastag), Živanović, Đukić, Sovilj, Farago, Mijić (Bulatović).

Graničar: Labus, Ilić, Ugri, Ignjatov (Uverić), Sarapa, Kašić, Bajić, Stojkov, Božin, Popović, Popov.

Az éllovas otthonában meglepetésre a gyálai vendégek szerezték meg a vezetést, s csak nyolc percre rá elfajultak a dolgok, Popov kemény belépője után, de nemcsak ő kapott piros lapot, hanem a Sloga edzője, Dragan Mijić is. Sovilj aztán a 26. percben kiegyenlített, a gyálaiak soraiból pedig káromkodásért Kašićnak kellett elhagynia a pályát. A kilenc játékosra maradt határ mentiek ezek után nem tudták kivédeni a hazaiak támadásait, s meggyőző vereséget szenvedtek.

Orom: Šampion–Jedinstvo (Ó) 1:1 (0:0)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Milunovic a 49., illetve a Majer a 85. percben.

Šampion: Toldi, Stojičič Sa. (Virág), Malagurski, Tóth (Csanádi), Körmöci, László, Stojičić Sl., Milunović, Pisarić, Bíró (Horvát), Krajnović.

Jedinstvo (Ó): Rice, Szecsei, Majer, Brzak, Holló, Živkov, Mikluc, Kalmár, Rankov, Šećerov, Ferisi.

Hazai helyzetekkel kezdődött a találkozó, Rice István, a vendégek tapasztalt kapusa azonban a helyén volt, és hárítani tudta előbb László lapos lövését, majd Milunović távoli bombáját is. Az első félidő hajrájában nagy lehetőséghez jutottak a vendégek, Toldi ugyanis buktatta a tizenhatosba betörő Miklucot, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, a hazaiak hálóőre azonban jóvátette hibáját, és hárította Ferisi bal sarokba tartó lövését. A második játékrész elején az oromi csapat egy szöglet után megszerezte a vezetést: a védőkről kipattanó labdát Milunović bombázta közelről a kapuba. A hátralevő időben a Šampion játékosai több alkalommal is bebiztosíthatták volna a győzelmüket, de nem tudtak élni a jobbnál jobb lehetőségekkel, ami természetesen ezúttal is megbosszulta magát, az ókeresztúriak ugyanis a 85. percben egy kapu előtti kavarodást követően kiegyenlítettek. Az oromiak előtt még az utolsó percben is adódott egy hatalmas helyzet, Krajnović azonban két méterről a kapusba lőtte a labdát.

Martonos: Jedinstvo–Jadran 3:1 (1:0)

Jedinstvo-pálya, 40 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Danics a 2., 90., Sáfrány a 85., illetve Pavlov a 73. percben.

Jedinstvo: Makra, Bajúsz, Jakovljev, Bite, Danics, Nagy O., Nagy T., Ateljević (Miksa), Huszta (Popov), frány (Pernyes), Simić.

Jadran: Madžar, Vladisavljev, Perišić, Bebek, Pavlov, S. Đurđev, Popović (Knežević), Stanić, Božanin (Crnogorac), D. Đurđev, Milanov (M. Oluški).

A vendégkapus hibája után (kiejtette a kezéből a labdát) Danics már a 2. percben megszerezte a martonosi vezetést, de a győzelmet csak az utolsó percekben tudták bebiztosítani Sáfrány szólója és Danics újabb szép gólja után.

Mohol: Bácska–Hajduk 2:0 (1:0)

Bácska-pálya, 50 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Stefanović a 43. és N. Vrbaški a 73. percben.

Bácska: Krizsán P., Dongó, Morović (Crnojlović), Krizsán M., Vlajković, Ferenc (Jeremić), Kovács, D. Vrbaški, Suvačarev, N. Vrbaški (Radonić), Stefanović.

Hajduk: Panić, Hajder, Bodroža, Rankov, Horváth, Nikolin, Ćirić, Mendebaba, Elezović, Jovanić (Bjelica), Banjac.

A sportszerű mérkőzésen a moholiak mutattak többet, győzelmük megérdemelt.

Csóka: Csóka–Slavija 1:2 (0:1)

Csókai pálya, 70 néző, vezette: Trbović (Törökkanizsa). Góllövők: Mellik az 55., illetve Huszák J. a 19., Maluckov a 80. percben.

Csóka: Militarov, Krsmanović, Mellik (Popović), Strajin, Kostić, Bulajić, Popov, Čolić, Antanasović (Šustran), Keleuva, Ćinkul.

Slavija: Ballangó, Remete, Maluckov, Kijac, Huszák I., Dimović (Kakas), Ágoston, Slavković (Ognjenović), Rudas, Elezović (Singer), Huszák J

Az oroszlámosi vendégek teljes zsákmánnyal távoztak Csókáról. Bár Mellik Viktor egy kavarodás után kiegyenlített, a 80. percben rossz védekezés következtében újabb gólt kaptak a hazaiak.

A 23. forduló: Jedinstvo–Jadran 3:1, Sloga–Graničar 4:1, OROM: Šampion–Jedinstvo (SK) 1:1, Csóka–Slavija 1:2, Bácska–Hajduk 2:0, Tromeđa–Tisza 2:3, Tornyos–AFK 5:0.

9

A következő forduló (május 27.): Jadran–Tornyos, AFK–Tromeđa, Tisza–Bácska, Hajduk–Csóka, Slavija–Šampion, Jedinstvo (SK)–Sloga, Graničar– Jedinstvo (M).

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Đurđin 1:1 (0:1)

Csantavéri sportközpont, 150 néző, vezette: Jeknić (Palics). Góllövők: Kelemen Sz. A 90., illetve Pejić a 25. percben.

Csantavér: Baranyás, Udvardi, Vujović, Szabó A., Szedlár (Bózsity), Szabó F., Kelemen Sz., Kecsenovity, Laličić, Maravić (Petrić), Kelemen Cs.

Đurđin: Jokić, Horvatski, Pejić, Somogyi, Polovina (Cvijanov), Kujunđić, Bilbija, Panić (Ceklić D.), Ceklić N. (Dulić), Sztantić, Majlát.

A mérkőzés elején a vendég györgyéniek domináltak, a 10. percben majdnem meg is szerezték a vezetést. Negyedórával később aztán már nem tévedtek: egy a védők mögé belőtt labdára Pejić – lefutva a hazai védőket – érkezett, és a kijövő kapus mellett lőtt a hálóba. A félidő vége felé már a hazaiaknak is akadt helyzetük, de Maravić előbb a kapu mellé lőtt, majd Szedlár beadásáról centikkel maradt le. A folytatásban ismét Baranyásnak kellett védeni, Panić pedig közelről a kapu fölé lőtt. A mérkőzés hajrájában már a hazaiak támadtak. A 80. percben Kelemen Sz. emelését védte Jokić, majd egy baloldali beadást ütött ki, de röviden a tizenhatosnál álló Kelemen Csongorhoz, aki ugyan elvitte a kapus mellett a labdát, de kapu fölé lőtt. Az utolsó másodpercben sikerült kiegyenlíteni a csantavérieknek, Petrić indította Kelemen Szabolcsot, aki levette a labdát és a hosszú sarokba lőtte. A gól után a jól bíráskodó játékvezető rögtön lefújta a mérkőzést.

A 21. forduló: Bratstvo–Palics 0:5, Hajduk–Udarnik 0:0, Bikovo–Žednik 1:1, Csantavér–Đurđin 1:1, Solid–Mala Bosna 2:1 A Lokomotiva–Elektrojvodina meccsről nem érkezett jelentés.