2024. április 16., kedd

A Bajsa elvesztette a rangadót

A Szabadkai ligában kérdéses maradt a bajnoki cím sorsa – Magabiztos játékkal nyertek a topolyaiak – Veszélyben a Tisza ezüstérme

SZUPERLIGA – FELSŐHÁZ

A 7. forduló zárómérkőzése: Crvena zevzda–Voždovac 5:1.

Topolya: TSC–Sloboda (Užice) 3:0 (2:0)

Városi stadion, 1400 néző, vezette Stamenković (Belgrád). Góllövők: Szilágyi a 27., Damnjanović a 29. és Sinkovits a 90. percben.

TSC: Jorgić, Svitić, Čordašić, Skopljak, Ponjević, Babić, Tomanović, Erak (Miličević), Damnjanović (Galić), Denković (Sinkovits), Szilágyi.

Sloboda: Cvijović, Jezdimirović (Stanimirović), Vučković, Cvetić, Tamindžić, Živanović (Karadarević), Andrić, Glišović, Markićević (Babić), Đorđević, Jovanović.

A TSC csapata már az első perctől kezdve uralta a mezőnyt, nem engedve a kiesés ellen harcoló vendégeknek, hogy kibontakoztassák játékukat. A 2. percben Eraknak, majd kisvártatva Szilágyinak is volt jó helyzete. Ez utóbbi a 27. percben egy remek gólt lőtt éles szögből a jobb felső sarokba. Két percre rá a lendületben lévő topolyaiak következő támadását csak szabálytalanul tudták megállítani a vendégek, a jogos büntetőt Damnjanović váltotta gólra. A TSC a második játékrészben is folytatta jó játékát, ekkor még több helyzetet sikerült kidolgozni, többször is csak nagy bravúrral tudott a vendégek kapuvédője hárítani. A mérkőzés utolsó percében Sinkovits tette fel az i-re a pontot, amikor egy remek lövéssel mintegy 18 méterről vette be a kapu jobb felső sarkát.

A 28. forduló: TSC–Sloboda 3:0, Teleoptik–Radnički (P) 2:1, Radnički 1923–Proleter 1:3, Novi Pazar–Bežanija 1:1, Sinđelić–Dinamo 1:3, Jagodina–Budućnost 1:1, ČSK–Metalac 1:3. Az Inđija–Temnić találkozót holnap játsszák.

13

A következő forduló (május 27-én): ČSKTSC, Metalac–Jagodina, Budućnost–Sinđelić, Dinamo–Novi Pazar, Bežanija–Radnički 1923, Proleter–Teleoptik, Radnički (P)–Inđija, Temnić–Sloboda.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 28. forduló: Bratstvo–Dinamo 3:0, Becse–Crvena zvezda 2:1, Odžaci–Mladost 1:1, Cement–Borac 2:1, Omladinac–Radnički (ÚP) 0:0, Radnički (N)–Radnički (S) 8:1, Bácska 1901–Dunav 0:0, Radnički (M)–Železničar 2:0.

9

A következő forduló (május 26-án): Radnički (M)–Bratstvo, Železničar–Bácska 1901, Dunav–Radnički (N), Radnički (S)–Omladinac, Radnički (ÚP)–Cement,Borac–Odžaci, MladostBecse, Crvena zvezda–Dinamo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 28. forduló: Polet–Tesktilac 2:3, Budućnost–Tavankút 3:2, Mladost (A)–Radnički (Z) 1:0, Zadrugar–Tisza 2:1, Mladost (T)–Preporod 4:2, BSK–Mladost (P) 2:3, Srbobran–Sloga 4:0, a Bácska (P) szabad volt.

26

A következő forduló (május 27-én): Srbobran–Bácska (P), Sloga–BSK,Mladost (P)–Mladost (T),Preporod–Zadrugar,Tisza–Mladost (A), Radnički (Z)Budućnost,Tavankút–Polet,A Tesktilac szabad.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 28. forduló: Vršac–Polet 7:1, Kikinda–Mladost 3:1, Begej–Radnički (S) 1:0, Sloboda–Radnički (K) 4:2, Jedinstvo (TB)–Budućnost 3:2, Proleter–Kozara 0:4, Sloga–Jedinstvo (BK) 2:0, ŽAK–Vojvodina 1:1.

14

A következő forduló (május 26-án):ŽAK–Vršac, Vojvodina–Sloga, Jedinstvo (BK)–Proleter, Kozara–Jedinstvo (TB), Budućnost–Sloboda, Radnički (K)–Begej, Radnički (S)–Kikinda, Mladost–Polet.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 28. forduló: Hajduk (D)–Index 4:1, Borac (S)–Sloga (E) 2:0, Jugović–Sremac 2:1, Hajduk (Č)–Sloga (T) 4:3, Podunavac–Kupinovo 2:0, Slavija–Jedinstvo 1:3, Kabel–Hajduk (B) 4:1. A Laćarak–Borac (Ú) találkozóról nem érkezett jelentés.

15

A következő forduló (május 27-én): Kabel–Hajduk (D), Hajduk (B)–Slavija,JedinstvoPodunavac, Kupinovo–Hajduk (Č), Sloga (T)–Jugović, SremacLaćarak, Borac (Ú)–Borac (S), Sloga (E)Index.

SZABADKAI LIGA

Bajsa–Vrbas 0:1 (0:0)

Bajsai pálya, 200 néző, vezette: Bedić (Györgyén). Góllövő: Krnajić a 83. percben.

Bajsa: Damjanović, Zsemberi, Budai (Kocsis), Krivokapić, Tresiglavić, Boros, Latyák, Marjanović, Mihalecz Majoros, Žmukić.

Vrbas: Jovičić, Roganović, Brezovac, Savić (Janković), Šmit, Krnajić, Jovanović, Vujoševć, Avdalović, Komazec (Jakić), Vasiljević.

A bajsaiak kezdettől fogva támadtak, a vendégek pedig védekezésre rendezkedtek be. Az első félidőben sok volt a játékmegszakítás. A második játékrészben is többnyire a bajsaiak birtokolták a labdát, a vendégek pedig védekeztek, mígnem a 71. percben Marjanovićnak sikerült gólhelyzetbe kerülnie, de csak a felső lécet találta el. A vendégek viszont a 83. percben szöglethez jutottak, a beadást követően Krnajić fejelt a hazaiak hálójába. A fennmaradó időt kivédekezték a verbásziak. A Bajsának ezen a mérkőzésen a remi is elegendő lett volna a bajnoki cím biztosításához, de ez most nem sikerült.

Törökkanizsa: Obilić–Zenta 1:0 (0:0)

Obilić stadion, 80 néző, vezette: J. Lazarević (Pacsér). Góllövő: Sarapa a 79. percben.

Obilić: Sabo, Živkov, Mičević, Barjaktarović, Ostrogonac, Radulović, Dabevski (Zivlak), R. Jevtić, Romić, Sarapa (J. Jevtić), Keča (Markov).

Zenta: Tomašev, Al Sadi, Hrustanović (Božović), Zeković, Đuza, A. Dražić, Olajos (Piri), Mrakić (Drapšin), Dimić, I. Dražić, Györe.

A 8. percben Aleksandar Dražić előtt teremtődött jó lehetőség a gólszerzésre, de hét méterről telibe lőtte a hazai kapust. A 37. percben Mrakić szerzett kis híján vezetést a vendégeknek, a 40. percben Olajos lövése kerülte el nem sokkal a hazai kaput. Az Obilić a 44. percben állt legközelebb a gólhoz, de Ostrogonac fejese kevéssel a kapu fölé szállt. A második félidőben a törökkanizsaiak fokozták a tempót. Sarapa, Romić és Dabevski is komolyan veszélyeztették a vendégek kapuját, de a vendég védelem sokáig ellen tudott állni a rohamoknak. A 79. percben Romić lőtt kapura, Tomašev kapus hárítani tudott ugyan, de a kipattanó labdát Sarapa közelről a hálóba vágta.

Horgos: Horgos 1911–Radnički 1:2 (0:0)

Vasút menti pálya, 120 néző, vezette: Vukanović (Szabadka). Góllövők: Makra N. a 78., illetve Rajić a 89., Lazić a 93. percben.

Horgos 1911: Bohata G., Kiss, Szabó, Makra D., Bohata E., Veselinov, Huszár, Bati (Makra N.), Hoksza (Nagy), Dobó, Berenzi (Fodor).

Radnički: Ivanišević, Mihajlović, Lebović, Marinković, Pešić, Šoper, Lazić, Babić (Stanar), Lukić, Petković (Maravić), Rajić.

Az első félidőben egyenlő ellenfelek küzdelmét láthatták a nézők, gól nem született. A folytatásban a 78. percben Makra Norbert vezetést szerzett a hazaiaknak. A végjátékban a Radnički két szerencsés találattal megnyerte a találkozót.

Hajdújárás: Vinogradar–Proleter 2:2 (2:1)

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Dopuđa (Cserepes). Góllövők: K. Kujundžić a 29., Davidović a 31., illetve Osmajić a 38. és a 65. percben.

Vinogradar: Zarić, B. Kujundžić, Paunović, Haskó, K. Kujundžić, Glogovac, Káposzta, Nágel (Vasić), Abadžić (Todorović), Davidović, Gavrić (Vesnić).

Proleter: Mirković, Gotovac (Jovanović), Popržan, Dabić, Bajčić, Eri, Sivčević, Gadžić, Osmajić (Boroja), Maćiženski, Ogrizović (Veličković).

Harmatgyenge produkcióval rukkolt elő a hazai csapat a táblázat alsó felében helyet foglaló újsóvéi vendégek ellen. Az első félidő közepén az addig is fölényben játszó Vinogradar két perc alatt kétszer vette be Mirković kapuját, a 29. percben ugyanis Davidović szabadrúgása után Kristijan Kujundžić fejese nyomán került a labda a hálóba, majd Nágel önzetlen átadását követően Davidović duplázta meg csapata előnyét. A vendégek egy lesgyanús helyzet után, hét perccel a félidő vége előtt szépítettek az eredményen. Az 51. percben Zarić kapusnak köszönhették a zöldek, hogy nem egyenlített a Proleter. Ekkor Osmajić közeli lövését védte lábbal a hazai hálóőr. A 65. percben egy sikertelen lescsapda után Osmajić törhetett egyedül kapura, és nem hibázott: higgadt gurítással kiegyenlítette az állást. A második félidő egyetlen hazai lehetőséget a 85. percben jegyezhettük fel, de Todorović lövése a rövid felső sarok felett hagyta el a játékteret. A 92. percben a jó helyzetben kiugró Jovanović elől mentettek a hazai védők, így a felek megosztoztak a pontokon.

A 28. forduló: Njegoš–Napredak 3:0, Horgos 1911–Radnički 1:2, Iskra–Sutjeska 2:1, Bajsa–Vrbas 0:1, Jadran–Proleter (Nj) 3:1, Vinogradar–Proleter (RS) 2:2, Obilić–Zenta 1:0. A Pannónia szabad volt.