2024. március 29., péntek
SPORTHÍREK

Sima győzelem a rajton

RÖPLABDA

Szerbia női röplabda válogatottja 3:0 (25:18, 25:17, 25:22) arányban nyert Japán ellen a brazíliai Barueriben, Sao Paulo külvárosában, a Grand prix helyett újonnan bevezetett, de annak lejátszási rendszerével megegyező Nemzetek ligája versenysorozat első állomásán.

A szerb válogatott a 2. fordulóban az éjjel Németországgal játszott, ma pedig a vendéglátó brazil válogatott következik.

JÉGKORONG

Orosz–kanadai negyeddöntő

Mivel a címvédő svéd válogatott a csoport utolsó fordulójában legyőzte a legutóbb bronzérmes oroszokat, a Dániában folyó szuperdivíziós vb negyeddöntőben a lett válogatottat kapta, amely a vendéglátó dánok feletti győzelmével jutott tovább az utolsó pillanatban. A negyeddöntő rangadóját a 27-szeres (beszámítva a Szovjetunió címeit) bajnok oroszok, és a 26-szoros bajnok Kanada vívják.

A negyeddöntő mai meccseinek párosítása: Svédország–Lettország, USA–Csehország, Oroszország–Kanada, Finnország–Svájc.

GIRO D’ITALIA

Yates újra a csúcson

Szakaszgyőzelmet szerzett a 11. etapon, és tovább növelte előnyét a Giro d’Italia összetettjében Simon Yates, a Mitchelton–Scott csapat brit kerekese.

Giro d’Italia, 11. szakasz (AssisiOsimo, 156 km): 1. Simon Yates 3:25:53 óra, 2. Tom Dumoulin +2 mp, 3. Davide Formolo +5 mp, 4. Alexandre Geniez +8 mp, 5. Domenico Pozzovivo a. i. stb. Az összetett állása 11 szakasz után: 1. Simon Yates 47:08:21 óra, 2. Tom Dumoulin +47 mp, 3. Thibaut Pinot +1:04 perc, 4. Domenico Pozzovivo +1:18 perc, 5. Richard Carapaz +1:56 perc stb.