Tovább dübörög a bajsai úthenger

Újvidéki „csendélet” a Vojvodina gólja után (Ótos András felvétele)

SZUPERLIGA FELSŐHÁZ

A 6. forduló: Vojvodina–Crvena zvezda 1:2, Napredak–Čukarički 3:2. A Voždovac–Partizan és a Spartacus–Radnički találkozó lapzárta után ért véget.

25

Az utolsó forduló (május 17-én és 19-én): Radnički–Napredak, Čukarički–Vojvodina, Partizan–Spartacus, Crvena zvezda–Voždovac.

SZUPERLIGA – ALSÓHÁZ

A 6. forduló: a Rad–Zemun, a Mladost–Bačka, a Borac–Radnik és a Mačva–Javor találkozó lapzárta után ért véget.

12

Az utolsó forduló (május 17-én): Javor–Rad, Zemun–Mačva, Bačka–Borac, Radnik–Mladost.

I. LIGA

Gornji Milanovac: Metalac–TSC 1:1 (1:0)

Metalac-stadion, 500 néző, vezette: Vujović (Újvidék). Góllövők: Rovčanin a 37., illetve Galić a 78. percben.

Metalac: Kostić, Svojić (Gočanin), Vukadin, Rovčanin (Lečić), Ivanović (K), Anđić, Bondarenko, Ilić, Tomić (Đokić), Pavlović, Koraksić.

TSC: Jorgić (K), Svitić, Čordašić, Skopljak, Ponjević, Babić, Tomanović, Milićević, Sinkovits (Szilágyi), Denković (Galić), Damnjanović (Davidov).

Az első félidő tapogatózó játékkal indult, a hazai csapat többet kezdeményezett, a TSC pedig ellentámadásokkal próbálkozott. A 37. percben egy 20 méteres szabadrúgásból, lapos lövéssel Rovčanin vette be Jorgić hálóját. A TSC edzője, Rogan már a második játékrész elején Erak, Szilágyi és Galić pályára küldésével próbált az eredményen változtatni. Sikerült is egyre több helyzetet teremteni, Miličević egy ziccert a kapusba lőtt, de Davidovnak és Eraknak is voltak jó helyzetei, mígnem a 78. percben Galić a szélről indulva középre cselezte magát, majd 20 méterről látványosan lőtte ki a kapu bal sarkát. A Metalac ezt követően próbált ismét többet kezdeményezni, de a TSC védői is állták a sarat, így végül igazságosnak mondható pontosztozkodással ért véget a találkozó.

A 27. forduló: Metalac–TSC 1:1, Budučnost–ČSK 1:1, Dinamo–Jagodina 3:0, Bežanija–Sinđelić 1:0, Proleter–Novi Pazar 5:0, Radnički (P)–Radnički 1923 2:1, Teminić–Teleoptik 1:3. A Sloboda–Inđija találkozót ma játsszák.

12

A következő forduló (május 19-én és 20-án): TSC–Sloboda, Inđija–Temnić, Teleoptik–Radnički (P), Radnički 1923–Proleter, Novi Pazar–Bežanija, Sinđelić–Dinamo, Jagodina–Budućnost, ČSK–Metalac.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 26. forduló: Bratstvo–Becse 2:2, Odžaci–Dinamo 3:2, Cement–Crvena zvezda 1:2, Omladinac–Mladost 4:1, Radnički (N)–Borac 0:2, Bácska 1901–Radnički (ÚP) 0:1, Radnički (M)–Radnički (Š) 6:0, Železničar–Dunav 1:1.

9

A következő forduló (május 16-án): Železničar–Bratstvo, Dunav–Radnički (M), Radnički (Š)–Bácska 1901, Radnički (ÚP)–Radnički (N), Borac–Omladinac, Mladost–Cement, Crvena zvezda–Odžaci, Dinamo–Becse.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 26. forduló: Bácska (P)–Polet 1:2, Mladost (A)–Tekstilac 2:0, Zadrugar–Tavankut 6:4, Mladost (T)–Radnički (Z) 3:1, BSK–Tisza 2:1, Srbobran–Preporod 9:0, Sloga–Mladost (P) 1:0. A Budućnost szabad volt.

23

A következő forduló (május 16-án): Sloga–Bácska (P), Mladost (P)–Srbobran, Preporod–BSK, Tisza–Mladost (T), Radnički (Z)–Zadrugar, Tavankut–Mladost (A), Tekstilac–Budućnost, a Polet szabad.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 26. forduló: Vršac–Kikinda 3:0, Begej–Polet 8:0, Sloboda–Mladost 0:2, Proleter–Radnički (K) 4:1, Sloga–Budućnost 2:1, ŽAK–Kozara 0:7, Vojvodina–Jedinstvo (BK) 2:0. A Jedinstvo (TB)–Radnički (S) találkozóról nem érkezett jelentés.

14

A következő forduló (május 16-án): Vojvodina–Vršac, Jedinstvo (BK)–ŽAK, Kozara–Sloga, Budućnost–Proleter, Radnički (K)–Jedinstvo (TB), Radnički (S)–Sloboda, Mladost–Begej, Polet–Kikinda.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 26. forduló: Hajduk (D)–Borac (S) 1:0, Laćarak–Index 3:2, Jugović–Sloga (E) 1:1, Hajduk (Č)–Borac (Ú) 2:3, Podunavac–Sremac 2:3, Slavija–Sloga (T) 2:0, Kabel–Kupinovo 2:0, Hajduk (B)–Jedinstvo 1:1.

15

A következő forduló (május 16-án): Hajduk (B)–Hajduk (D), Jedinstvo–Kabel, Kupinovo–Slavija, Sloga (T)–Podunavac, Sremac–Hajduk (Č), Borac (Ú)–Jugović, Sloga (E)–Laćarak, Index–Borac (S).

SZABADKAI LIGA

Zenta: Zenta–Proleter (RS) 3:1 (0:0)

Népkerti stadion, 100 néző, vezette: Dobuđa (Cserepes – Bački Sokolac). Góllövők: Mrakić a 71. és a 90., Dražić a 78., illetve Osmajić a 69. percben.

Zenta: Tomašev, Al Sadi (Baštovanov), Györe, Hrustanović (Rakić), Zeković, Đuza, Drapšin (Piri), Győri, Olajos, Dimić, Dražić.

Proleter: Mirković, Gotovac (Boroja), Popržen, Dabić, Sirčević, Gadžić, Osmajić (Vekićković), Mačiženski, Kojičić, Jovanović (Eri), Budar.

Mindkét csapat nyílt támadófocit játszott. Mindkét kapu előtt sok helyzet adódott. A hazai csapat nagyobb százalékban használta ki helyzeteit, és megérdemelten nyert.

Horgos 1911–Njegoš 0:3 (0:1)

Vasút menti pálya, 100 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Kosović a 10., Bojović a 68., Žmukić a 80. percben.

Horgos 1911: Bende, Fodor D., Huszár, Makra D., Bohata G., Veselinov, Apró, Fodor I., Puljai (Bati), Dobó, Berényi (Makra N.).

Njegoš: Fodor, Paličevič, Mrvajević (Đukanović), Major, Kosović, Pejović, Nikić (Vince), Savović, Miljanović, Bojović (Javorina), Žmukić.

Újabb verségével a Horgos valószínűleg végleg megfeneklett az utolsó helyen. A vendégcsapat jobb játékkal elvitte mind a három pontot. @sz = H. Gy.

Bajsa: Bajsa–Radnički 4:0 (1:0)

Bajsai pálya, 150 néző, vezette: Marjanov (Szenttamás). Góllövők: Majoros a 21. és az 54., Žmukić a 81. és Horváth a 90. percben.

Bajsa: Damjanović, Zsemberi, Majkić, Krivokapić, Tresiglavić, Boros, Latyák (Matić), Marjanović, Mihalecz (Kocsis), Majoros (Horváth), Žmukić.

Radnički: Ivanišević, Stenar (Francišković), Lebović, Pešić, Janjić, Marinković, Mihajlović, Babić, Horvat (Marević), Petković (Vuković), Rajić.

Már a mérkőzés elején betaláltak a bajsaiak. A vendégek viszont csak egy kapufával tudtak ekkor válaszolni. Majoros a második játékrészben újra fejjel kényszerítette megadásra az ellenfél kapusát. Ezt követően a Bajsa fölénye még inkább egyértelművé vált, de csak a 81. percben tudta ezt Žmukić egy látványos egyéni akcióból gólra váltani. Az utolsó percben pedig Horvát is feliratkozhatott a góllövők listájára.

Hajdújárás: Vinogradar–OFK Vrbas 0:3 (0:1)

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Lazarević (Pacsér). Góllövők: Roganović a 20., Avdalović 62., Janković a 77. percben.

Vinogradar: Zarić, B. Kujundžić, Paunović, K. Kujundžić, Abadžić, Glogovac, Káposzta, Nágel, Todorović (Haskó), Davidović, Gavrić.

OFK Vrbas: Jovičić, Roganović, Jakić (Mušikić), Savić (Komazec), Smit, Krnjajić (Ćirić), Jovanović, Vujošević, Avdalović, Janković, Vasiljević.

Három fejes gól okozta a Vinogradar vesztét a két csapat táblázaton elfoglalt helyezése alapján rangadónak beillő összecsapáson. A mérkőzés első negyedórája a hazaiaké volt: a 6. percben Todorović lőtt keresztbe a vendégkapu előtt, tíz perccel később pedig Davidović lapos lövését tenyerelte szögletre Jovičić. A verbásziak húszpercnyi játék után veszélyeztették először a hajdújárási kaput, amikor Vujošević rövid sarokba tartó lövését Zarić szögletre hárította. A bal oldali sarokrúgásra Roganović reagált a legjobban, és fejese, Zarić érintésével, a hazai kapuba került. A félidő végéig próbálkozott ugyan a Vinogradar, de az utolsó passzokba általában hiba csúszott, így komolyabb lehetőség nem alakult ki a vendégek kapuja előtt. A verbásziak az 57. percben majdnem növelték előnyüket, de Savić ziccerét Zarić lábbal védte, öt perccel később azonban már a hazai kapus sem tehetett semmit, ekkor egy jobb oldali szabadrúgást követően a hosszú saroknál érkező Avdalović fejesével megduplázták előnyüket a vendégek. Negyedóra múlva Janković is feliratkozott a góllövők listájára, miután a bal oldalról pontosan érkező labdát a hosszú sarokba fejelte. Nyolc perccel a lefújás előtt szépíthettek volna a hazaiak, de Davidović hálóba tartó labdáját Jovičić visszanyúlva szögletre ütötte.

A 26. forduló: Horgos 1911–Njegoš 0:3, Iskra–Napredak 7:1, Bajsa–Radnički 4:0, Jadran–Sutjeska 3:4, Vinogradar–Vrbas 0:3, Pannónia–Proleter (Nj) 1:4, Zenta–Proleter (RS) 3:1. Az Obilić szabad volt.