Szenttamási siker Adorjánon

A Tiszának nem sikerült legyőznie az éllovast – Újra nyert a TSC – Tovább hengerel a Bajsa

SZUPERLIGA FELSŐHÁZ

Az 5. forduló: Partizan–Napredak 2:2, Radnički–Vojvodina 5:0, Crvena zvezda–Spartacus 4:0, Čukarički–Voždovac 2:1.

25

A következő forduló (május 12-én): Voždovac–Partizan, Spartacus–Radnički, Vojvodina–Crvena zvezda, Napredak–Čukarički.

SZUPERLIGA – ALSÓHÁZ

Az 5. forduló: Bačka–Javor 4:0, Mladost–Mačva 0:0, Radnik–Zemun 2:1, Borac–Rad 1:2.

12

A következő forduló (május 12-én): Rad–Zemun, Mladost–Bačka, Borac–Radnik, Mačva–Javor.

I. LIGA

Topolya: TSC–Inđija 1:0 (0:0)

Városi stadion, 1500 néző, vezette: Minaković. Góllövő: Tomanović a 75. percben.

TSC: Jorgić, Svitić, Čordašić, Skopljak, Babić, Tomanović, Szilágyi (Sinkovits), Davidov, Gali (Damnjanović), Ponjević, Erak, (Milićević).

Inđija: Peković, Milisavljević (Vraštanović), Nikodijević, Vujasin, Bjeličić, Rogač, Kovačević, Anđelković (Majdevac), Plavšić, Ivančević, Stoiljković (Mojsilović).

A vendégcsapat szívós, kemény ellenfél volt, a mérkőzés kezdetétől többet birtokolta a labdát. Helyzeteket viszont a topolyaiak teremtettek, Erak az első félidőben kétszer is közel járt a gólszerzéshez. A második félidőben a TSC fokozta az iramot, de a vendégek továbbra is többet birtokolták a labdát. Végül egy védelmi hibát követően Damnjanović önzetlenül a még jobb helyzetben lévő Tomanovićhoz passzolt, aki szép gólt lőtt. Az eredmény a továbbiakban nem változott. A TSC következő ellenfele idegenben a Gornji Milanovac-i Metalac lesz.

A 26. forduló: TSC–Inđija 1:0, Teleoptik–Sloboda 3:0, Radnički 1923–Temnić 4:2, Novi Pazar–Radnički (P) 2:1, Sinđelić–Proleter 0:3, ČSK–Dinamo 0:1. A Metalac–Budućnost találkozó lapzárta után ért véget. A Jagodina–Bežanija mérkőzést ma játsszák.

12

A következő forduló (május 12-én): Metalac–TSC, Budućnost–ČSK, Dinamo–Jagodina, Bežanija–Sinđelić, Proleter–Novi Pazar, Radnički (P)–Radnički 1923, Temnić–Teleoptik, Sloboda–Inđija.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 25. forduló: Dunav–Bratstvo 3:2, Radnički (Š)–Železničar 0:4, Radnički (ÚP)–Radnički (M) 3:0, Borac–Bácska 1901 1:0, Mladost–Radnički (N) 3:2, Crvena zvezda–Omladinac 2:0, Dinamo–Cement 2:0, Becse–Odžaci 1:0.

9

A következő forduló (május 12-én és 13-án): Bratstvo–Becse, Odžaci–Dinamo, Cement–Crvena zvezda, Omladinac–Mladost, Radnički (N)–Borac, Bácska 1901–Radnički (ÚP), Radnički (M)–Radnički (Š), Železničar–Dunav.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Srbobran 0:1 (0:0)

Adorjáni pálya, 600 néző, vezette: Pančić (Bácsordas). Góllövő: Grabež a 67. percben.

Tisza: Tasić, Milikić (Maslovara), Ušumović, Panić, Mandić, Šicar, Živković, Damjanović (Đuranović), Borsos (Plavšić), Kolundžić, Todorović.

Srbobran: Kronić, Tešanović (Hadžinac), Pronek, Vujičić, Ikrašev, Dašić, Kosović, Đorović (Sušić), Bortnik, Ćovin (Pejović), Grabež.

A liga rangadója nézőszámcsúcsot döntött, korábban soha nem ült ennyi néző a lelátókon Adorjánon. De nem csak nézőből volt sok, rengeteg rendőrt is lehetett látni a helyszínen. A szurkolók sportszerűen biztatták csapataikat. A 20. percben a vendégek játékosa, Ćovin hatalmas kapufát lőtt. A 29. percben a vendégek kapuja előtt támadt kavarodás, Milikićnek lehetősége volt a gólszerzésre, de végül a vendégkapus tisztázni tudott. A 33. percben Borsos került helyzetbe, de lövése célt tévesztett. A 36. percben a másik oldalon Grabež ajtó-ablak pozícióban a kapu fölé lőtte a labdát. A második félidőben a szenttamásiak veszélyesebbek voltak. Az 53. percben közel jártak a vendégek a vezetés megszerzéséhez, de az utolsó pillanatban Živković a gólvonalról kivágta a labdát. A hazai védelem a 67. percben egy szöglet után kapitulált, a gólt Grabež szerezte. Tíz perccel később Ćorin növelhette volna a szenttamásiak előnyét, de a lövését a Tisza kapusa szögletre tudta ütni. A hazaiak elkeseredetten próbálkoztak ugyan, de egyenlíteni nem tudtak, így végül a vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott.

A 25. forduló: Mladost (P)–Bácska (P) 4:0, Preporod–Sloga 0:3, Tisza–Srbobran 0:1, Radnički (Z)–BSK 1:0, Tavankut–Mladost (T) 3:1, Tekstilac–Zadrugar 7:0, Polet–Budućnost 4:3, a Mladost (A) szabad volt.

20

A következő forduló (május 12-én és 13-án): Bácska (P)–Polet, Mladost (A)–Tekstilac, Zadrugar–Tavankut, Mladost (T)–Radnički (Z), BSK–Tisza, Srbobran–Preporod, Sloga–Mladost (P), a Budućnost szabad.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 25. forduló: Jedinstvo (BK)–Vršac 1:2, Kozara–Vojvodina 2:1, Budućnost–ŽAK 1:0, Radnički (K)–Sloga 4:2, Radnički (S)–Proleter 6:0, Mladost–Jedinstvo (TB) 1:0, Polet–Sloboda 1:7, Kikinda–Begej 2:0.

14

A következő forduló (május 12-én és 13-án): Vršac–Kikinda, Begej–Polet, Sloboda–Mladost, Jedinstvo (TB)–Radnički (S), Proleter–Radnički (K), Sloga–Budućnost, ŽAK–Kozara, Vojvodina–Jedinstvo (BK).

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 25. forduló: Jedinstvo–Hajduk (D) 2:0, Kupinovo–Hajduk (B) 1:3, Sloga (T)–Kabel 0:1, Sremac–Slavija 4:2, Borac (Ú)–Podunavac 2:1, Sloga (E)–Hajduk (Č) 4:1, Index–Jugović 0:3, Borac (S)–Laćarak 8:0.

15

A következő forduló (május 12-én és 13-án): Hajduk (D)–Borac (S), Laćarak–Index, Jugović–Sloga (E), Hajduk (Č)–Borac (Ú), Podunavac–Sremac, Slavija–Sloga (T), Kabel–Kupinovo, Hajduk (B)–Jedinstvo.

SZABADKAI LIGA

Horgos: Horgos 1911–Iskra 1:5 (0:4)

Vasút menti pálya, 200 néző, vezette: Nikolić (Szikics). Góllövők: Dobó a 90., illetve Serdar a 18., a 31. és a 60., Ivan a 42., Valjagić a 44. percben.

Horgos 1911: Bende, Kiss, Bohata G. (Huszár), Makra, Bohata E, Veselinov, Fodor D., Fodor I., Oksa (Apró), Bati (Puljai), Dobó.

Iskra: Miriski, Ivan, Jušković, Đaković, Delić (Perović), Malacko, Radulović (Šanta), Gubaš, Serdar, Valjagić Drljača.

A horgosiak a 3. percben kis szerencsével vezetést szerezhettek volna, de a vendégek kapujának felső lécéről a labda nem a gólvonalon túlra, hanem a mezőnybe pattant, így a védők hárítani tudtak. Ez volt a hazaiak egyetlen helyzete az első félidőben. A sokkal jobb vendégcsapat a 18. percben egy távoli lövéssel vezetést szerzett, majd a 31. percben Serdar másodszor is eredményes tudott lenni. A 42. percben Ivan lőtt gólt, és a félidő végéig még Valjagić is betalált a hazai kapuba. A folytatásban a hazai csapaton a cserék sem segítettek, az Iskra továbbra is nagy fölényben játszott. Egy óra elteltével Serdar mesterhármast jegyzett, a hazaiak részéről Dobó a 90. percben szépített.

Nádalja: Napredak–Bajsa 0:6 (0:2)

Nádaljai pálya, 100 néző, vezette: Zinaja (Szabadka). Góllövők: Tresiglavić a 29., Mihalecz a 45., Žmukić az 57. és a 65., Majoros a 78. és Horváth a 85. percben.

Napredak: Đukić, Matić, Obrenić (Kohut), Grujić, Mrđan, Jojkić, Golub (Kovačev), Naumov, Jovičić, Mažić, Savkov (Šućov).

Bajsa: Damjanović, Zsemberi, Majkić (Matić), Krivokapić, Latyák (Matić), Boros Tresiglavić, Marjanović, Majoros, Mihalecz (Kocsis), Žmukić (Horváth).

A bajsai csapat végigtámadta a mérkőzést, több helyzetet dolgozott ki a vendégek kapuja előtt, de Tresiglavić csak a 29. percben kezdte meg a gólgyártást, amikor 17 méterről vette be a vendéglátók kapuját. Előtte a bajsaiak két kapufát is lőttek. A második gól egy Majoros–Mihalecz-akcióból született, így mentek a csapatok pihenőre. A második félidőben a bajsaiak fölénye még jobban kidomborodott, még négyszer betaláltak, a csapat ezzel bebiztosította első helyét a tabellán.

A 25. forduló: Proleter (RS)–Obilić 1:1, Proleter (Nj)–Zenta 4:6, Vrbas–Pannónia 3:1, Sutjeska–Vinogradar 7:5, Radnički–Jadran 1:0, Napredak–Bajsa 0:6, Horgos–Iskra 1:5. A Njegoš szabad volt.