Ritkán fordul elő, hogy ennyire „lényegtelen” legyen egy spanyol örökrangadó, ám a hispán félszigeten most így alakult. A Barcelona és a Real Madrid az idei szezonban teljesen külön pályán futott: a katalánok az egész hazai pontvadászatban szárnyaltak, és már jó néhány fordulóval a befejezés előtt bajnoki címet ünnepeltek (Ernesto Valverde csapata a Deportivo otthonában gyűjtötte be a három pontot), míg a Real otthon nem villogott különösebben, ám az európai porondon jó úton halad a történelmi siker felé: sorozatban harmadik BL-döntőjébe jutott be Zinédine Zidane gárdája, és a Liverpool ellen jó eséllyel triplázhatnak a Blancók. A vasárnap esti (20.45) El Clásico tehát kizárólag presztízsértékkel bír, ám az is bőven elegendő lesz egy parázs összecsapáshoz.
Olaszországban végleg megtörheti a Napoli ellenállását a sorozatban hetedik bajnoki címére hajtó Juventus. Az Öreg Hölgy a Nagy Ádámot is foglalkoztató Bolognát fogadja, míg Maurizio Sarri tanítványai talán eggyel nehezebb feladatot kaptak a Torino személyében.
Angliában Chelsea–Liverpool, Franciaországban pedig Marseille–Nice derbit rendeznek.
SZOMBAT
12.00, Arena Sport 3: Newcastle Jets–Melbourne Victory
13.00, Sportklub 4: Girona–Eibar
13.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Stoke–Crystal Palace
13.30, Digi Sport 1, Arena Sport 1: Dundee–Hamilton
15.00, Arena Sport 3: Frosinone–Carpi
15.15, Eurosport 2: német bajnokság
15.30, Spíler1 TV: WBA–Tottenham
15.30, Sportklub 1: Lokomotiv (M)–Zenit
16.00, Sport1: Athletic Bilbao–Betis
16.45, M4: DVTK–Mezőkövesd
17.00, Arena Sport 3: Inter (Z)–Eszék
18.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Milan–Verona
18.00, Arena Sport 1: Partizan–Napredak
18.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Everton–Southampton
18.30, Sportklub 5: Austria–Admira
18.30, Arena Sport 5: Sparta Praha–Plzeň
18.30, Sportklub 4: Rochdale–Charlton
18.50, Arena Sport 3: Argentinos Jrs.–Godoy Cruz
19.15, M4: Videoton–Ferencváros
20.00, Eurosport 2: New York Red Bulls–New York City
20.00, Arena Sport 1: Crvena zvezda–Spartacus
20.00, Sportklub 3: Tenerife–Almería
20.45, Sport1, Sportklub 2: Villarreal–Valencia
20.45, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Juventus–Bologna
21.30, Sportklub 1: Sporting–Benfica
22.05, Eurosport 2: Seattle–Columbus
22.45, Arena Sport 4: Talleres–Huracán
VASÁRNAP
0.00, Arena Sport 3: São Paulo–Atlético-MG
10.00, Sportklub 1: Hiroshima–Kobe
12.30, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Udinese–Inter
12.30, Sportklub 4: Krka–Mura
13.15, Arena Sport 2: Hearts–Celtic
13.30, Sportklub 3: Birmingham–Fulham
13.30, Sportklub 6: Cardiff–Reading
14.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Manchester City–Huddersfield
14.30, Digi Sport 3, Arena Sport 4: Club Brugge–Anderlecht
14.45, M4: Zalaegerszeg–Kazincbarcika
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 1, Arena Sport 4: Napoli–Torino
15.00, Digi Sport 2, Arena Sport 3: Lazio–Atalanta
15.00, Sportklub 4: Beşiktaş–Kayseri
16.00, Sport1: Atlético Madrid–Espanyol
16.00, Sportklub 3: København–Brøndby
16.30, Digi Sport 3: Lyon–Troyes
17.00, Arena Sport 1: Nantes–Montpellier
17.00, Digi Sport 2, Arena Sport 3: Caen–Monaco
17.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Chelsea–Liverpool
18.00, Arena Sport 5: Sassuolo–Sampdoria
18.00, Arena Sport 2: Standard Liège–Genk
18.00, Sportklub 6: Akhisar–Galatasaray
20.45, Sport1, Sportklub 1: Barcelona–Real Madrid
20.45, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Cagliari–Roma
21.00, Digi Sport 1, Arena Sport 3: Marseille–Nice
21.15, Sportklub 3: Porto–Feirense
22.45, Arena Sport 4: Boca Juniors–Union
23.00, Eurosport 2: Orlando–Salt Lake
24.00, Arena Sport 1: Grémio–Santos