Kupát nyert az adorjáni Tisza

I. LIGA

Dobanovci: Budućnost–TSC 2:1 (1:0)

Dobanovci stadion, 300 néző, vezette Đorđić (Újbelgrád). Góllövők: Đorđević a 31., Bastajić a 90., illetve Galić a 61. percben.

Budućnost: Jadranin, Lučić, Đušić, Jagodić, Đorđević, Osman, Janjić (Stojković), Zorica (Reljić), Kokir (Kukolj), Bastajić, Dobrijević.

TSC: Jorgić, Svitić, Čordašić, Skopljak, Tomanović, Szilágyi (Stančetić), Davidov, Galić, Ponjević, Lalić, Erak (Miličević), Stančetić.

Az első félidőben egyik csapat sem játszott igazán jól, kevés volt az igazi helyzet is. A házigazdák a 31. percben egy beadást követően Đorđević fejes góljával vezetést szereztek, és ezzel az eredménnyel vonultak a játékosok a pihenőre. A második félidőre a topolyaiak rendezték soraikat. Tomanović hatalmas bombáját a Budućnost kapusa csak nehezen tudta hárítani. Egy hazai szöglet után kavarodás támadt a topolyaiak kapuja előtt, a játékvezető végül büntetőt ítélt meg, amelyet azonban Jorgić kivédett. A TSC ebben a játékrészben jobban játszott, és Galić a 71. percben ki is egyenlített, majd nem sokra rá jó helyzetből kicsivel a kapu fölé lőtte a labdát. Ezután Stančetićnek is volt még egy jó lehetősége, de a hazaiak kapusa remekül reagált. A mérkőzés vége előtt a játékvezető a hazaiak javára ismét büntetőt ítélt, amelyet Jorgić kiütött ugyan, de a kipattanót Bastajić a hálóba juttatta, eldöntve ezzel a pontok sorsát.

A 25. forduló: Budućnost–TSC 2:1, Dinamo–Metalac 1:2, Bežanija–ČSK 3:1, Proleter–Jagodina 6:0, Radnički (P)–Sinđelić 2:0, Temnić–Novi Pazar 0:2, Inđija–Teleoptik 1:1, Sloboda–Radnički 1923 2:0.

12

A következő forduló (május 5-én, 6-án és 7-én):TSC–Inđija, Teleoptik–Sloboda, Radnički 1923–Temnić, Novi Pazar–Radnički (P), Sinđelić–Proleter, Jagodina–Bežanija, ČSK–Dinamo, Metalac–Budućnost.

SZERBIAI KUPA

Adorján: Tisza–Becse 3:2 (1:1)

Adorjáni pálya, 150 néző, vezette: Nikolić (Szikics). Góllövők: Plavšić a 41., Todorović a 72., Vučković a 88., illetve Kovačević a 28., Todorović (öngól) az 58. percben.

Tisza: Tasić, Ušumović, Panić, Mandić, Šicar (Milikić), Živković, Damjanović (Đuranović), Borsos (Vučković), Kolundžić, Todorović, Plavšić.

Becse: Živkov, Vorgučin, Ungár, Potkozarac, Tomčić, Cvetković, Rahić (Vasin), Miškov, Kovačević, Aleksić, Dražić.

A Tisza labdarúgói nagy haditettet hajtottak végre, mert a szerb kupa körzeti döntőjében legyőzték az I. Vajdasági Ligában szereplő Becse csapatát. Igaz, az óbecseiek kétszer is előnyben voltak, de a hazaiak mindkétszer egyenlíteni tudtak. Kovačević vezető találatára Plavšić tudott válaszolni. A második vendégtalálat öngól volt, az adorjáni Todorović szerencsétlenül ért bele a labdába, amely a saját kapujában kötött ki. Negyedórával később a vendégkapus Šicarral szemben szabálytalankodott, a büntetőt pedig Todorović magabiztosan értékesítve kiegyenlített. A hajrában mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, végül a győztes gólt a 88. percben Vučković szerezte. A kupát a szabadkai körzet alelnöke, Živko Kojić adta át Tisza csapatkapitányának, Goran Živkovićnak.