BIRKÓZÁS

A Potisje Vajdaság bajnoka

Zomborban rendezték meg Vajdaság tartományi bajnokságát az ifjúsági és az U15-ös korosztályban, valamint az I. országos kupát az U11-es korosztályban. A Potisje birkózói az U15-ös korosztályban hét érmet szereztek, és a csapatversenyben az első helyen végeztek. Aranyérmes lett Pósa Nimród (52 kg), Molnár Ferenc (68 kg) és Mosó Bálint (75 kg), második helyet szerzett Berec Dávid (52 kg), harmadik helyen pedig Rekecki Botond (44 kg), Krizsán Igor (48 kg) és Mladenović Ádám (62 kg) végzett. A Zenta két aranyat nyert Vámos Antal (44 kg) és Berkec Dejan (38 kg) révén, Zónai Zsolt (44 kg) ezüstöt érdemelt ki

A csapatverseny élcsoportja: 1. Potisje 160, 2. Proleter 100, 3. Novi Sad 100 pont stb.

Az ifjúsági korosztályban a Potisje birkózói két érmet szereztek. Második helyen végzett LosoncSzabolcs (55 kg), Sarnyai Ákos (72 kg) pedig bronzérmet vehetett át. A Zenta érmesei, arany: Polgár Ákos (72), Pintér Áron (77), Surányi Martin. Ezüst: Almási Bence (87 kg). A Hercules két érmet szerzett, Katona Ádám (67 kg) aranyat, Vuković Márió (82 kg) pedig ezüstöt. Ezzel a teljesítményükkel a zentaiak csapatban másodikak lettek a sokkal népesebb összetételben fellépő zombori Soko mögött.

Az I. országos kupán az U11-es korosztályban a Potisje birkózói öt érmet szereztek, és csapatversenyben a második helyen végeztek. Aranyérmes lett Lengyel Kevin (31 kg) és Fehér Benjamin (50 kg), második helyen végzett Pósa Nimród (31 kg) és Újhelyi Balázs (34 kg), míg a dobogó harmadik fokára Rekecki Márk (29 kg) állhatott fel. A zentaiak minden éremből egyet szereztek: Mitrović Mišo (28 kg) első, Huszák Ádám (45 kg) második, Csáki Martin (41 kg) pedig a harmadik lett.

A csapatverseny élcsoportja: 1. Partizan (Belgrád) 130, 2. Potisje 90, 3. Novi Sad 85 pont stb.

Az U9-es korosztályban is tartottak versenyt. Itt a zentai Pék Tamás (20 kg) első, Tornai Lázár (27 kg) második, Menyhárt Zsombor (27 kg) pedig harmadik lett.