2024. április 16., kedd

Thiem várja Novakot

A monte-carlói 1000-es torna 2. fordulójának első meccse arról döntött, hogy ki lesz csütörtökön a ma műsoron levő ĐokovićĆorić találkozója továbbjutójának az ellenfele. Fordulatokban gazdag, érdekes csatában az osztrák Dominic Thiem nyert az orosz Andrej Rubljov ellen. Thiem a döntő játszmában előbb leadta a 4:1-es előnyt, majd 4:5-ről fordított két breakkel.

Rangadó volt a két tizenéves, a görög Sztefanosz Cicipasz és a kanadai Dennis Shapovalov találkozója is. Három hónapja az Australian Openen a kanadai nyert, most Monte-Carlóban a görög visszavágott neki.

Mindkét szerbiai teniszező, Peđa Krstin és Danilo Petrović is sikerrel vette a guadalarajai challenger rajtját.

Több mint két év után első győzelmeit aratta Bojana Jovanovski, a női ranglista egykor 32. helyezettje. A több műtéten átesett teniszezőnő túljutott a Sarm es-Sejk-i ITF-torna selejtezőjén, és az 1. fordulóban sem lesz ma esélytelen a román IrinaFetecău ellen. Győzelem esetén Bojana pontszerző lesz, és újra helyet kap a ranglistán.