SZABADKAI SPORTHÍREK

Ötös Kruševacon

A női labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában a Spartacus 5:0-ra nyert Kruševacon a Napredak ellen. A másik két eredmény: Požarevac–Vojvodina 0:5, Sloga Radnički–Crvena zvezda 0:2, a Rad–Mašinac mérkőzést elhalasztották. Az élcsoport: 1. Spartacus 39, 2. Crvena zvezda 34, 3. Vojvodina 25 ponttal stb.

Zomborban tartották meg a 15 és a 17 éven aluliak, valamint az egyetemisták országos súlyemelő-bajnokságát. Csapatban a 17 éven aluliak között az Apró Dániel, Haskó Viktor, Hődör Patrik, Sinkovics Erik alkotta Spartacus 796 ponttal a második helyen végzett a 818 pontos zombori Radnički mögött. Egyéniben a 15 évnél fiatalabbak mezőnyében Pásztor Filip (69 kg, 50+60, 110 kg) és Dorozsmai Alex (77 kg, 33+42, 72 kg) szerzett aranyérmet, a 17 éven aluliak között pedig Hődör Patrik (56 kg, 58+72, 130 kg) és Haskó Viktor (+94 kg, 93+122, 215 kg) állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Apró Dániel (62 kg, 55+72, 127 kg) és Sinkovics Erik (69 kg, 55+70, 125 kg) pedig a második helyen végzett. A 15 éven aluliak között a 85 kg-osok mezőnyében a versenyen kívül indult Káposzta János 30 kg-ot szakított, 38 kg-ot lökött, összesítettben pedig 68 kg-ot teljesített. A Spartacus súlyemelőit Stipan Vert és Haskó Tibor edzők vezették. A következő verseny a május 12-én Bácson megrendezésre kerülő Erih Špajzer-emlékverseny lesz.

Belgrádban tartották meg az országos sportmászóbajnokság 2. fordulóját, melyen a Spartacus Hegymászóklub sportmászószakosztályának tagjai 11 érmet nyertek. A nyolc klub 55 versenyzőjének részvételével megtartott bajnokságon a fiatalabb kategóriákban Maksim Purlija és Bognár Nóra az 1., Damjan Rapić, Csizmadia Dániel és Fábri Maja a 2., Beszédes Zsaklina, Milan Petrić és Stella Latoš a 3. helyet szerezték meg. Viktor Prčićnek, Kenyeres Hannának és Fazekas Sándornak nem sikerült dobogóra állnia, ők sorrendben a 4., 5. és 6. helyen zárták a viadalt. A felnőttek mezőnyében Csizmadia Dániel aranyérmes lett, Milan Petrić és Fábri Maja bronzéremmel térhettek haza, Beszédes Zsaklina pedig 4. helyezést ért el.