Három győzelemmel Nadalig

Ha valami csoda folytán Novak Đoković három győzelemmel nyitná a monte-carlói tornát, a negyeddöntőben a címvédő, világelső és a torna 10-szeres bajnoka, a spanyol Rafael Nadal lenne az ellenfele. A volt világelső szerb honfitársával, a selejtezőből feljutott Dušan Lajovićtyal kezd, második ellenfele a ĆorićBenneteau meccs győztese, a harmadik pedig az 5. kiemelt osztrák Dominic Thiem lehetne.

Filip Krajinović első ellenfele az olasz veterán Paolo Lorenzi, győzelem esetén pedig a 4. kiemelt bolgár Grigor Dimitrov következik. Fucsovics Márton az orosz Danyiil Medvegyevvel kezd, s ha 1:1-re kiegyenlíti az egymás közötti mérleget, az 1. forduló rangadójánek, a BerdychNisikori találkozónak a győztese következhet.

Viktor Troicki több mint két hónapja nem nyert meccset, a monte-carlói selejtező rajtján pedig zsinórban ötödször veszített.

Ivo Karlović az elődöntőig menetelt Houstonban a Kyrgios elleni váratlan győzelem révén. 39 évével a horvát az utóbbi negyed évszázad legidősebb elődöntőse az ATP-tornákon. Jubilált az amerikai John Isner is, aki a Johnson elleni meccsen a negyedik teniszező lett, aki 10 000 ászt adogatott. A lista három legjobbja Karlović 12 622, Federer 10 463 és Ivanišević 10 131 ásszal.

Ivana Jorović döntős lett a portugál Óbidosban, a tegnap délre kiírt döntő a cseh Miriam Kolodziejovával azonban az eső miatt a délutáni órákban sem kezdődött meg.

Miomir Kecmanović a héten a sarasotai challengeren lép fel, első ellenfele pedig a 20 éves amerikai Reilly Opelka lesz.

MONTE-CARLO. – A férfitorna selejtezőjének 1. fordulójában: Lajović–Nys 6:2, 6:4, Sztahovszkij–Troicki 6:1, 6:3, a tábláért: Lajović–Sztahovszkij 6:4, 6:4, 1. forduló: Hacsanov–Kokkinakis 7:5, 6:4.

HOUSTON. – A férfitorna negyeddöntőjében: Johnson–Isner 7:6, 4:6, 7:6, Fritz–Sock 6:3, 3:6, 6:4, Karlović–Kyrgios 3:6, 6:2, 6:3, Sandgren–Pella 4:6, 7:5, 6:3, elődöntő: Johnson–Fritz 7:5, 6:7, 6:2, Sandgren–Karlović 7:6, 7:6.

MARRÁKES. – A férfitorna negyeddöntőjében: Andujar–Vatutin 6:4, 5:7, 6:3, Sousa–Bazilasvili 6:2, 4:6, 6:1, Gasquet–Simon 6:2, 7:6, Edmund–Zsaziri 6:2, 6:1, elődöntő: Andujar–Sousa 6:4, 6:4, Edmund–Gasquet 6:3, 6:4, döntő: Andujar–Edmund 6:2, 6:2.

LUGANO. – A női torna negyeddöntőjében: Szabalenka–Giorgi 6:3, 6:0, Vögele–Korpatsch 6:4, 6:3, Lapko–Flipkens 6:4, 7:6, Mertens–Barthel 6:4, 5:7, 7:6, elődöntő: Sabalenka–Vögele 6:4, 6:2, Mertens–Lapko 6:1, 4:6, 6:4, döntő: Mertens–Szabalenka 7:5, 6:2.

BOGOTÁ. – A női torna negyeddöntőjében: Bogdan–Suguel 6:1, 6:1, Schmiedlová–Arango 6:1, 1:0 – feladás, Arruabarrena–Larsson 6:1, 6:3, Jakupovič–Linette 6:3, 3:6, 6:1, elődöntő: Schmiedlová–Bogdan 6:3, 6:2, Arruabarrena–Jakupovič 6:1, 6:2.

PORTO. – A futures döntőjében: Balázs–Cachin 6:0, 6:4.

ÓBIDOS. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Jorović–Gatto-Monticone 6:3, 3:6, 7:6, elődöntő: Jorović–Rodionova 5:7, 7:5, 6:1.