ÚSZÁS

Két rangos verseny a sétaerdei uszodában

Szombaton nagyüzem volt a szabadkai sétaerdei uszodában, ugyanis két versenynek adott otthont a létesítmény: a Szabadka – 200 és több (Subotičkih 200 i više) elnevezésű viadalnak és az 5 km-es országos bajnokságnak. Előbbi versenyen – melyen 200 méteren és ennél hosszabb távokon szálltak medencébe az úszók – 10 vajdasági klub 100 úszója vett részt, a Spartacus tagjai 43 éremmel (23 arannyal, 13 ezüsttel, 7 bronzzal) zárták a megmérettetést. Aranyérmet a következő versenyzők nyertek: Jana Mut (200 gyors, 200 vegyes), Kúti Lili (200 hát), Vanja Romić (200 mell, 200 vegyes), Anja Zubelić (200 mell, 800 gyors), Dunja Crnković (200, 400, 800 gyors), Jovana Đurić (200, 400 gyors), Katarina Milodanović (400 vegyes), Danilo Dulić (200 gyors), Luka Knežević (400 gyors), Barsi Marko (1500 gyors), Göncöl Andor (400 gyors, 200 hát), Lazar Timarac (200 pillangó), Veljko Tutić (200 gyors) és Hajagos Adriel (200 pillangó, 400 és 1500 gyors).

A korosztályonkénti legjobbak, fiúk, 10 évesnél fiatalabbak: Újvári Leon (Spartacus Prozivka). 11–12 évesek: Matija Rađenović (Polet). 13–14 évesek: Göncöl Andor (Spartacus). 15–16 évesek: Hajagos Adriel (Spartacus). Lányok, 9 évesnél fiatalabbak: Jana Mut (Spartacus). 10–11 évesek: Tóth Szilvia (Spartacus Prozivka). 12–13 évesek: Vanja Romić (Spartacus). 14–15 évesek: Anja Zubelić (Spartacus). 16 évesnél idősebbek: Jovana Đurić (Spartacus).

Az 5 km-es országos bajnokságon 27 úszó vett részt Magyarországról és Szerbiából. Az országos bajnoki címet a férfiak 11 tagú mezőnyében Farkas Tamás, a topolyai Marathon Úszóklub tagja szerezte meg 59 perc 25 másodperces idővel, Strahinja Ćulum (Novi Sad, 1:01:22) és Borislav Fermanović (Spartacus Prozivka, 1:04:05) előtt. A nők versengéséből (16 résztvevő) Jovana Đurić (Spartacus, 1:03:38) került ki győztesen, Marija Stanić (Novi Sad, 1:07:44) és Milena Mandić (verbászi Bjelica, 1:13:56) előtt. A férfiak abszolút versenyében, akárcsak az országos bajnoki rangsorban, Farkas, Ćulum, Fermanović a sorrend, míg a nők mezőnyében Vass Luca (Szegedi Úszóegylet, 1:01:09), Đurić, Stanić a dobogósok sorrendje. Csapatban a topolyai Marathon és a szabadkai Spartacus bizonyult a legjobbnak.