Csantavéri lecke a palicsiaknak

TISZA MENTI LIGA

Ada: AFK–Graničar 1:1 (0:0)

Rekreációs központ, 100 néző, vezette: Popović (Nagykikinda). Góllövők: Nagypál az 54. (11-esből), illetve Sarapa a 61. percben.

AFK: Janković, Pozsár (Stepančev), Vujić, Šević, Pekó (Megyeri), Golubović, Bikicki (Szabó), Mitrović, Nagypál, Laták Á., Kiss.

Graničar: Pantelin, Ilić, Ugri (Ivanov), Konc, Sarapa, Kašić, Bajić, Božin, Popović, Dražić (Horvat), Stojkov.

A gyálaiak szívós védekezésükkel és harciasságukkal meglepték az adai csapatot, és kiharcolták a döntetlent. Az első félidőben csak két komolyabb gólhelyzet alakult ki, Vujić fejese a 7. percben a kapufáról pattant a mezőnybe, majd a 21. percben Nagypál fejese kissé elkerülte a bal felső sarkot. Az 54. percben Ilić buktatta Latákot a 16-osban, és a megítélt büntetőt Nagypál értékesítette magabiztosan. Hat perccel később Ilić bal felső sarokba tartó lövését védte Janković, de a szöglet után Sarapa fejesével szemben már tehetetlen volt, és a vendégek gyorsan egyenlítettek. A mérkőzés végéig az adai csapat támadott többet, a győztes gólért rohamozott, de a vendégek védelme jól zárt. Nagypál távoli szabadrúgásokból próbálkozott, Laták Ádám lövései pedig kissé elkerülték a gyálaiak kapuját.

A 17. forduló: Csóka–Jadran 0:3, Bácska–Šampion 5:0, Tromeđa–Sloga 0:2, Tornyos–Jedinstvo (M) 6:1, AFK–Graničar 1:1, Hajduk–Slavija 1:1.

8

A következő forduló (április 15.): Jadran–Hajduk, Slavija–Tisza, Jedinstvo (Ó)–AFK, Graničar–Tornyos, Jedinstvo (M)–Tromeđa, Sloga–Bácska, Šampion–Csóka.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér–Palics 6:0 (2:0)

Csantavéri pálya, 120 néző, vezette: Vukas (Szabadka). Góllövők: Udvardi V. a 25., a 62., a 71., Szabó F. a 18., Kecsenovics az 56., Udvardi Á. a 89. percben.

Csantavér: Baranyás, Szedlár, Udvardi V., Szabó A., Bozsity Ma., Kelemen Sz., Petrity (Bozsity Má.), Vujović, Kelemen Cs. (Laličić), Kecsenovics (Udvardi Á.), Szabó F.

Palics: Vidaković, Dobrotić (Krčmar), Bokić, Krkajić D., Građin, Antunović (Jelača), Márki, Bačlija (Misini), Krkajić S., Tóth Király, Vučković.

A csantavéri gárda folytatta jó szereplését a bajnokságban, a piros-feketék az előző fordulóban hazai pályán 3:0-ra verték a Solid együttesét, vasárnap pedig a felsőházban tanyázó Palics csapatának lőttek fél tucatot. A hazai gárda Szabó Flórián 25 méteres bombájával szerezte meg a vezetést, hét perc múlva pedig Udvardi Viktor lecsúszott beadása a kapufáról pattant a hálóba. A második játékrész elején a csantavériek gyorsan döntésre vitték a dolgot, előbb Kecsenovics gurított a kimozduló Vidaković mellett a kapuba, majd egy labdaszerzés után Udvardi Viktor lőtte ki 17 méterről a bal alsó sarkot. A hajrában a szép számú hazai publikum még két csantavéri találatot láthatott: a 71. percben Kelemen Szabolcs visszafejelt labdáját Udvardi Viktor perdítette a kapuba, majd a csereként pályára lépő Udvardi Ákos értékesített egy jobb oldalról érkező beadást. A vendégek a 68. percben álltak legközelebb a szépítéshez, amikor Márki szabadrúgásból a kapufát találta el, a túloldalon pedig a hazaiak megszerezhették volna a hetedik találatot is, a 83. percben ugyanis Laličić pontrúgása a felső lécen csattant.

A 15. forduló: Csantavér–Palics 6:0, Solid–Bikovo 0:3, Lokomotiva–Hajduk 6:2, Elektrovojvodina–Bratstvo 3:0, Mala Bosna–Udarnik 0:1, Đurđin–Žednik 3:0.