Női bírók Gyálán!

Félbeszakadt mérkőzés Szanádon – Ébredés Oromon

TISZA MENTI LIGA

Szanád: Jadran–Slavija 0:3 (0:0) – a 71. percben félbeszakadt

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Huszák J. az 59., a 63. és a 70. percben.

Jadran: Magyar, N. Keseg (Crnogorac), Perišić, S. Đurđev, Pavlov, Bebek, Ž. Keseg, D. Đurđev, Juhász, Popović (Knežević), Tatić.

Slavija: Balangó, Remete, Drobnjak (Erić), Kijac, Kakas (Dimović), Ágoston, Slavković, Huszák I., Elezović, Huszák J., Ognjenović.

Harcias találkozót láthatott a közönség. Több durva szabálytalanság történt a pályán. Az indulatok Huszák József harmadik gólja után szabadultak el, mert a hazaiak úgy vélték, hogy a gólt megelőző kontra előtt Kijac a tizenhatoson belül szabálytalankodott, amiért büntetőt kellett volna kapniuk. A szanádiak sértegetni kezdték a segédbírót, Tornjanski játékvezető pedig kiállította Pavlovot. Ezt követően Željko Keseg is hasonló sorsra jutott, mert dobálni kezdte a bírót, aki idő előtt lefújta a találkozót.

Gyála: Graničar–Tisza 6:1 (2:1)

Graničar-pálya, 50 néző, vezette: Kovács (Magyarkanizsa). Góllövők: Sarapa a 34. és a 72., Popov a 38., Božin az 55. és a 71., Stojkov a 86., illetve Nenadov a 4. percben.

Graničar: Pantelin, Ilić, Negić (Ivanov), Koncz, Sarapa, Kašić, Bajić, Božin, Popović, Popov (Ugri), Stojkov.

Tisza: Kovács, Zombori (Kőműves), Lengyel F. (Radanov), Süli, Mojsin (Lévai), Jenei, Maletin, Lengyel G., Bús, Nenadov, Kocsis.

A vendégek a 4. percben teljesen váratlanul vezetéshez jutottak, de a gyálaiak gyorsan rendezni tudták a soraikat, és végül nagyarányú győzelmet arattak. A sportszerű mérkőzést a női játékvezetői hármas tette szebbé, ami ebben a ligában még nem fordult elő. A játékvezető a magyarkanizsai Kovács Izabella volt, asszisztensei pedig a szintén magyarkanizsai Balázs Bettina és a csókai Milojka Sretenović.

Ada: AFK–Jedinstvo (Martonos) 4:0 (2:0)

Rekreációs központ, 100 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Laták Á. a 13. és az 59., Mitrović a 17. és Nagypál az 51. percben.

AFK: Balázs, Pozsár (Somborac), Vujić, Stojanov, Golubović (Šević), Bikicki, Megyeri (Stepančev), Mitrović, Nagypál, Laták Á.

Jedinstvo: Makra, Simić (Nagy K.), Jakovljev, Nagy T., Nagy O., Bite, Beharović, Danić, Varga, Pernyés (Bíró), Huszta.

Szinte az egész mérkőzésen az adai csapat irányította a játékot, sorra dolgozta ki a gólhelyzeteket, és ezek nagy részét ki is használta. A vendégek becsülettel küzdöttek, a kitámadó adaiak fellazuló védelmét próbálták időnként meglepni, de ezúttal Balázs hálója érintetlen maradt. Az első két gólnál a vendéglátó teljesen kijátszotta a martonosiak védelmét, és Laták Ádám, majd Mitrović közelről nem hibázott. A második játékrészben Nagypál mesteri szabadrúgásgóljával, majd Laták Ádám egyéni akcióból szerzett újabb találatával növelte előnyét az adai gárda, ami egyben a végeredményt is jelentette.

Orom: Šampion–Tromeđa 3:0 (2:0)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Malagurski a 32., Bíró a 38., Horváth a 83. percben.

Šampion: Toldi, Malagurski, Körmöci (Virág), Krajnović, Tóth, Milunović, Horváth, Stojičić, László, Csanádi, Bíró (Csóti).

Tromeđa: Krstić, Papp D., Papp T., Farkas (Mihók), Domonkos K., Domonkos L., Gyémánt, Ágoston, Papp A., Homolya M., Fehér.

Az első két tavaszi fordulóban vereséget szenvedő oromi gárda már a mérkőzés elején átvette az irányítást, Csanádiék főleg a széleken vezetett támadásokkal próbálták megbontani a vendégek védelmét. Néhány kisebb helyzet után a hazaiak a 32. percben szerezték meg a vezetést, amikor Milunović szögletét Malagurski fejelte öt méterről a kapuba. Az oromiak hat perccel később megduplázták előnyüket, Bíró középre tartó erős lövésébe ugyan a majdányi kapus bele tudott érni, ám a labda így is a hálóba pattant. A második félidőben továbbra is a hazai csapat dominált, előbb Horváth fejelt közelről fölé, majd Malagurski lövését védte lábbal Krstić. A találkozó végeredményét Horváth Richárd állította be egy 17 méteres szabadrúgás után, az oromi szélső lövésénél a labda megpattant a sorfalon, és a kapust becsapva a kapu közepében kötött ki.

A 16. forduló: Jadran–Slavija 0:3, Jedinstvo (SK)–Hajduk 2:2, Graničar–Tisza 6:1, AFK–Jedinstvo (M) 4:0, Sloga–Tornyos 3:0, Šampion–Tromeđa 3:0, Csóka–Bácska 1:3.