Az éllovas kikapott Törökkanizsán

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Iskra 2:1 (1:0)

Obilić-stadion, 100 néző, vezette: Csapó (Szabadka). Góllövők: Sarapa a 23., Dabevski a 70., illetve Nikolić a 89. percben.

Obilić: Szabó, Zivlak, Mičević, Barjaktarović, Ostrogonac (Fehér), Radulović, Dabevski, Jevtić, Romić (S. Vuković), Sarapa, R. Vuković (Keča).

Iskra: Miricki, Damir Gubaš (Ivan), Radulović, Jušković, Đaković, Vajagić (Drljača), Marojević, Malacko, Perović (Nikolić), Damjan Gubaš, Serdar.

A forduló rangadóján az Iskra vereséget szenvedett Törökkanizsán. Romić előtt már a 2. percben gólszerzési lehetőség adódott, de lövése célt tévesztett. A hazaiak fölénye a 23. percben érett góllá, amikor Sarapa harminc méterről védhetetlenül a jobb alsó sarokba bombázta a játékszert. Néhány perccel később Rastko Vuković növelhette volna csapata előnyét, de nem tudta a kaput eltalálni. A harmincadik percben a hazaiaknak óriási szerencséjük volt, hiszen a vendégek kétszer is a kapufát találták el, a félidő végén pedig Malacko lövését kellett hárítania a biztos kezű Szabó hálóőrnek. A második játékrész közepéig a vendégek irányították a játékot, de a sikertelen egyenlítési kísérleteket követően a 70. percben egy kapu előtti kavarodást követően Dabevski megszerezte csapata második találatát. A hajrában Nikolić szerezte meg a vendégek szépítő találatát. @sz = M. M.

Pannónia: Pannónia–Jadran 1:1 (1:1)

Pannónia-pálya, 80 néző, vezette: Dopuđa (Cserepes). Góllövők: Đekanović a 43., illetve Milunović a 11. percben.

Pannónia: Sivčević, Vislavski, Tokodi, Vujčić, Lukić, Kalinić (Banjeglav), Đekanović, Kandić, Begović V. (Gvozdenović), Tutić (Begović R.), Đurić.

Jadran: Milanović, Ni. Mudrinski, S. Malecki, Ne. Mudrinski, Mrvaljević (Malecki), Martinović, Jovanović, Milunović, Ćurković, Oláh, Matković (Csőke).

Izgalmas és jó iramú játék jellemezte a találkozót. A hazaiak többet támadtak, de a befejezésnél sokat hibáztak, így mezőnyfölényük többnyire meddő volt. A vendégek főleg védekeztek, gyors ellentámadásokkal veszélyeztették a hazaiak kapuját, s már a 11. percben vezetéshez jutottak, amikor egy gyors ellentámadás végén Milunović bal oldalról betört a tizenhatosba, lerázta védőjét, és a kimozduló Sivčević kapus mellett gólt lőtt. A hazaiak ezután mindent egy lapra téve támadtak, ami végül meg is hozta gyümölcsét, a 43. percben Đekanović nagy erejű lövése mintegy tizennégy méterről a vendégek kapujában kötött ki. A folytatásban mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a csatárok rendre kihagyták.

Palics: Vinogradar–Njegoš 2:1 (0:0)

Janko Pejanović Sportközpont, 80 néző, vezette: Jolić (Csóka). Góllövők: Zavišić a 60., Gavrić a 73., illetve Saulić az 57. percben.

Vinogradar: Zarić, B. Kujundžić, Paunović, K. Kujundžić, Haskó, Glogovac, Káposzta, Popović (B. Vojnić Hajduk), Zavišić (Todorović), Davidović, Gavrić (Nágel Cs.).

Njegoš: Kaluđerović, Major, Radovanović, Vince (Pejović), Kosović, Balać, Perazić, Saulić, Miljenović, Bojović (Javorina), B. Žmukić.

A hajdújárási pálya egy része víz alatt áll, így a tél folyamán jelentős átalakuláson átesett Vinogradar Palicson fogadta szeghegyi riválisát. A kisszámú közönség jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthatott, melyből a végig fölényben játszó zöld mezesek kerültek ki győztesen. Az első negyvenöt percben a kapuk ritkán forogtak veszélyben, talán Davidović emelése érdemel említést, de a labda a szeghegyi kapu fölött hagyta el a játékteret. A hazai fölény ellenére a vezetést a vendégek szerezték meg az 57. percben, miután első komolyabb támadásukat követően Saulić lapos lövéssel vette be Zarić kapuját. Nem sokáig örülhettek a szeghegyiek a vezetésnek, ugyanis a 60. percben Davidović jobb oldali szabadrúgása a hosszú saroknál érkező Zavišićhez került, aki közelről nem hibázott, és kiegyenlítette az állást. Nyolc perccel később a gólpasszt jegyző Davidović lőhetett tíz méterről kapura, de a labdát a vendégvédők a gólvonalról a mezőnybe rúgták. A Vinogradar győztes találata a 73. percben született, amikor Paunović iramodott meg a bal oldalon, lapos beadásába a rövid sarokhoz érkező Gavrić éppen csak beleért, a labda pedig Kaluđerović érintésével a hálóban kötött ki. A mérkőzés végéig az eredmény már nem változott, így a Vinogradar a zentai döntetlent követően megszerezte első győzelmét a tavaszi idényben.

A 18. forduló: Vinogaradar–Njegoš 2:1, Pannónia–Jadran 1:1, Obilić–Iskra 2:1, Szabadka–Horgos 1911 0:3, Proleter (RS)–Napredak 2:0, Proleter (Nj)–Radnički 2:2. A Vrbas–Sutjeska és a Zenta–Bajsa találkozókat szerdán játsszák.