Jelenet a Hollandia–Magyarország összecsapásról (Fotó: MTI)

Eindhoven: Hollandia–Magyarország 22:23 (12:12)

Eindhoven Sportközpont, 6000 néző, vezette: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (Franciaország).

Hollandia: Wester, Malestein 1, Van der Heijden 2, Groot 6, Abbingh 8, Smeets 3, Dulfer, Broch 1, Steenbakkers, Bont, Van Olphen 1, Smits, Knippenborg, Amega.

Magyarország: Kiss, Bíró, Lukács 4, Háfra 5, Kovacsics 6, Kisfaludy, Hornyák 1, Schaatzl 1, Sirián 1, Tóth, Szabó 1, Faluvégi, Kovács 2, Puhalák 2.

Bátran kezdte a magyar női válogatott a vasárnap Eindhovenben megrendezett Európa-bajnoki selejtező negyedik meccsét. Az első félidőben mezőnyben Kovacsics és Háfra játékát lehetett kiemelni, és persze a kapuban bravúrokat bemutató Kisst, akinek védései kellettek ahhoz, hogy a szünetre döntetlen eredménnyel térjenek a csapatok. A második játékrészben Kiss parádéinak köszönhetően Hornyákék kétgólos előnyre tettek szert, ám a hollandok gyorsan rendezni tudták soraikat, sőt hét perccel a találkozó vége előtt a vezetést is átvették. Ekkor azonban ismét Kissé lett a főszerep, bravúrjaival, valamint Kovacsics és Lukács találataival a magyar csapat visszaállította a kétgólos különbséget. Az utolsó két perc így sem bizonyult izgalommentesnek: előbb egy bután eladott labdára lecsapva zárkóztak fel a házgazdák, majd az utolsó másodpercekben az egyenlítésért is támadhattak, sőt gólt is dobtak, de a találatot a francia bírók – jogosan – nem adták meg. Kovacsicsék így visszavágtak a csütörtökön Győrben elszenvedett vereségért.

7. csoport, 4 forduló: Hollandia–Magyarország 22:23, Fehéroroszország–Koszovó 41:18.

0

Skövde: Svédország–Szerbia 31:30 (16:13)

Skövde Arena, 2310 néző, vezette: Fabian Baumgart, Sascha Wild (Németország).

Svédország: Bundsen, Mellegard 1, Strömberg, Roberts 3, Sand, Lundström, Gustin 6, Idéhn, Westberg, Wall 1, Lagerquist 1, Gulldén 5, Hagman 8, Jacobsen 1, Akm 4, Hvenfelt 1.

Szerbia: Radosavljević 4, Krpež-Šlezak 11, Lekić 2, Števin, Lavko 4, T. Radojević 1, Pop-Lazić, D. Radojević, Obradović, Tomašević 1, Nikolić, Stoiljković 4, Cvijić 3, Čolić, Stošić, Dimitrović.

Jól kezdték a szerb lányok a svédek elleni idegenbeli Európa-bajnoki selejtező mérkőzésüket. Az első negyedórában a vendégek voltak lépéselőnyben, de a skandinávok zsinórban lőtt négy találattal néhány perc alatt megfordították a találkozót. Előnyük a második félidő közepéig tartott ki, ekkor viszont a végig jól játszó Krpež-Šležak vezetésével a szerbek gyors egymásutánban ötször is betaláltak a házigazda kapujába, és az utolsó tíz percre kétgólos előnnyel fordultak. A hajrá drámai küzdelmet hozott, a bírók által is támogatott svédek kiegyenlítettek, ezt követően egyik csapat sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni. Végül a svédek győztes találta öt másodperccel a találkozó vége előtt született meg. A verség ellenére a szerb válogatottnak továbbra is jó esélye van arra, hogy csoportelsőként jusson ki a franciaországi kontinensviadalra.

3. csoport, 4. forduló: Svédország–Szerbia 31:30, a Macedónia–Feröer szigetek mérkőzés lapzárta után ért véget.