SZABADKAI SPORTHÍREK

Nyolc érem az országos bajnokságról

A Spartacus ökölvívói két aranyat, két ezüstöt és négy bronzot nyertek a valjevói országos bajnokságon. A dobogó legfelső fokára Vuk Pižurica (iskolás kategória, 62 kg) és Mihajlo Milić (ifik, +80 kg) állhatott fel, Matija Pižurica (pionírok, 33 kg) és Veljko Gligorić (felnőttek, 60 kg) második lett, Marko Pižurica (iskolások, 54 kg), Veljko Velimirović (fiatalok, 75 kg), Jovan Stevanović (felnőttek, 69 kg) és Filip Stanković (felnőttek, 81 kg) a harmadik helyet szerezte meg.

Újabb vereséget szenvedtek a Spartacus kosárlabdázói. A Kék Galambok ezúttal 98:70-re kaptak ki a belgrádi Dynamictól. A többi eredmény: Metalac–Vojvodina 89:81, Radnički–Borac 78:107, Versec–OKK Beograd 92:55, Mladost–Zlatibor 93:101, Dunav–Sloga 87:74, Beovuk–Tamiš 73:107. Az élcsoport: 1. Borac 42, 2. Dynamic 41, 3. Versec 39, … 11. Spartacus 32 ponttal stb.

A Spartacus kerékpározói egy érmet és több kiváló helyezést értek el a Tamásin megtartott idénynyitó futamon. Az egyetlen érmet Nikolina Perčić nyerte, aki a fiatalabb haladók között állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A fiatalabb haladók mezőnyében Stefan Jasić, a fiatalabb serdülők között pedig Mark Perčić végzett a 4. helyen. Az ifiknél Luka Išpanović az 5., ugyanebben a kategóriában Nenad Gaćeša a 7., a serdülők között Dino Avdić a 10., Pavle Košić a 11. helyen végzett, akárcsak Jovan Valent a fiatalabb serdülők futamában.

A szabadkai Harcosok sorakozója uszodában a hétvégén került sor a pionírok országos úszóbajnokságára, melyen 40 klub több mint 300 versenyzője vett részt. A Spartacus csapatából Danilo Dulić négy aranyat (100 gyors, 400 gyors, 100 pillangó, 4×50 méteres vegyes váltó) és két ezüstöt (200 gyors, 100 hát) nyert, Kúti Lili pedig három aranyéremmel (100 gyors, 100 hát, 4×50 méteres vegyes váltó) zárta a versenyt. Dulić és Kúti az érmek száma alapján a bajnokság legeredményesebb úszóinak bizonyultak. A Spartacus Prozivka Úszóklub tagjainak mérlege két érem: Teodora Ždrnja ezüstöt szerzett 100 pillangón, a 4×50 méteres női vegyes váltó pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Összesítettben a Novi Sad szerezte meg az első helyet 10 000, második a Plavi talas 8648, harmadik a Partizan 8530 ponttal. A Spartacus Prozivka 7673 ponttal az 5., a Spartacus 7061 ponttal a 6. helyen végzett. A hétvégén az országos serdülőbajnokságot tartják meg a Harcosok sorakozója lakótelepen lévő uszodában.