Küzdeniük kellett a topolyaiaknak

A TSC Pirotban remizett – Bajsai győzelem a Szabadkai Liga rangadóján

SZUPERLIGA

A 2. forduló: Mačva–Crvena zvezda 0:2, Napredak–Mladost 0:0, Vojvodina–Zemun 0:3, Voždovac–Radnički (N) 2:1, Spartacus–Rad 2:0, Javor–Čukarički 3:3, Partizan–Radnik 2:0, Borac–Bačka 2:1.

20

A következő forduló (március 31-én): Borac–Mačva, Bačka–Partizan, Radnik–Javor, Čukarički–Spartacus, Rad–Voždovac, Radnički (N)–Vojvodina, Zemun–Napredak, Mladost–Crvena zvezda.

I. LIGA

Pirot: Radnički–TSC 2:2 (1:1)

Piroti pálya, 1000 néző, vezette: Ilić (Ćuprija). Góllövők: Dimitrov a 34. és Nikolić a 64., illetve Szilágyi a 13. és Tomanović a 90. percben.

Radnički: Bulajić, Stojanovski, Mančić, Nikolić, Tolić, Petrov (Spasić), Dojkić, Dimitrov, Jovanović (Ivković), Žerađanin (Filipović), Lišćević.

TSC: Jorgić, Svitić, Skopljak, Branković, Tomanović, Milićević (Galić), Szilágyi (Mijić), Čordašić, Ponjević, Damnjanović, Erak (Stančetić).

A TSC kezdett jobban, játékosai sorra vezették a szép akciókat. A 13. percben Szilágyi révén a vezetést is sikerült megszerezni. Ezt követően azonban a hazaiak rendezték soraikat, és a 34. percben Dimitrovnak köszönhetően ki is egyenlítettek. A második félidőben is jó iramú mérkőzést láthatott a szép számú közönség. Kezdetben a pirotiak játszottak valamivel jobban, ennek nyomán az 64. percben meg is szerezték a vezetést. A mérkőzés hátralévő része topolyai fölényben telt, de Miličević, majd Damnjanović sem tudta gólra váltani a lehetőséget. A találkozó végén egy szögletrúgást követően Tomanović fejelte a labdát a hálóba, beállítva a végeredményt.

A 17. forduló: Radnički (P)–TSC 2:2, Temnić–Proleter 0:1, Sloboda–Bežanija 0:0, Inđija–Dinamo 2:1, Teleoptik–Budućnost 2:2, Novi Pazar–ČSK 1:0, Sinđelić–Jagodina 1:0. A Radnički 1923–Metalac találkozót ma játsszák.

10

A következő forduló (március 24-én): TSC–Sinđelić, Jagodina–Novi Pazar, ČSK–Radnički 1923, Metalac–Teleoptik, Budućnost–Inđija, Dinamo–Sloboda, Bežanija–Temnić, Proleter–Radnički (P).

I. VAJDASÁGI LIGA

A 17. forduló: Mladost–Bratstvo 1:3, Crvena zvezda–Borac 1:2, Dinamo–Radnički (ÚP) 1:0, Becse–Radnički (Š) 4:0, Odžaci–Dunav 5:1, Cement–Železničar 1:0, Omladinac–Radnički (M) 1:3, Radnički (N)–Bácska 1901 2:1.

8

A következő forduló (március 24-én): Bratstvo–Radnički (N), Bácska 1901–Omladinac, Radnički (M)–Cement, Železničar–Odžaci, Dunav–Becse, Radnički (Š)–Dinamo, Radnički (ÚP)–Crvena zvezda, Borac–Mladost.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 17. forduló: Tavankut–Bácska (P) 4:1, Tekstilac–Radnički (Z) 1:1, Polet–Preporod 2:0, Budućnost–Mladost (P) 1:1, Mladost (A)–Sloga 2:1, Zadrugar–Srbobran 0:3, Mladost (T)–BSK 2:1. A Tisza szabad volt.

13

A következő forduló (március 24-én és 25-én): Bácska (P)–Mladost (T), BSK–Zadrugar, Srbobran–Mladost (A), Sloga–Budućnost, Mladost (P)–Polet, Tisza–Tekstilac, Radnički (Z)–Tavankut, a Preporod szabad.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 17. forduló: Radnički (S)–Vršac 0:1, Mladost–Radnički (K) 3:2, Polet–Budućnost 1:1, Begej–Jedinstvo (BK) 4:1, Sloboda–Vojvodina 0:0, Jedinstvo (TB)–ŽAK 1:0, Proleter–Sloga 3:2. A Kikinda–Kozara találkozóról nem érkezett jelentés.

8

A következő forduló (március 24-én és 25-én): Vršac–Proleter, Sloga–Jedinstvo (TB), ŽAK–Sloboda, Vojvodina–Begej, Jedinstvo (BK)–Kikinda, Kozara–Polet, Budućnost–Mladost, Radnički (K)–Radnički (S).

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 17. forduló: Borac (Ú)–Hajduk (D) 2:1, Sloga (E)–Sremac 1:0, Index–Sloga (T) 0:1, Borac (S)–Kupinovo 2:0, Laćarak–Jedinstvo 1:3, Jugović–Hajduk (B) 2:1, Hajduk (Č)–Kabel 2:3, Podunavac–Slavija 2:2.

9

A következő forduló (március 24-én és 25-én): Hajduk (D)–Podunavac, Slavija–Hajduk (Č), Kabel–Jugović, Hajduk (B)–Laćarak, Jedinstvo–Borac (S), Kupinovo–Index, Sloga (T)–Sloga (E), Sremac–Borac (Ú).

SZABADKAI LIGA

Bajsa: Bajsa–Obilić 1:0 (0:0)

Bajsai pálya, 150 néző, vezette Milosavljević (Szabadka). Góllövő: Krivokapić a 69. percben.

Bajsa: Damjanović, Zsemberi, Majkić, Krivokapić, Tresiglavić (Tóth), Latyák, Boros, Marjanović, Mihalecz, Žmukić, Majoros.

Obilić: Szabó, Živkov, Lazić, Barjaktarević, Ostrogonac, Radulović, Dabevski, Jevtić, Romić, Sarapa, Vuković (Keča).

A Szabadkai Liga rangadóján a Bajsa végig irányította a játékot. A vendégek nem jutottak a kapu közelébe, míg a bajsaiaknak több lehetőségük volt a gólszerzésre. Végül Krivokapić a 69. percben egy remekbe szabott fejes góllal vette be a törökkanizsaiak kapuját. Győzelemével a Bajsa megszilárdította pozícióját az élmezőnyben.

HORGOS 1911–PROLETER (Újsóvé) 1:1 (1:0)

Vasútmenti pálya, 100 néző, játékvezető: Radovanović (Lovćenac). Góllövők: Puljai a 31., illetve Osmajić az 57. percben.

Horos1911: Bende, Fodor D., Törteli, Makra, Bohata, Veselinov, Berényi (Szabó), Fodor I.(Balgó), Puljai, Dobó, Kolompár (Apró).

Proleter: Mirković, Kanostrevac (Gajin), Gotovac (Boroja), Eri, Dabić, Pudar, Mađiženski, Kojčić, Osmajić (Bajčić), Kopržen, Ogrizović.

A tavaszi idény első hazai mérkőzését nagy várakozás előzte meg a szurkolók, de nem kevésbé a játékosok részéről. Győzelem esetén a Proletert két ponttal közelítette volna meg a hazai csapat, vereség esetén viszont a különbség a két csapat között már nyolc pont lett volna, ami már nagy leszakadást jelentett volna a hazai gárdának a bajnoki táblázaton. A mérkőzést mindkét csapat óvatos, tapogatódzó játékkal kezdte, rengetek apró színlelt szabálytalanságokkal, amit a vendégjátékosok színészi alakításokkal – és a játékvezető segítségével – „megnyertek”. A játék a 31. percben fordulást vett, miután Kolompár elhúzott a jobb szélen, beadását pedig Puljai mintegy 22 méterről védhetetlenül a jobb felső sarokba lőtte. A gól után a vendégcsapat próbálkozásai nem jártak sikerrel, egészen az 57. percig, amikor egy ártatlannak tűnő támadásból Osmajić megszerezte az egyenlítő találatot. A mérkőzés hangulata a pályán már annyira elfajult Radovanović botrányosan részrehajló bíráskodása miatt, hogy a 88. percben a hazaik kapuja előtt lökdösődés történt, aminek a horgosiak kapusa, Bende lett a kárvallottja, a játékvezető ugyanis piros lapot mutatott fel neki. A döntetlennel végződött mérkőzés nagy vesztese a hazai csapat, amivel továbbra is biztosan megrekedt a táblázat utolsó előtti helyén.

A 17. forduló: Njegoš–Sutjeska 2:0, Radnički–Vrbas 0:0, Napredak–Proleter (Nj) 0:1, Horgos 1911–Proleter (RS) 1:1, Iskra–Szabadka 7:0, Bajsa–Obilić 1:0, Jadran–Zenta 2:1. A Vinogradar–Pannónia találkozót szerdán játsszák.