2024. április 24., szerda

Éllovas a Tisza!

Az adorjániak Magyarkanizsán vágtak vissza a Poletnak – Szabadkai bravúr Nišben – Kiváló topolyai kezdés

SZUPERLIGA

A 3. helyen tanyázó Radnički gárdája a fordulót megelőzően legutóbb 2017. november 5-én, a Crvena zvezda elleni meccsen kapott ki a bajnokságban, a nišiek azóta a Szuperligában nyolcszor győztek, és kétszer döntetlent játszottak. A piros-fehérek veretlenségi sorozata némi meglepetésre a hétvégén megszakadt, Boban Dmitrović tanítványai ugyanis hazai környezetben 2:0-ra kikaptak a szabadkai Spartacustól. A tavaszi idényt négy vereséggel kezdő Kék Galambok a niši mérkőzésen százszázalékos hatékonysággal támadtak, hiszen két kapura lövésből két gólt értek el, a hazaiaknak viszont tizenhat próbálkozás sem volt elég a gólhoz.

A 27. forduló:Bačka–Mačva 2:1, Radnik–Borac 1:0, Čukarički–Partizan 0:2, Rad–Javor 2:0, Radnički (N)–Spartacus 0:2, Zemun–Voždovac 3:0, Mladost–Vojvodina 0:3. A Crvena zvezda–Napredak találkozó lapzárta után ért véget.

17

A következő forduló (március 18-án): Mačva–Crvena zvezda, Napredak–Mladost, Vojvodina–Zemun, Voždovac–Radnički (N), Spartacus–Rad, Javor–Čukarički, Partizan–Radnik, Borac–Bačka.

I. LIGA

Topolya: TSC–Jagodina 3:0 (1:0)

Városi stadion, 1400 néző, vezette: Piper (Čačak). Góllövők: Skopljak a 28., Szilágyi az 53. és Damnjanović (büntetőből) a 70. percben.

TSC: Jorgić, Svitić, Skopljak, Branković, Tomanović (Čordašić), Milićević, Szilágyi (Galić), Ponjević, Sinkovits, Damnjanović (Denković), Erak.

Jagodina: Stojanović, Vlajković, Ivljanin, Jovančić, Stevanović (Radosavljević), Ristić (Mišić), Ajuru, Miladinović (Jovanović), Milić, Janušević, Stojicev.

A Szuperligát is megjárt jagodinai csapat jó képességű fiatal játékosokból áll. Nagyon harciasan játszottak, mégsem tudtak jó eredményt elérni. A jól felkészített topolyai gárda a mérkőzés elejétől sorra alakította ki a helyzeteket, és csak a vendégek szerencséjének köszönhető, hogy kapujukat csaknem fél órán keresztül nem sikerült bevenni. Előbb Milićević, majd háromszor Szilágyi került kedvező helyzetbe, de az első gólt csak a 28. percben szerezte meg Skopljak, aki Sinkovits kiváló akciója és beadása után fejjel a hálóba bombázott. A második félidőben még jobban kidomborodott a hazaiak fölénye, és végre Szilágyi is betalált, majd a 70. percben a jogosan megítélt büntetőt Damnjanović magabiztosan értékesítette. Ezt követően is akadt még néhány hazai helyzet, de az eredmény nem változott. Összességében a TSC magabiztos játékkal, megérdemelten nyert az első tavaszi fordulóban.

A 16. forduló: TSC–Jagodina 3:0, ČSK–Sinđelić 0:3, Metalac–Novi Pazar 1:1, Dinamo–Teleoptik 1:0, Bežanija–Inđija 0:0, Proleter–Sloboda 1:0, Radnički (P)–Temnić 0:0. A Budućnost–Radnički 1923 találkozót ma játsszák.

10

A következő forduló (március 17-én): Radnički (P)–TSC, Temnić–Proleter, Sloboda–Bežanija, Inđija–Dinamo, Teleoptik–Budućnost, Radnički 1923–Metalac, Novi Pazar–ČSK, Sinđelić–Jagodina.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 16. forduló: Bratstvo–Bácska 1901 1:0, Radnički (M)–Radnički (N) 3:2, Železničar–Omladinac 1:0, Dunav–Cement 1:0, Radnički (Š)–Odžaci 0:5, Radnički (ÚP)–Becse 0:1, Borac–Dinamo 1:2, Mladost–Crvena zvezda 0:1.

5

A következő forduló (március 17-én): Mladost–Bratstvo, Crvena zvezda–Borac, Dinamo–Radnički (ÚP), Becse–Radnički (Š), Odžaci–Dunav, Cement–Železničar, Omladinac–Radnički (M), Radnički (N)–Bácska 1901.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Magyarkanizsa: Tisza–Polet 2:0 (1:0)

Potisje-stadion, 150 néző, vezette: N. Rauković (Szabadka). Góllövők: Milikić a 10. és a 47. percben.

Tisza: Tasić, Milikić, Ušumović, Panić, Živković, Damjanović (Kekezović), Borsos (Apró), Kolundžić, Đuranović, Todorović, Vučković (Maslovara).

Polet: Ivanović, Anđelković, Milenković, Grubišić (Stošić), S. Stanković (Ž. Stanković), K. Jovović, Ristić, Cvetković, A. Jovović, Bogdanović, Bojanić (Stojković).

Mivel saját pályája játékra alkalmatlan volt, az adorjáni csapat Magyarkanizsán vágott vissza vendégének az őszi idényben elszenvedett egyetlen vereségéért. A vezetést a 10. percben Milikić szerezte meg, tizenöt méterről leadott lövése védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba. Az első félidőben végig a Tisza támadott, a vendégek csak a védekezésre tudtak koncentrálni, nem volt lehetőségük ellentámadás vezetésére. A szünetet követően ismételten Milikićé volt a főszerep, aki megduplázta csapata előnyét. A 47. percben remekül lekezelte Kekezović beadását, és ismételten egy lapos lövéssel vette be az egyébként szolid teljesítményt nyújtó Ivanović kapuját. Milikićnek az 50. és a 61. percben volt még két alkalma a gólszerzésre, de előbb Ivanović védett, másodjára pedig lövése célt tévesztett. Az adorjániak megérdemelten nyertek, és a petrőci Mladost hazai pályán elszenvedett veresége miatt átvették a vezetést a bajnokságban. A Tiszának ugyanannyi pontja van, mint a második helyezett Srbobrannak, de jobb a gólkülönbsége.

A 16. forduló: Bácska (P)–BSK 2:0, Srbobran–Mladost (T) 2:0, Sloga–Zadrugar 4:0, Mladost (P)–Mladost (A) 0:3, Preporod–Budućnost 1:3, Tisza–Polet 2:0, Tavankut–Tekstilac 3:2. A Radnički (Z) szabad volt.

12

A következő forduló (március 17-én és 18-án): Tavankút–Bácska (P), Tekstilac–Radnički (Z), Polet–Preporod, Budućnost–Mladost (P), Mladost (A)–Sloga, Zadrugar–Srbobran, Mladost (T)–BSK. A Tisza szabad lesz.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 16. forduló: Vršac–Sloga 3:0, ŽAK–Proleter 0:2, Vojvodina–Jedinstvo (TB) 2:0, Jedinstvo (BK)–Sloboda 1:1, Kozara–Begej 6:0, Budućnost–Kikinda 1:1, Radnički (K)–Polet 4:1, Radnički (S)–Mladost 1:2.

7

A következő forduló (március 17-én és 18-án): Radnički (S)–Vršac, Mladost–Radnički (K), Polet–Budućnost, Kikinda–Kozara, Begej–Jedinstvo (BK), Sloboda–Vojvodina, Jedinstvo (TB)–ŽAK, Proleter–Sloga.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 16. forduló: Hajduk (D)–Slavija 0:0, Kabel–Podunavac 3:2, Jedinstvo–Jugović 3:0, Kupinovo–Laćarak 1:2, Sloga (T)–Borac (S) 1:2, Sremac–Index 1:0, Borac (Ú)–Sloga (E) 0:0. A Hajduk (B)–Hajduk (Č) találkozóról nem érkezett jelentés.

9

A következő forduló (március 17-én és 18-án): Borac (Ú)–Hajduk (D), Sloga (E)–Sremac, Index–Sloga (T), Borac (S)–Kupinovo, Laćarak–Jedinstvo, Jugović–Hajduk (B), Hajduk (Č)–Kabel, Podunavac–Slavija.

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Jadran 3:0 (1:0)

Obilić-stadion, 100 néző, vezette: N. Dragojlović (Szabadka). Góllövők: Sarapa a 9., Keča a 76. és S. Vuković a 83. percben.

Obilić: Szabó, Živkov, Lazić, Zivlak, Ostrogonac, Jevtić, Dabevski (S. Vuković), Sarapa, Romić (Dimitrov), Radulović, R. Vuković (Keča).

Jadran: Milanović, Mrvaljević (E. Čurkoli), Mudrinski, Stojanović, Martinović, Jovanović, Milunović (Csőke), M. Čurkoli, Malecki, Olah, Batković (Miranović).

A törökkanizsaiak jóval nehezebben nyerték meg a mérkőzést, mint ahogy azt eredményből sejteni lehetne. A vezetést az ellenfél védelmi hibáját kihasználva Sarapa szerezte meg a 9. percben. Két perccel később Milunović előtt adódott remek egyenlítési lehetőség, de lövése elkerülte a kaput. A második félidő elején Milunović ismételten egyenlíthetett volna, lövését azonban a hazai hálóőr kivédte. A törökkanizsaiak cserékkel javították fel játékukat. A kispadról beállt Keča szerezte meg a hazaiak második találatát, a végeredményt pedig a másik cserejátékos, Vuković állította be a hajrában. Az utolsó percekben mindkét csapatnak volt még lehetősége a gólszerzésre, de a helyzetek kimaradtak.

Szabadka–Bajsa 0:6 (0:3)

Szabadkai pálya, vezette: Reljić (Verbász). Góllövők: Krivokapić a 25., Žmukić a 41., Čagalj a 45., Boros az 50., Latyák az 58. és Mihalecz a 70. percben.

Szabadka: Tadić, Damljanović, Taner, Tomišić, Ilovac, Nagy, Todorović, Nikšić, Petrović, Višnić.

Bajsa: Damjanović, Tresiglavić (Majkić), Zsemberi, Krivokapić, Mihalecz, Latyák, Boros, Marjanović, Čagalj (Matić), Žmukić, Majoros.

A tíz emberrel felálló szabadkai gárda ezúttal nem volt méltó ellenfele a bajsai csapatnak. A félidőben a vendégek háromgólos előnye nem tükrözte jól az erőviszonyokat, a végéig pedig még több gól is születhetett volna. Végül hatan iratkoztak fel a góllövőlistára. A bajsaiak számára a tavaszi idény első fordulója csupán egy jó edzőmérkőzés volt, a csapat valódi erejét és felkészültségét majd a következő találkozón tudja megmutatni.

Zenta: Zenta–Vinogradar 3:3 (0:2)

Városi stadion, 100 néző, vezette Marović (Szikics). Góllövők: A. Dražić a 60., K. Kujundžić a 67. (öngól), Bajtai a 88., illetve Davidović a 26., Gavrić a 29., B. Vojnić-Hajduk a 62. percben.

Zenta: Tomašev, Al Sadi, Živković (Piri), Bajtai, Györe (A. Dražić), Đuza, Olajos (Drapšin), Győri, Mrakić, Dimić, I. Dražić.

Vinogradar: Szalai, B. Kujundžić, Paunović, K. Kujundžić, Haskó, Glogovac, B. Vojnić-Hajduk (Vukov), Káposzta, Zavišić (Abadžić), Davidović, D. Gavrić (K. Vojnić-Hajduk).

Az idényt nyitó mérkőzés jó játékot hozott. A vendégek az első félidőben kihasználták a hazai védők hibáit, és megérdemelten jutottak kétgólos előnyhöz. A második félidőben a hazaiak fokozták a nyomást, és A. Dražić révén szépíteni tudtak, majd egy ellentámadásból a vendégek visszaállították a kétgólos különbséget. Ezután a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, ami meg is hozta a várt eredményt. Előbb K. Kujundžić segítségével szépíteni tudtak a hazaiak, majd Bajtai a 88. percben egy közeli fejessel kiegyenlített. Az eredmény reálisnak mondható.

A 16. forduló: Pannónia–Njegoš 1:0, Zenta–Vinogradar 3:3, Obilić–Jadran 3:0, Szabadka–Bajsa 0:6, Proleter (RS)–Iskra 1:2, Proleter (Nj)–Horgos 1911 2:0, Vrbas–Napredak 2:1, Sutjeska–Radnički 2:0.