2024. április 18., csütörtök
SZUPERLIGA

Csodák ritkán születnek

A listavezető, címvédő Banat együttese megverte az Adát a férfi Szuperliga 12. fordulójában, ezzel visszavágott az első félszezonban elszenvedett hazai vereségért, amikor az adaiak az egész alapszakasz legnagyobb meglepetését okozva Nagybecskereken diadalmaskodtak.

A nagy favorit gyorsan elhúzott a találkozón: először Marko Petkov verte Ivor Katićot (3:0), majd Ilija Majstorović csak egy szettet engedélyezett Branko Anušićnak. A harmadik meccsen Cservik Krisztián állt asztalhoz hazai részről, ám ő is kikapott (Đorđe Borčićtól, 0:3), s ekkor már egyértelművé vált, hogy másodszor nem születhet bombameglepetés a két rivális között. Ennek ellenére Katić a negyedik mérkőzésen – drámai csata után, kétszer is szetthátrányból felállva – megvédte az Ada becsületét, Majstorovićot verte. A negyedik Banat-győzelmet Petkov szállította, aki vesztes szett nélkül söpörte le Cserviket.

Szuperliga, férfiak, a 12. fordulóban: Spartacus–Požarevac 4:2, Ada–Banat 1:4, Palánka–Temerin 4:3, Panonija–Stenes 3:4.