SZUPERLIGA

Botlott a Partizan

A bajnokság hétvégi fordulójában a Partizan meglepetésre közel állt a vereséghez, és a fekete-fehérek csak a 95. (!) percben tudtak pontot menteni a Zemun elleni találkozón.

Szabadka: Spartacus ŽK–Crvena zvezda 1:2 (1:2)

Városi stadion, 2500 néző, vezette: Grujić (Niš). Góllövők: Đurričin a 39., illetve Rodić a 41. és a 45. percben.

Spartacus ŽK: Ostojić, Stojković, Tekijaški, Kerkez, Vukčević, Jočić, Glavčić (Matijević), Đuričin (Dunđerski), Čečarić, Dieng (Lučić), Nikolić.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Savić, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, Milijaš (Račić), Milić (Ben), Srnić (Adžić), Pešić.

A mérkőzés előtt kérdéses volt, hogy a pálya állapota lehetővé teszi-e a játékot, de Danilo Grujić játékvezető úgy ítélte meg, hogy a találkozót meg lehet tartani. A játékvezető a 3. percben is főszereplővé vált, amikor Tekijaški megmozdulásáért kissé szigorúan büntetőt ítélt a C. zvezda javára, ám a sértett, Pešić lövése a felső kapufáról a kapu mögé került. Az enyhe belgrádi mezőnyfölény közepette a 14. percben Milijaš végzett el szabadrúgást mintegy 25 méterről, de Ostojić szögletre hárított. Nyolc perccel később Savić fejesét fogta meg a gólvonalon a szabadkai kapus. A 33. percben Pešić – a büntető után – újabb nagy helyzetet puskázott el, két perccel később pedig Ostojić hárította bravúrral Milijaš 18 méterről elvégzett szabadrúgását. A 35. percben szép akciót vezetett a Spartacus, a belgrádi tizenhatosban Nikolić Čečarićhez passzolt, ő Đuričinhez továbbított, az Óbecséről érkezett játékos pedig közelről higgadtan a kapuba lőtt. A hazai öröm azonban nem tartott sokáig, mivel a 41. percben Milijaš oldalról végzett el egy szabadrúgást, a labdára a hosszú saroknál helyezkedő Rodić ugrott a legmagasabbra, és kiegyenlítette az állást. A félidő utolsó percében egy lecsorgó labdát Rodić lőtt laposan a szabadkai kapuba. Az 52. percben Kerkez hibázott nagyot, a labdát Milić átemelte a kifutó Ostojićon, de a szabadkaiak csapatkapitánya javított, és a gólvonalról kivágta a labdát a mezőnybe. A Kék Galambok előtt a 60. és a 62. percben csillant fel leginkább az egyenlítés reménye, de Nikolić lövése mindkét alkalommal a kapu mellett hagyta el a játékteret. A mérkőzés végéig komolyabb helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem, így a találkozó egygólos vendéggyőzelemmel zárult.

A 24. forduló: Mačva–Vojvodina 1:1, Voždovac–Napredak 3:2, Spartacus–Crvena zvezda 1:2, Javor–Mladost 3:0, Partizan–Zemun 1:1, Borac–Radnički (N) 1:1, Bačka–Rad 2:1, Radnik–Ćukarički 0:0.