2024. március 28., csütörtök
NBA ALL STARS

LeBron csapata nyert

LeBron James a legjobbnak kijáró MVP-trófeával (Fotó: Beta/AP)

Hagyományosan pontgazdag, kiélezett mérkőzést vívott egymással az amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) All Star-hétvégéjének slágerösszecsapásán a keleti és a nyugati válogatott. A két gárda LeBron Jamesnek (kelet) és Stephen Currynek (nyugat), az utóbbi évtized két meghatározó játékosának nevét viselte.

A nagyobb pontszórást hozó első félidő minimális nyugati vezetéssel zárult (78:76), ám a fordulás után a James vezette csapat tudott eredményesebben gyűrűre törni az igencsak felengedett védelmekkel szemben, s a félidőt megnyerve (72:67 arányban) a kelet végül meg tudta fordítani a meccset – épp a névadó vezérletével, James ugyanis, 31 percet a parketten töltve, mindössze két assziszttal maradt el a tripla duplától.

Az All Star-mérkőzés legeredményesebb játékosai, Stephen Curry csapata: Damian Lillard és DeMar DeRozan (21-21 pont), illetve LeBron James csapata: LeBron James (29 pont, 8 gólpassz, 10 lepattanó).