SZUPERLIGA

Az Obilićé az első főpróba

Újvidéken játszották a női Szuperliga nagy rangadóját, hiszen a tavalyi döntős csapatok, a mezőnyből kimagasló Novi Sad és a törökkanizsai Obilić mérkőztek meg egymással. A várhatóan idén is egymással a fináléban összefutó lányok hat mérkőzés alatt vitték dűlőre a párharcot – és ahogy a tavalyi nagydöntőben, most is a törökkanizsaiak örülhettek. Először Izabela Lupulescu viszonylag könnyen, három szettben verte Surján Szabinát, majd a második meccsen Recskó Emma csak egy szettet engedett a fiatal Tijana Jokićnak. A házigazda ezután gyorsan egyenlített (Makszuti Anetta Dragana Vignjevićet, Surján Aleksandra Radonjićot verte), és következhettek a mindent eldöntő meccsek, egyaránt maratoni, hétszettes összecsapások: Makszuti Lupulescutól, Jokić Vignjevićtől szenvedett vereséget, a Novi Sad pedig első pontvesztését jegyezte az alapszakaszban.

Szuperliga, férfiak, a 7. fordulóban: Crvena zvezda–Ada 4:3, Temerin–Banat 1:4, Spartacus–Unirea 4:0 (játék nélkül). A 8. fordulóban: Banat–Palánka 4:0, Stenes–Temerin 4:0, Ada–Unirea 4:1, Crvena zvezda–Požarevac 4:0, Panonija–Spartacus 2:4.