2024. április 18., csütörtök
XIII. FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG

A világbajnok nem viccel

Dipanda három gólt dobott a szerbeknek (Fotó: Beta/AP)

Súlyos, de többé-kevésbé várt pofonba szaladt bele a szerb válogatott utolsó előtti mérkőzésén a horvátországi kontinenstornán. A Jovica Cvetković által irányított csapat az egyik nagy favorittól, az uralkodó világbajnok Franciaországtól szenvedett el 9 gólos vereséget.

Nem kezdődött rosszul a találkozó a Sasok számára, annak ellenére, hogy a 2. perc végén a dán sípmesterek közvetlen pirossal kiállították az első számú beállót, Mijajlo Marsenićet, amiért az beletenyerelt ellenfele arcába. A 10. percben Petar Nenadić góljával Szerbia kettővel ment (6:4), ám ezt követően a Karabatić fivérek vezette gallok fokozatosan gyilkos szériába lendültek, és a játékrész második felét hatalmas fölénnyel megnyerték, amivel eldöntötték a meccset (7:6-ról 10:17).

A pihenő után szinte semmi sem változott a meccs forgatókönyvén, s bár a szerbek a második félidőt sokkal szorosabbra hozták, még így sem tudtak egyszer sem 7 gólnál közelebb jönni. Ki kell emelni azt is, hogy Cvetković csapata ezt megelőzően még nem kapott ilyen sok gólt a tornán (a horvátoktól és a norvégoktól 32-32-t, a svédektől 30-at, Izlandtól pedig 26-ot).

A franciák sikerükkel elsőként biztosították helyüket az elődöntőben.

Zágráb: Szerbia–Franciaország 30:39 (12:19)

Zagreb Aréna, 4500 néző, vezette: Gjeding, Hansen (dán).

Szerbia: Beljanski 4, Crnoglavac, Cupara, Đorđić, Đukić 1, Ilić 4, Ivanišević, Jovanović 4, Marsenić, Nenadić 6, Obradović 2, Radivojević 1, Šešum 1, Stevanović, Vujić, Zelenović 7.

Franciaország:Abalo 2, Caucheteux 7, Claire 1, Dipanda 3, Dumoulin, Gerard 1, Guigou, L. Karabatić 7, N. Karabatić 4, Lagarde 1, Mahe 4, Mem 2, Porte 2, Remili 3, Sorhaindo, Tournat 2.