2024. április 23., kedd
RÖPLABDA

A Spartacus legyőzte az éllovast!

Nincs már veretlen a röplabdázók szuperligájában. Kikapott ugyanis az éllovas Novi Pazar, a meglepetéssel pedig a szabadkai Spartacus szolgált. A táblázat 3. helyére feltört Spartacus ezzel a Vojvodinának is jó szolgálatot tett, hisz az újvidékiek törtek fel az első helyre.

Ismert lett a kupa elődöntője elhalasztott meccseinek új terminusa is. Január 24-én Novi Pazar, február 6-án pedig Újvidék ad otthont a Novi Pazar–Vojvodina rangadóknak, melyek továbbjutója a döntőben a C. zvezdával vív meg a serlegért.

Szabadka: Spartacus–Novi Pazar 3:2 (21:25, 25:20, 33:31, 13:25, 17:15)

Sétaerdei sportcsarnok, 250 néző, vezette: Lazarević (Šabac), Cvetković (Belgrád).

Spartacus: Milović (libero), Arsenoski, Jungić 22, Veselinović, Peić (libero), Seizović, Eremić 19, Kovačević 13, Rajković 1, Kecman 12, Tumbas, Sinđelić 7.

Novi Pazar: Vukašinović 17, Sretenović, Polomac 10, Daca 2, Bekrić, Zuković (libero), Božović, Radosavljević 27, Simić, Vilimanović 2, Prušević, Hamzagić 27.

Két és fél órás magas színvonalú mérkőzést nyert meg a Spartacus a kiváló erőkből álló Novi Pazar ellen. Az első játszmát a vendégek, a másodikat a hazaiak nyerték meg, a harmadik szett azonban igazi drámát hozott, melyből a szabadkai csapat jött ki jobban, és Eremić két foghatatlan nyitásával a Kék Galambok megnyerték a szettet. Sima játszmával egyenlítettek a vendégek, majd a mindent eldöntő ötödik szettben Eremić kihasználta az ötödik mérkőzéslabdát, ezzel értékes győzelmet aratott a fiatal szabadkai csapat.

Szuperliga, 12. forduló: Jedinstvo (P)–Niš 3:1, Radnički (K)–Vojvodina 1:3, C. zvezda–Spartak (Lj) 3:1, Spartacus–Novi Pazar 3:2, Mladi radnik–Ribnica 3:0. A sorrend: Vojvodina 11:1 (33), Novi Pazar 10:1 (26), Spartacus 7:5 (18), Ml. radnik 6:5 (20), Jedinstvo (P) 6:6 (20), Radnički 6:6 (17), Niš 5:7 (16), C. zvezda 4:8 (15), Spartak (Lj) 3:9 (9), Ribnica 1:11 (3). A következő forduló: Ribnica–Spartacus, Vojvodina–Niš, Spartak (Lj)–Radnički (K), Mladi radnik–Jedinstvo (P), Novi Pazar–C. zvezda.

Női Szuperliga, 12. forduló: Klek–Partizan 1:3, C. zvezda–Dinamo 3:0, Železničar–Srem 3:0, január 16-án: TENT–Spartacus, Vizura–Jedinstvo (P). A sorrend: C. zvezda 10:2 (31), Železničar 10:2 (30), Vizura 10:1 (29), Jedinstvo (P) 9:2 (26), TENT 4:7 (13), Partizan 4:8 (13), Spartacus 4:7 (12), Klek 3:9 (9), Dinamo 3:9 (7), Srem 1:11 (4). A következő forduló: C. zvezda–Klek, Dinamo–Vizura, Jedinstvo (P)–Železničar, Spartacus–Partizan, Srem–TENT.