SZABADKAI SPORTHÍREK

Bognár Nóra első helye Temesvárról

Bognár Nóra az első helyen végzett a felnőttek között a Temesváron megtartott Pannon Liga első körében, melyen három ország (Románia, Magyarország, Szerbia) tizennyolc sportmászója vett részt. Nóra a harminc lehetőség közül huszonkettőt teljesített, így elsőként került a döntőbe, ahol a négy út közül hármat teljesített, kettőt pedig első próbálkozásra tett meg. A Pannon Liga következő fordulóját januárban Budapesten tartják meg, majd a februári újvidéki viadal következik.

A férfi kosárlabda I. ligában a Spartacus Valjevón a Metalac ellen lépett pályára, és Nenad Čanak együttese 95:78 arányú vereséget szenvedett. A többi eredmény: Beovuk–Vojvodina 91:92, Dunav–Tamiš 80:90, Mladost–Sloga 74:64, Versec–Zlatibor 102:74, Radnički–OKK Beograd 76:75, Dynamic–Borac 73:69. Az élcsoport: 1. Dynamic 20, 2. Metalac 19, 3. Spartacus 18, 4. Tamiš 18 ponttal stb.

Kilencedik vereségüket szenvedték el a Spartacus kosárlabdázónői, miután az I. liga hétvégi fordulójában 95:71-re kikaptak Nišben a Student csapatától. A többi eredmény: Versec–Radivoj Korać 68:84, Kraljevo–Partizan 59:53, Šumadija–Crvena zvezda 47:82, Vrbas–Šabac 68:82, Bor–Beočin 61:51. Az élcsoport: 1. Crvena zvezda 20, 2. Partizan 18, 3. Radivoj Korać 18, 4. Student 16, … 10. Spartacus 11 ponttal stb.

A Spartacus kézilabdázói bejutottak a tartományi kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben 35:27 arányú győzelmet arattak Mokrinban, a Crvena zvezda otthonában.

Megkezdődött a 45. újévi kispályás labdarúgótorna. Az 1. nap eredményei: Lotos Nfs–Body Line 1:5, Caffe Dijanis–Šeki enterijeri Real Impex 0:11, Zlatni Hambi–Solid 3:1, Šeki enterijeri Real Impex–RTV 1:1, Došlov Company–Gavrilo Princip 1:3, Kraljevina Srbija VV Vlahović–Prosklad 4:3, Ladno Pivo–ZZ Novo Šećerana Crvenka 4:2, Prologis–Zlatni Papagaj 1:2, Česma invest–Su Team 1:3, Agrarpromet–Online Akcijska Roba 5:4, Zavičajna Zajednica Republika Srpska–Full Feel 1:1, Bormax–194 7:1, Arena–ZZ Rep. Srpska 1:12, Poslovni infostud–Gentlemens Klub 1:4. A torna a hétvégén folytatódik.

A Spartacus tornásznői a hétvégén egy újvidéki nemzetközi tornán vettek részt. A 11 ország tornászai között a szabadkaiak érmet ugyan nem szereztek, de szereplésükkel felhívták magukra a figyelmet a rendkívül erős mezőnyben. A legfiatalabb között Nina Šabić egyéni összetettben az 58 tornász közül az 5. helyet szerezte meg, talajon 4., gerendán és ugrásban 5., felemás korláton pedig a 6. helyen végzett. Az idősebb korcsoportban Vakula Noémi ugrásban az 5. helyen zárta a versenyt, mellette a szabadkai csapatban még Lejla Erceg is szerepelt.