2024. április 24., szerda
ÚSZÁS – XIX. RÖVID PÁLYÁS ÚSZÓ-EURÓPA-BAJNOKSÁG, KOPPENHÁGA

Hosszú első aranyérme

Megvédte euópa-bajnoki címét Hosszú Katinka a koppenhágai rövidpályás úszó-európa-bajnokságon 400 méter vegyesen.

Katinka nem sokkal később megnyerte elődöntős futamát 100 háton, és bejutott a szám döntőjébe.

Kapás Boglárka a 400 vegyes döntőjében a 7. helyen ért célba.

Bernek Péter ezüstérmet szerzett a 400 méteres gyorsúszás döntőjében, csak az orosz Alekszandr Krasznyiktól kapott ki.

Szilágyi Csaba az 50 méteres mellúszás elődöntőjében 26.89-es időeredményt teljesített, és nem jutott döntőbe.

Szabó Szebasztián és Cseh László sem jutott döntőbe a 100 méteres pillangó elődöntőjéből.

Szabó az első, erősebb futamban 6. lett 50.72-es időeredménnyel, Cseh pedig a második futam 4. helyét szerezte meg 50.84-gyel. Az összesített listán a vajdasági versenyző mindössze 9 századmásodperccel maradt el a döntőt jelentő, összesített 8. helytől (50.63).

A Szabó, Barna Andrej, Ivan Lendjer, Uroš Nikolić összetételű váltó 5. lett a 4x50 méteres gyorsváltón.