Negyedik a Spartacus

A Szuperliga alapszakaszának félidejében a Spartacus csapata öt győzelemmel és négy vereséggel a kiváló negyedik helyet foglalja el, ami az elvárásokat felülmúló teljesítmény. A nőknél a szabadkaiak a korábbi évekhez képest gyöngébb csapattal rajtoltak, de így is az ötödikek. A bajnokságban nincs szünet, az idén még két fordulót tartanak meg, és műsoron lesz még a kupa elődöntője is.

Szabadka: Spartacus–Niš 3:2 (25:17, 25:18, 25:27, 19:25, 15:11)

Sétaerdei sportcsarnok, 150 néző, vezette: Zotović, Janković (Belgrád).

Spartacus: Milović (libero), Arsenoski, Jungić 17, Veselinović, Peić (libero), Seizović 4, Eremić 14, Kovačević 9, Rajković 1, Kecman 5, Tumbas 1, Sinđelić 11.

Niš: Tokić 3, Rakić, Jović (libero), Batak 2, Kovač 14, Milosavljević, Stojković 14, Mijalković, Đorđević 9. Hosni 25.

Az első két, viszonylag könnyen megnyert játszma után úgy nézett ki, hogy a hazaiak gyorsan véget vetnek az összecsapásnak. A harmadikban azonban a két kihagyott mérkőzéslabdát követően a vendégek szárnyra kaptak, és a harmadik szett után a negyediket is megnyerték. A mindent eldöntő játszmában 6:6-ig együtt haladt a két csapat, majd a Spartacus két ponttal elhúzott, Eremić pontja pedig el is döntötte a mérkőzést.

Szuperliga, 9. forduló: Novi Pazar–Jedinstvo (P) 3:0, Ribnica–Spartak (Lj) 1:3, Mladi radnik–Vojvodina 1:3, Spartacus–Niš 3:2, C. zvezda–Radnički (K) 2:3. A sorrend: Novi Pazar 9:0 (22), Vojvodina 8:1 (25), Radnički 5:4 (14), Spartacus 5:4 (13), Ml. radnik 4:5 (14), Niš 4:5 (14), Jedinstvo (P) 3:6 (11), C. zvezda 3:6 (10), Spartak (Lj) 3:6 (9), Ribnica 1:8 (3).

A következő forduló: C. zvezda–Niš, Mladi radnik–Spartak (Lj), Spartacus–Vojvodina, Ribnica–Novi Pazar, Jedinstvo (P)–Radnički (K).

Női Szuperliga, 9. forduló: Jedinstvo (P)–Klek 3:0, Dinamo–Srem 3:2, C. zvezda–Spartacus 3:0, Vizura–Partizan 3:0, Železničar–TENT 3:1. A sorrend: Vizura 8:1 (23), Jedinstvo (P) 8:1 (23), C. zvezda 7:2 (22), Železničar 7:2 (21), Spartacus 4:5 (12), TENT 4:5 (11), Partizan 2:7 (8), Klek 2:7 (7), Dinamo 2:7 (4), Srem 1:8 (4).

A következő forduló: Vizura–Spartacus, Klek–TENT, Železničar–Partizan, Dinamo–Jedinstvo (P), C. zvezda–Srem.