Lipcse: Németország–Szerbia 22:22 (9:11)

Lipcse Aréna, 3800 néző, vezette: Arntsen, Roen (norvég)

Szerbia: Radosavljević 3, Krpež 7, Lekić, Stevin, Lavko 4, Damnjanović 3, Nikolić, Radojević T. 1, Pop-Lazić 2, Radojević D., Obradović 5, Tomašević, Stoiljković, Cvijić 2, Čolić, Dmitrović.

Németország: Klein, Karolius 3, Loerper 1, Smits 2, Kramarczyk, Behnke, Woltering, Boelk, Mansson 1, Huber 6, Fischer 2, Geschke 3, Lauenroth, Wohlbold 2, Stolle, Gubernatis 2.

22:22-es döntetlent játszott a női kézilabda-világbajnokságon Szerbia és Németország. Kemény védekezést és kevés gólt hozott a meccs első félideje, amelyet a házigazda csapat kezdett jobban, ám az utolsó percekre a szerb lányok fordítani tudtak, és két gólos előnnyel mentek a pihenőre. A játék képe a második félidőben sem változott, de a németek visszajöttek döntetlenre, s a hajrában már végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A záró támadás német vezetésnél a szerbeké volt, s három másodperccel a lefújás előtt Dragana Cvijić góljával összejött az értékes egyenlítés Ljubomir Obradović lányainak.

Eredmények, A csoport: Franciaország–Paraguay 35:13, Szlovénia–Angola 32:25.

B csoport: Svédország–Csehország 36:32, Magyarország–Argentína 33:15.

C csoport: Oroszország–Brazília 24:16, Montenegró–Japán 28:29.

D csoport: Hollandia–Kamerun 29:22, Dél-Korea–Kína 31:19, Németország–Szerbia 22:22. A sorrend: 1. Szerbia 5, 2. Németország 5, 3. Hollandia 4, 4. Dél-Korea 4, 5. Kamerun 0, 6. Kína 0.