Botrány Szabadkán!

A čačakiak az ellenük megítélt büntető után két piros lapot kaptak, de még akkor is bojkottálták a második félidő kezdetét

SZUPERLIGA

A 17. forduló: Mladost–Radnički (N) 2:2, Crvena zvezda–Rad 6:1, Napredak–Čukarički 1:2, Vojvodina–Radnik 0:0, Voždovac–OFK Bačka 2:0, Zemun–Mačva 1:0, Javor–Partizan 0:2, Spartacus–Borac 3:1.

10

A következő forduló (november 25-én): Mačva–Javor, Partizan–Spartacus, Borac–Voždovac, Bačka–Vojvodina, Radnik–Napredak, Čukarički–Crvena zvezda, Rad–Mladost, Radnički (N)–Zemun.

I. LIGA

Topolya: TSC–ČSK 0:0

Városi stadion, 1400 néző, vezette: Mijajlović (Jagodina).

TSC: Jorgić, Svitić, Mezei, Skopljak, Branković, Tomanović, Milićević, Davidov (Čordašić), Tendai (Szilágyi), Sinkovits, Erak (Damnjanović).

ČSK: Elesin, Anđelković (Ilić), Jević, Vujošević, Valido, Drašković, Popović (Cho Min-Ce), Potkozarac (Jović), Petrović, Rakić, Ponjević.

A bácskai rangadónak kikiáltott mérkőzés nagy harcot, végül pedig pontosztozkodást hozott. Kezdetben mindkét fél láthatóan a másikat próbálta megakadályozni abban, hogy kibontakozzon, magára találjon, ami az első játékrészben végül kemény összecsapásokat, nagy harcot eredményezett, melyben időnként egy árnyalattal a vendégek játszottak jobban, de nagy helyzeteik nem akadtak. A második játékrészben a hazaiak rendezték soraikat, fokozták a tempót, és a cseréket is jól kihasználták, a helyzeteket azonban nem. Miličevićnek, Tendainak, Eraknak, majd a csereként beálló Damnjanovićnak is akadt egy-egy jó helyzete. Már-már úgy tűnt, érik a topolyai gól, és a végéig meg is lesz, az utolsó percben a szintén csereként beállt Szilágyi ezt meg is valósíthatta volna, de egy hatalmas helyzetet ő is a „sörgyáriak” kiválóan védő hálóőrébe bombázott. A végeredmény igazi haditettnek számít a vendégek szempontjából, a topolyaiak pedig csak sajnálhatják az elszalasztott alkalmat, a kihagyott helyzeteket. @sz = n T. P.

A 14. forduló: TSC–ČSK 0:0, Novi Pazar–Dinamo 2:1, Radnički 1923–Bežanija 1:1, Teleoptik–Proleter 4:0, Inđija–Radnički (P) 1:0, Sloboda–Temnić 2:0, Sinđelić–Budućnost 1:0. A Jagodina–Metalac mérkőzést ma tartják meg.

10

A következő forduló (november 24-én, 25-én, 26-án, 27-én): Temnić–TSC, Radnički (P)–Sloboda, Proleter–Inđija, Bežanija–Teleoptik, Dinamo–Radnički 1923, Budućnost–Novi Pazar, Metalac–Sinđelić, ČSK–Jagodina.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 14. forduló: Bratstvo–Radnički (M) 3:2, Bácska 1901–Železničar 1:1, Radnički (N)–Dunav 2:0, Cement–Radnički (ÚP) 2:0, Odžaci–Borac 1:2, Becse–Mladost 4:1, Dinamo–Crvena zvezda 0:0, Omladinac–Radnički (Š) 4:0.

2

A következő forduló (november 25-én, 26-án): Crvena zvezda–Bratstvo, Mladost–Dinamo, Borac–Becse, Radnički (ÚP)–Odžaci, Radnički (Š)–Cement, Dunav–Omladinac, Železničar–Radnički (N), Radnički (M)–Bácska 1901.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Apatin: Mladost–Tisza 0:3 (0:1)

Apatini pálya, 60 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Šicar a 31., Nikutović a 70. és Kekezović a 85. percben.

Mladost: Rašeta, Grmuša (Stančević), Divljak, Stanojković, Rapaić, Morin (Mandić), Zorić, Bakić (Mandarić), Čopić, Knežević, Jano.

Tisza: Tasić, Nikutović, Milikić, Ušumović, Randić, Šicar, Živković, Damjanović (Kekezović), Borsos (Plavšić), Kolundžić, Đurović, Todorović.

Az adorjáni játékosok negyedik alkalommal vendégszerepeltek a rangosabb ligákat is megjárt Mladost otthonában, s az eddigi két győzelem és egy döntetlen mellé még egy sikeres meccset zártak le, miután ezúttal is legyőzték az apatiniakat. Az első találatot a Tisza gólfelelőse, Šicar érte el, akinek ez már a 10. idénybeli sikeres próbálkozása, a második félidőben pedig a mérkőzés egyik legjobbjának, Nikutovićnak sikerült növelnie az előnyt. A hazaiak ekkor már nagyon idegesen és gorombán játszottak, sorra kapták a sárga lapokat, de tehetetlennek bizonyultak a vendégek kapuja előtt.

Magyarkanizsa: Potisje–Tekstilac 3:0 (1:0)

Népkerti pálya, 110 néző, vezette: Tešanović (Szenttamás). Góllövők: Romić a 9., a 73., Francišković a 47. percben.

Potisje: Szabó, Borenović (Domonkos), Bjelobrk, Francišković, Poturica, Romić, Davidović (B. Popović), Kozomora (Vojnić Hajduk), Paunović, Vukelić, Ristić.

Tekstilac: Marković, Aleksić, Gostović, A. Stevanović, Latinović, D. Stevanović (Kánya), Prelić, Mitrović, Doroslovac, Milojević, Čuturilo.

A két csapat igazi bajnoki mérkőzést játszott, amelyen végül magabiztos játékkal fölényes győzelmet aratott a Potisje. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a 9. percben egy gyors támadás után Romić húszméteres lapos lövéssel bombázott a jobb alsó sarokba, és megszerezte a hazaiak vezető gólját. A második félidő 47. percében Romić bal oldali beadását a befutó Francišković közelről lőtte a léc alá, két gólra növelve csapata előnyét. A 73. percben Francišković jó ütemben ugratta ki Romićot, aki átemelte a labdát a kifutó kapus fölött, és a kapuba gurítva megszerezte csapata harmadik gólját. Az egész mérkőzésen a hazaiak játszottak fölényben, több gólhelyzetet is kihagytak, a vendégek csak ritkán veszélyeztették a hazaiak kapuját, de támadásaikat a hazaiak védelme eredményesen hárította. @sz = L. E.

A 14. forduló: Mladost (A)–Tisza 0:3, Polet–Tavankut 2:0, Potisje–Tekstilac 3:0, Bácska (P)–Srbobran 0:3, BSK–Sloga 3:2, Budućnost (G)–Radnički (Z) 0:1, Mladost (T)–Mladost (P) 0:0, Zadrugar–Preporod 2:1.

9

A következő forduló (november 25-én, 26-án): Tekstilac–Bácska (P), Tavankut–Potisje, Radnički (Z)–Polet, Tisza–Budućnost, Preporod–Mladost (A), Mladost (P)–Zadrugar, Sloga–Mladost (T), Srbobran–BSK.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 14. forduló: Vršac United–ŽAK 4:2, Sloga–Vojvodina 3:0, Proleter–Jedinstvo (BK) 2:4, Sloboda–Budućnost 2:0, Begej–Radnički (K) 3:2, Kikinda–Radnički (S) 2:1, Jedinstvo (TB)–Kozara 0:2, Polet–Mladost 0:4.

4

A következő forduló (november 25-én, 26-án): Mladost–Vršac United, Radnički (S)–Polet, Radnički (K)–Kikinda, Budućnost–Begej, Kozara–Sloboda, Jedinstvo (BK)–Jedinstvo (TB), Vojvodina–Proleter, ŽAK–Sloga.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 14. forduló: Hajduk (D)–Kabel 2:3, Slavija–Hajduk (B) 1:0, Podunavac–Jedinstvo 0:0, Hajduk (Č)–Kupinovo 4:0, Jugović–Sloga (T) 1:1, Laćarak–Sremac 5:2, Borac (S)–Borac (Ú) 2:1, Index–Sloga (E) 0:1.

6

A következő forduló (november 25-én, 26-án): Sloga (E)–Hajduk (D), Borac (Ú)–Index, Sremac–Borac (S), Sloga–Laćarak, Kupinovo–Jugović, Jedinstvo–Hajduk (Č), Hajduk (B)–Podunavac, Kabel–Slavija.

SZABADKAI LIGA

Bajsa: Bajsa–Proleter 2:2 (1:1)

Bajsai pálya, 150 néző, vezette Dragojlović (Szabadka). Góllövők: Latyák a 43. és Marjanović az 57., illetve Demonjić a 31. és az 53. percben.

Bajsa: Damjanović, Zsemberi, Budai, Majkić, Marjanović, Latyák, Tóth, Drašković (Barna), Žmukić, Tresiglavić (Bakić), Čagalj.

Proleter: Matković S., Maravić, Petković, Čolić, Kurin, Stojilović, Matković B. (Đekanović), Grgić, Malić, Demonjić, Jerković (Kiss).

A jó iramú és izgalmas mérkőzésen elejétől fogva a házigazdák birtokolták többet a labdát, de félórai játék után egy ellentámadásból a vendégek jutottak vezetéshez. A félidő vége előtt a folyamatosan támadó bajsaiak közül Žmukićot csak szabálytalanul tudták szerelni. A megítélt büntetőt Latyák váltotta egyenlítő gólra. A 45. percben Petković megkapta második sárgáját, így a második félidőt emberelőnyben játszották a bajsaiak, de ismét a vendégek szereztek vezetést Demonjić révén. A hazaiak pár percre rá már tudtak is válaszolni. Ezt követően a Bajsa labdarúgói folyamatosan támadtak, de többször már nem sikerült bevenniük a vendégek kapuját.

Hajdújárás: Vinogradar–Szabadka 9:0 (3:0)

Hajdújárási sportközpont, 80 néző, vezette: Mrđenović (Verbász). Góllövők: Đurić a 4., az 59., a 70., Gavrić a 33., a 42., az 58., Miletić a 68., a 74., a 77. percben.

Vinogradar: Zarić, B. Kujundžić, Lazić, K. Kujundžić, Ostrogonac (Vesnić), Glogovac, Káposzta (Miletić), Nágel Cs., Engi (Haskó), Đurić, Gavrić.

Szabadka: Kumozec, Damjanović, T. Nikšić, S. Todorović, Novak, Vasić, Tadić, Ivančić, B. Nikšić, Tomišić, D. Todorović.

Gólzáporos mérkőzésen búcsúzott szurkolóitól a Vinogradar, a hajdújárásiak ugyanis félgőzzel is kilenc gólt lőttek a pont tizenegy emberrel érkezett sereghajtó hálójába. Már a 4. percben vezetéshez jutottak a hazaiak, amikor a később sérülés miatt lecserélt Engi lövése kipattant Kumozecről, Đurić pedig megszerezte a zöld-fehérek első gólját. Az egyetlen vendéghelyzetet a 10. percben láthatta a kisszámú publikum, amikor a védők gyűrűjében Bakir Nikšić tört kapura, de lövése elakadt a hazai kapusban. A hazaiak az első félidő végéig még két alkalommal vették be a Szabadka kapuját, a gólözön azonban a második negyvenöt percre maradt, amikor hat alkalommal rezdült meg a vendégek hálója. A Szabadka legjobbja a kilenc kapott gól ellenére Kumozec kapus volt, aki több biztos góltól mentette meg csapatát. A játékvezetői hármas hibátlanul, egyetlen lap nélkül vezette le a sportszerű mérkőzést.

Horgos: Horgos–Sutjeska 2:2 (1:0)

Vasút menti pálya, 80 néző, játékvezető: Pejić (Szabadka). Góllövők: Balgó a 25., Huszár az 57., illetve Drinčić a 60. és Pejić a 80. percben.

Horgos: Törtei Kristóf, Fodor D. (Engi), Törteli Krisztián, Makra, Bende, Veselinov, Huszár (Vučković), Fodor I., Balgó (Puljaji), Buza, Kolompár.

Sutjeska: Gašović, Tadić, Bajić (Delić), Peković, Kostić, Jakić, Lopušina, Drinčić, Osmajić (Vekić), Pejić, Vuković.

Ezúttal is megismétlődött a horgosi csapat korábbi hibája, hogy az első félidőt győzelemre tudja vinni, de a második játékrészt már sem erővel, sem taktikailag nem tudja túlélni. A játék első részében a hazai csapat meggyőzően jobb játékkal felülmúlta a tapasztaltabb ellenfelét. A Sutjeska a 9. és a 12. percben túl szigorú bírói ítélettel 18 méternyire Törtei kapujától szabadrúgáshoz jutott, de nem tudott élni a kínálkozó helyzettel. A játék első részében az ellenfél csapatának még egy helyzete adódott 32. percben, a horgosiak fiatal tehetséges hálóőre azonban a helyén volt. A Horgos 1911 jobb széli veszélyes támadásainak eredménye a 25. percben ért góllá, miután Bende beadását a kapu közeléből Balgó a bal felső sarokba lőtte. A 32. percben Kolompár növelhette volna a vezetést, de közelről senkitől sem zavartatva a kapu mellé lőtt. A második félidőben visszaesett a hazai csapat játéka, védekezésre szorultak. Egy váratlan ellentámadás során azonban az 57. percben Huszár megszerezte a hazaiak második találatát, ami még reményt adott a végső győzelemre. Már három perccel később szépített a Sutjeska, Drinčić révén. A gólt követően a vendégcsapat még számos helyzetet teremtett, nyomás alatt tartotta a horgosi csapat védelmét. Az egyenlítő gólt Pejić szerezte a 80. percben egy kapu előtti kavarodásból. @sz = H. GY.

A 14. forduló: Njegoš–Zenta 0:1, Pannónia–Obilić 3:1, Vinogradar–Szabadka 9:0, Jadran–Proleter (RS) 6:1, Bajsa–Proleter (Nj) 2:2, Iskra–Vrbas 1:2, Horgos 1911–Sutjeska 2:2, Napredak–Radnički 1:3.