2024. április 24., szerda
NŐI LABDARÚGÁS – I. LIGA

Győzelemmel zárt a Metalmania

Magyarkanizsa: Metalmania–Radnički 1919 4:1 (1:0)

Magyarkanizsai pálya, 50 néző, vezette: Mitrović (Erdővég). Góllövők: Barta a 18., a 82., Knežević a 85., Adamov a 90., illetve Jelača a 84. percben.

Metalmania: Hegyesi (Csizmadia), Sóti, Totajev (Csernyák), Erdélyi, Terényi, Kovács, Kiss (Tolmačević), Adamov, Barta, Balázs, Knežević.

Radnički 1919: Ubović, Zarić, Jelača, Nikolić, Jolović, Marjanović (Božić), Baždar (László), Szilusi, Protić, Knežević (Kozlovački), Kecman.

A Metalmania együttese győzni tudott idei utolsó bajnokiján, a magyarkanizsaiak így tíz pontot gyűjtve az 5. helyen zárták az őszi idényt. A Radnički elleni találkozón Barta Diana előtt adódott az első helyzet, majd az óbecsei játékos a 18. percben már jobban célzott, és 15 méterről vezetéshez juttatta a fehér mezeseket. A félidő végéig Balázs Bettina és Barta növelhette volna a hazaiak előnyét, lövéseik azonban pontatlannak bizonyultak. A második játékrész elején a magyarkanizsaiak eldönthették volna a három pont sorsát, a védők közül kilépő Balázs azonban a kapusba lőtte a labdát, Kiss Bjanka pedig egy gyors kontra végén a felső lécet találta el. A hajrában felpörögtek az események, a nézők tíz perc leforgása alatt négy gólt is láthattak. A 82. percben Knežević Milana beadása után Barta volt közelről eredményes, két perc múlva pedig Jelača Nikolina, a vendégek csapatkapitánya egy távoli lövéssel szépített. A nagybecskerekiek gólja után a végig nagy kedvvel játszó Knežević szinte azonnal visszaállította a kétgólos különbséget, majd a bírói ráadás 2. percében Adamov Anja egy lapos lövéssel beállította a 4:1-es végeredményt.

A 7. forduló: Radnički 2012–Mačva 6:0, Šumadija–Polet 3:0, Lavice Dubočica–Karađorđe 3:1, Metalmania–Radnički 1919 4:1.

FEJLESZTÉSI LIGA – ÉSZAKI CSOPORT

Szabadka: Spartacus–Metalmania 0:3 (0:3)

A városi stadion segédpályája, 30 néző, vezette: Vukanović (Szabadka). Góllövők: Lackó Rebeka a 12., Magosi a 19., a 27. percben.

Spartacus: Kujundžić (Maljan), Sami (Solak), Ábrahám, Pataki, Stopić, Delić, Marković, Kozlica, Petrović, Dakić, Molnár.

Metalmania: Bicskei (Kopasz), Borsos (Purger), Lulić, Dér, Šoklovacki, Skenderović, Magosi, Visnyovszki, Sáfrány, Lackó Réka, Lackó Rebeka.

A magyarkanizsai klub utánpótláscsapata a kilencedik játéknapon nem várt győzelmet aratott, a Tisza menti lányok ugyanis az esélyesebb szabadkai együttes otthonában tudtak nyerni. A vendégek Lackó Rebeka révén szereztek vezetést, majd a fekete mezesek hét perc múlva megduplázták előnyüket, miután a csapatkapitányi karszalagot viselő Magosi Emese a jobb szélen lefutotta a védőket, és a kimozduló Kujundžić mellett laposan a hálóba bombázott. A találkozó végeredménye már az első játékrész hajrájában kialakult, egy nagy kapushiba után Magosi elé került a labda, ő pedig közelről az üres kapuba gurított, megszerezve így szezonbeli 15. találatát. A második félidőben a szabadkai csapat játékosai mindent megtettek ugyan a szépítésért, a vendégvédelem azonban állta a sarat, így Pataki Georgináék csak egy kapufáig jutottak. A magyarkanizsai U15-ös gárda következő mérkőzését Nagybecskereken játssza, a sereghajtó Radnički 1919 otthonában.