Surján duplázott Szombathelyen

Egyéniben és párosban is diadalmaskodott Surján Szabina, a Novi Sad bácsföldvári asztaliteniszezője a Szombathelyen megtartott nemzetközi ifjúsági tornán. Surján vesztes szett nélkül menetelt az elődöntőig, ahol hatalmasat küzdve 1:3-ról fordított a tajvani Lee Yu-Peng ellen. A döntőben esélyt sem hagyott a hongkongi Chau Wing Sze számára.

A fiatal lány párosban a törökkanizsai Obilić játékosával, Izabela Lupulescuval állt asztalhoz, és a kettős fölényes játékkal – mindössze két játszmát engedélyezve ellenfeleiknek a teljes tornán – szintén aranyérmet szerzett.

Máris élen a Banat

Élre állt a férfi Szuperligában a tavalyi alapszakaszt hibátlan teljesítménnyel záró nagybecskereki Banat csapata, amely a 2. fordulóban az Újvidéki Panonija otthonából hozta el a győzelmet. A vendégeknél Marko Petkov volt a nyerőember, aki mindkét mérkőzését meg tudta nyerni.

Meglepetésre nagyon simán, vesztes meccs nélkül diadalmaskodott a Spartacus a címvédő Crvena zvezda ellen Szabadkán. Az elmúlt idény alapszakaszának 8. helyezettjét elsősorban Halász Krisztián teljesítménye dobta meg, aki a párharc első és negyedik meccsén is győzni tudott – utóbbin hatalmas csata után, 2:0-s vezetést, majd ötödik, döntő szettet követően.

Eredmények, Szombathely, nemzetközi ifi- és serdülőtorna, női egyes, döntő: Surján Szabina–Chau Wing Sze 4:0 (7, 7, 3, 10). Női páros, döntő: Surján/Lupulescu–Hudusan/Plaeasu 3:0 (7, 6, 4).

Szuperliga, 2. forduló, férfiak: Panonija–Banat 1:4, Ada–Temerin 4:2, Spartacus–Crvena zvezda 4:0, Palánka–Požarevac 1:4. Az Unirea–Stenes mérkőzést elhalasztották.

10. Unirea      1          0          1          0:4       1

Nők: Versec–Csóka 4:1. A forduló többi mérkőzését a versenyzők szombathelyi nemzetközi tornán való szereplése miatt szerdára és csütörtökre halasztották.