2024. március 28., csütörtök

Kenyai sikerek az athéni, az isztambuli és a bejrúti maratonon

A kenyai Samuel Kalalei nyerte vasárnap az athéni maratoni futóversenyt a férfiak mezőnyében. Isztambulban és Bejrútban is kenyai sikerek születtek.

Kalalei több mint két perccel előzte meg honfitársát, az előzetesen esélyesebbnek tartott Milton Rotichot, akit a 35. kilométernél rázott le. A győztes ideje 2:12:17 óra volt, az első ötben kizárólag kenyai atléták végeztek.
    A nőknél a mindössze 18 éves etióp Bedaru Badane haladt át elsőként a célvonalon 2:34:18 órás teljesítménnyel két kenyai riválisa előtt. A versenyen 100 országból 18 500 futó állt rajthoz, ami a görög fővárosban rekordot jelent.
    Isztambulban a kenyai születésű, de francia színekben versenyző Abraham Kiprotich diadalmaskodott 2:11:22 órával, míg a nőknél a kenyai Ruth Chepngetish 2:22:36 órával lett első a 39. alkalommal megrendezett viadalon.
    Bejrútban kettős kenyai siker született: a férfiaknál Dominic Ruto 2:10:41, míg a nőknél Eunice Chumba 2:28:38 óra alatt teljesítette a távot.