NŐI LABDARÚGÁS – I. LIGA

A magyarkanizsaiak első döntetlenje

Magyarkanizsa: Metalmania–Polet 2:2 (2:2)

Magyarkanizsai pálya, 30 néző, vezette: Mitrović (Erdővég). Góllövők: Balázs az 5., a 31., illetve Selak a 6., Avramović a 15. percben.

Metalmania: Hegyesi, Sóti, Kovács, Erdélyi, Terényi, Körmöci (Tolmačević), Kiss (Magosi), Adamov, Barta (Totajev), Balázs, Knežević.

Polet: Mihajlović, Banjeglav, Avramović, Bezbradica, Zindović, Selak, Vujadinović, Karanović, Govorčin, Serko (Purda), Császár N.

Negyedórával a találkozó kezdete előtt orkánerejű szél csapott le Magyarkanizsára, a viharos szél a Potisje pályájánál található nagy nyárfák közül egyet bedöntött a lelátók mellé, szerencsére abban a pillanatban senki sem tartózkodott a közelben, így nem történt nagyobb baj. Maga a mérkőzés is viharosan indult, a hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést Balázs Bettina szabadrúgásgóljával, a Metalmania játékosai azonban csak rövid ideig örülhettek a vezetésnek, Jovana Selak ugyanis a 6. percben 20 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Negyedórai játékot követően már a vendégeknél volt az előny, egy szöglet utáni kipattanó labdára az előrehúzódó Avramović Aleksandra csapott le, és laposan a kapu jobb oldalába helyezett. A magyarkanizsaiaknak egy gyors akció végén sikerült egyenlíteniük a félidő derekán, Barta kiugratása után Balázs bombázott 15 méterről a kapuba. A második játékrész elején Császár Nikolett juttathatta volna vezetéshez a sziváciakat, majd a hazaiak percei következtek: egy kontra után Barta lőtt nem sokkal mellé, Balázs lapos lövését pedig Mihajlović szögletre ütötte. A szöglet után már a vendégkapus is verve volt, Kovács Izabella erős fejese azonban centikkel elkerülte a kaput. A 70. percben a csereként pályára lépő Magosi Emese előtt adódott nagy lehetőség, a fiatal csatár közeli lövését azonban hárította a Polet hálóőre. A hajrában a vendégek játszottak veszélyesebben, és Hegyesi kapus bizony több alkalommal is megmentette csapatát a góltól.

Az 5. forduló: Metalmania–Polet 2:2, Karađorđe–Radnički 1919 3:1, Lavice Dubočica–Mačva 2:1, Šumadija–Radnički 2012 6:2.

1. Šumadija 5 5 0 0 23:4 15

2. Mačva 5 3 1 1 14:5 10

3. Polet 5 1 4 0 9:8 7

4. Radnički 2012 5 2 1 2 11:16 7

5. Metalmania 5 2 1 2 9:15 7

6. Lavice 5 2 0 3 8:7 6

7. Karađorđe 5 1 1 3 6:12 4

8. Radnički 1919 5 0 0 5 2:15 0

A következő forduló: Radnički 1919–Radnički 2012, Mačva–Šumadija, Polet–Lavice Dubočica, Karađorđe–Metalmania.