2024. április 16., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Egy tucat érem Temesvárról

A szabadkai Partizan Szertorna-egyesület tagjai 12 érmet (2 aranyat, 5 ezüstöt, 5 bronzot) nyertek a 16. DKMT-kupa romániai fordulóján Temesváron. Az I. kategóriában (10 éves korig) összesítettben Mihajlo Strajnić a 2., Csupák Alex a 7., Gombás Balázs pedig a 10. helyen végzett, a szerenkénti döntőkben Strajnić gyűrűn és korláton 1., Csupák lólengésben és korláton 3., Gombás pedig lólengésben a 2. helyen zárta a versenyt. A II. kategóriában (11–12 évesek) összesítettben Jugyák Rómeó a 4., Filip Kulić pedig a 6. helyet szerezte meg, emellett Jugyák talajon a 3., korláton a 2., Kulić talajon a 2., korláton a 3. helyen végzett. Az V. kategóriában (17–18 évesek) Vakula Viktor korláton ezüst-, ugrásban pedig bronzérmet nyert.

A Spartacus kosárlabdázói Nikolićnak a dudaszóval egyidejűleg esett kosarával 76:75 arányban nyertek Belgrádban, az OKK Beograd otthonában a férfi kosárlabda I. liga nyitófordulójában. A szabadkai együttes egyetlen alkalommal, csak a mérkőzés végén vezetett ezen a találkozón, de ez épp elegendő volt a győzelem megszerzéséhez. A hazaiak legeredményesebb játékosa a 18 pontos Đoković volt, míg a Spartacusból Hristov szintén 18 pontig jutott. A 2. forduló többi eredménye: Borac–Vojvodina 108:85, Zlatibor–Metalac 89:80, Sloga–Dynamic 86:88, Tamiš–KKK Radnički 85:81, Beovuk 72–Versec 71:82, Dunav–Mladost 88:80. A következő fordulóban a Spartacus vendége az újonc čajetinai Zlatibor lesz.

A Spartacus kosárlabdázónői az I. liga 2. fordulójában 79:65 arányú vereséget szenvedtek hazai parketten a Vrbas csapatától, és két forduló után három ponttal a 8. helyen állnak. A nyitóforduló többi eredménye: Vršac–Šabac 44:99, Crvena zvezda–Beočin 89:47, Partizan–Bor 80:53, Radivoj Korać–Šumadija 93:63, Student–Kraljevo 54:78. A szabadkai lányok a következő körben Borba látogatnak, mely csapat soraiban két korábbi Spartacus-játékos, Vida Emese és Suturović Sanela is szerepel.