Horgoson botlott meg a Bajsa

Puljaji félpályáról lőtt gólt a vasút menti pályán – A TSC második veresége – Az adorjániak ezúttal sem bírtak el a csonoplyaikkal

SZUPERLIGA

A 13. forduló: Crvena zvezda–Mačva 4:0, Mladost–Napredak 2:1, Zemun–Vojvodina 0:0, Radnički (N)–Voždovac 1:1, Rad–Spartacus 0:2, Čukarički–Javor 0:0, Radnik–Partizan 0:2, OFK Bačka–Borac 1:0.

16. Borac 13 2 1 10 9:24 7

A következő forduló (október 21-én): Mačva–Borac, Partizan–OFK Bačka, Javor–Radnik, Spartacus–Čukarički, Voždovac–Rad, Vojvodina–Radnički (N), Napredak–Zemun, Crvena zvezda–Mladost.

I. LIGA

Zimony: Teleoptik–TSC 2:0 (1:0)

Zimonyi városi stadion, 200 néző, vezette: Maksimović. Góllövők: Nišić a 32. és Vranjanin a 48. percben.

Teleoptik: Trnić, Cucin, Čubrilo, Jović (D. Čermelj), Vranjanin, Šiškov, Ilić, (Lakčević), L. Čermelj, Đilas, (Serdar), Nišić, Đurić.

TSC: Jorgić, Mijić, Mezei, Svitić, Lalić, Čordašić (Tendai), Milićević, Erak, Tomanović, Davidov, (Sinkovits), Damnjanović (Grujić).

A TSC labdarúgói az I. ligában elszenvedték második vereségüket. A Partizan utánpótlásneveltjeire épülő fiatal zimonyi gárda erőszakosan, rámenősen kezdett az ezúttal is tartalékosan felálló topolyaiak ellen. A 32. percben Nišić szerzett vezetést a hazaiaknak. A második félidő elején egy kapu előtti kavarodást követően Vranjanin tudta növelni csapata előnyét, majd az 58. percben Svitić egy goromba szerelésért piros lapot kapott. A topolyaiak a kiállítást követően rendezték soraikat, de emberhátrányban veszélyesebb gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A TSC következő ellenfele hazai pályán a dobanovci Budućnost lesz. @sz = n T. P.

A 9. forduló: Teleoptik–TSC 2:0, Inđija–Radnički 1923 0:2, Sloboda–Novi Pazar 0:0, Temnić–Sinđelić 0:2, Radnički (P)–Jagodina 3:1, Proleter–ČSK 3:0, Bežanija–Metalac 0:1. A Dinamo–Budućnost találkozót ma játsszák.

16. Radnički (P) 9 1 1 7 9:18 4

A következő forduló (október 20-án, 21-én és 22-én): TSC–Budućnost, Metalac–Dinamo, ČSK–Bežanija, Jagodina–Proleter, Sinđelić–Radnički (P), Novi Pazar–Temnić, Radnički 1923–Sloboda, Teleoptik–Inđija.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 9. forduló: Odžaci–Bratstvo 0:2, Becse–Cement 5:0, Dinamo–Omladinac 2:0, Crvena zvezda–Radnički (N) 1:2, Mladost–Bácska 1901 1:1, Borac–Radnički (M) 2:1, Radnički (ÚP)–Železničar 1:0, Radnički (Š)–Dunav 2:4.

16. Radnički (Š) 9 0 0 9 6:34 0

A következő forduló (október 21-én): Bratstvo–Dunav, Železničar–Radnički (Š), Radnički (M)–Radnički (ÚP), Bácska 1901–Borac, Radnički (N)–Mladost, Omladinac–Crvena zvezda, Cement–Dinamo, Odžaci–Becse.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Magyarkanizsa: Potisje–Zadrugar 1:0 (0:0)

Potisje-stadion, 100 néző, vezette: Tešanović (Szenttamás). Góllövő: Poturica a 80. percben.

Potisje: Szabó, Vukelić, Vojnić (Popović), Borenović, Francišković (Domonkos), Poturica, Romić, Davidović, Kozomora (Ristić), Paunović, Bjelobrk.

Zadrugar: S. Stojanović, Vuković, Radaković, Pavičević, Tasić, Komazec, Simić, Branković, M. Stojanović, Veselinović, Đaković (Pjević).

Az első félidő gyenge játékából csak a 14. perc eseménye méltó említésre. Ekkor Romić lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az erőviszonyok kiegyenlítettek voltak a pályán. A második játékrészben a vendégek dolgoztak ki több helyzetet, amelyeket azonban nem tudtak értékesíteni. S ahogyan az lenni szokott, mindezért nem maradt el a büntetés: a 80. percben egy szögletet követően a kapu előtti kavarodásból Poturica betalált a vendégkapuba, ezzel eldöntötte a találkozót.

Adorján: Tisza–Sloga (Csonoplya) 1:1 (1:0)

Adorjáni pálya, 150 néző, vetette: Milosavjević (Szabadka). Góllövők: Šicar a 15., illetve Vukas a 73. percben.

Tisza: Tasić, Maslovara, Ušumović, Šicar, Živković, Damjanović (Panić), Borsos (Nikutović), Đuranović, Todorović, Plavšić, Milikić (Kekezović).

Sloga: Zorić, Rebić, Kemény, Tobić, Milošević, Vukas, Ninković, Vemić, Mitrović (Ljajić), Koljović, Pulić.

Az adorjáni szurkolók kedvenceik múlt heti kitűnő játéka, a listavezető Mladost elleni idegenbeli győzelem után bizakodva várták a Sloga elleni ötödik találkozót. Az előbbi négyen három vereség mellett csak egy döntetlent értek el a Tisza-partiak. A szurkolók bánatára ezt a rossz sorozatot ezúttal sem sikerült megszakítaniuk, a jó képességű fiatalokból álló vendégcsapat megőrizte veretlenségét, és értékes ponttal távozott. A találkozó elején mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet, de azok kimaradtak. A 15. percben egy gyors jobb oldali támadást követően Borsos Márk beadására Šicar érkezett, és közelről vezetéshez juttatta csapatát. A szünetig a hazaiak nagy fölényben játszottak, de csatáraik a legjobb helyzeteket is kihagyták. A második félidőben is a hazai csapat játszott jobban, de gólt nem tudott szerezni. A végén a kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, a 73. percben Vukasnak sikerült kiegyenlítenie.

A 9. forduló: Budućnost–Bácska (P) 1:2, Polet–Mladost (A) 5:2, Potisje–Zadrugar 1:0, Tekstilac–Mladost (T) 2:2, Radnički (Z)–Srbobran 0:1, Tisza–Sloga 1:1, Preporod–Mladost (P) 1:3, Tavankut–BSK 3:2.

16. Tekstilac 9 1 2 6 5:28 5

A következő forduló (október 21-én és 22-én): Bácska (P)–Mladost (P), Sloga–Preporod, Srbobran–Tisza, BSK–Radnički (Z), Mladost (T)–Tavankut, Zadrugar–Tekstilac, Mladost (A)–Potisje, Budućnost–Polet.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 9. forduló: Begej–Vršac United 1:1, Kikinda–Sloboda 3:4, Polet–Jedinstvo (TB), 1:2 Mladost–Proleter 4:1, Radnički (S)–Sloga 2:4, Radnički (K)–ŽAK 5:0, Budućnost–Vojvodina 1:0, Kozara–Jedinstvo (BK) 2:1.

16. Polet 9 1 1 7 7:25 4

A következő forduló (október 21-én és 22-én): Vršac United–Jedinstvo (BK), Vojvodina–Kozara, ŽAK–Budućnost, Sloga–Radnički (K), Proleter–Radnički (S), Jedinstvo (TB)–Mladost, Sloboda–Polet, Begej–Kikinda.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 9. forduló: Laćarak–Hajduk (D) 0:1, Borac (S)–Jugović 3:1, Index–Hajduk (Č) 0:3, Sloga (E)–Podunavac 3:1, Borac (Ú)–Slavija 3:0, Sremac–Kabel 2:1, Sloga (T)–Hajduk (B) 3:0, Kupinovo–Jedinstvo 0:2.

16. Kupinovo 9 0 1 8 6:23 1

A következő forduló (október 21-én és 22-én): Hajduk (D)–Jedinstvo, Hajduk (B)–Kupinovo, Kabel–Sloga (T), Slavija–Sremac, Podunavac–Borac (Ú), Hajduk (Č)–Sloga (E), Jugović–Index, Laćarak–Borac (S).

SZABADKAI LIGA

Horgos 1911–Bajsa 4:3 (2:2)

Vasút menti pálya, 200 néző, vezette: Nikolić (Szikics). Góllövők: Kolompár a 13., Balgó 15., Huszár a 81. (11-esből), Puljaji a 90., illetve Latyák az 5., a 86. (11-esből), Žmukić a 40. percben.

Horgos: Törtei Kristóf, Bende, Törteli Krisztián, Makra D., Bohata, Veselinov, Huszár (Makra N.), Fodor, Balgó (Puljaji), Búza, Kolompár (Hoksza).

Bajsa: Damjanović, Makić (Tresiglavić), Marjanović, Latyák, Tóth, Čagalj, Drašković (Duljaj), Horváth, Zsemberi, Majkić, Žmukić.

Ragyogó napsütésben gólzáporos mérkőzést játszottak a csapatok. A Horgos 1911 megmutatta, hogy lelkes játékkal a liga egyik legjobb csapatát is képes legyőzni. A mérkőzés nem kezdődött jól a hazaiak számára, Latyák ugyanis már az 5. percben vezetést szerzett a vendégeknek. A 13. percben Kolompár kiegyenlített. Alig két perccel később Balgó megszerezte a hazaiak vezető találatát. A Bajsa a 40. percben kiegyenlített. A mérkőzés utolsó tíz perce talpra állította a szurkolókat, hiszen futószalagon jöttek az izgalmak. A 80. percben a csereként beállt Puljajit szabálytalanul szerelték az ellenfél tizenhatosán belül. A megítélt büntetőt Huszár magabiztosan értékesítette. A 86. percben a játékvezető szabálytalannak minősítette a hazai kapus labdaszerzését. Ekkor a vendégek jutottak büntetőhöz, amelyet Latyák biztosan lőtt a kapuba, ezzel kiegyenlített. A 90. percben Puljaji felismerte, hogy a bajsai kapus előremerészkedett a tizenegyes vonaláig, és félpályáról a hálóőrt átemelve betalált a kapuba. Puljaji ezzel megszerezte a Horgos 1911 számára a három bajnoki pontot.

A 9. forduló: Njegoš–Iskra 2:3, Horgos 1911–Bajsa 4:3, Napredak–Jadran 1:3, Radnički–Vinogradar 2:1, Sutjeska–Pannónia 0:0, Vrbas–Zenta 3:0, Proleter (Nj)–Obilić 2:4, Proleter (RS)–Szabadka 3:0.

16. Szabadka 9 1 1 7 8:23 4

A következő forduló (október 21-én és 22-én): Szabadka–Njegoš, Obilić–Proleter (RS), Zenta–Proleter (Nj), Pannónia–Vrbas, Vinogradar–Sutjeska, Jadran–Radnički, Bajsa–Napredak, Iskra–Horgos 1911.

NŐI SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Napredak 14:0 (8:0)

Városi stadion, 150 néző, vezette: Polić (Belgrád). Góllövők: Nascimento a 6., a 24., a 25., a 31., a 33., a 87., Radojičić a 18., a 76., a 81., Slović az 51., az 57., Dorine a 10., Krstanoska a 19., Marenić a 69. percben.

Spartacus: Kostić (Cetina), Krstanoska, Vajda, Slović (Bradić), Mostarac, Nascimento, Radojičić, Marenić, Filipović (Baka), Dorine, Pavlović.

Napredak: Marković, Dumanović, Karadžić, Živković, Josić, Kričak, Lisinac, Popović, Sretenović, Vučićević, Poljaković.

Gólzáporos győzelmet aratott a női Szuperliga 7. fordulójában a Spartacus együttese, a listavezető szabadkaiak ugyanis pénteken hazai pályán 14:0-ra verték a Napredak csapatát. A kruševaciak elleni találkozón a Kék Galambok legjobbja a brazil Marcela Nascimento Leandro volt, aki, akárcsak az előző fordulóban a belgrádi Rad ellen, ezúttal is hat gólt szerzett. Boris Arsić csapata százszázalékos teljesítménnyel, 44:0-s gólkülönbséggel vezeti a tabellát. Vajda Orsolyáék a következő bajnokijukat is hazai környezetben játsszák, október 25-én a zimonyi Sloga Radnički gárdáját látják vendégül.

A női utánpótláscsapatok számára kiírt Fejlesztési Liga északi csoportjának játéknapján a Spartacus U15-ös csapata is fölényes győzelmet ünnepelhetett, Renato Pirsa tanítványai a városi stadion műfüves pályáján 11:0 arányban múlták felül a ligában újonc nagybecskereki Radnički 1919 megfelelő együttesét. A szombati összecsapáson Pataki Georgina szerzett vezetést az észak-bácskaiaknak, majd a tehetséges zentai lány a hajrában még egyszer bevette a vendégek kapuját. A 13 éves Tisza menti játékos így már négygólos a bajnokságban. Georgina tízéves korában kezdett el focizni szülővárosában, a Spartacusban pedig ez már a második idénye. Tehetségére hamar felfigyeltek, és szerepelhetett már a korosztályos vajdasági válogatottban is.

A Szuperliga 7. fordulójának többi eredménye: Vojvodina–Požarevac 3:2, Crvena zvezda–Sloga Radnički 1:0, Mašinac–Rad 2:0. Az élcsoport: 1. Spartacus 21, 2. Crvena zvezda 16, 3. Vojvodina 15, 4. Mašinac 11 ponttal stb.