XXX. NŐI RÖPLABDA-EB

Szerbia második aranya!

Szerbia női válogatottja az azeri és grúz közös rendezésű röplabda-Eb-n a csapatsportok idei negyedik szerb trófeáját kaparintotta meg – a pólósok, a kosarasok és a férfi röplabdázók után –, és az övéké az egyetlen arany! Zoran Terzić kapitány lányai a tegnapi bakui döntőben nagyszerű játékkal 3:1 arányban győzték le Hollandiát, nyolc napon belül másodszor. Ez a szerb női röplabda ötödik érme az Európa-bajnokságokon és a 2011-es után a második arany. Hollandia hatodszor érmes 1, 4, 1-es mérleggel.

A döntő első játszmájában Hollandia 10:8-ig vezetett, ekkor következett a fordulat. Szerbia 22:16-ra húzott el, amit az ellenfél már nem tudott ledolgozni. A második játszmában kétszer fordult a kocka. Szerbia vezetett öt ponttal, Hollandia 14:16-ra fordított, majd a szerbiai lányok vágtak ki nagy hajrát. A harmadik játszmában Hollandia egyértelműen jobb volt, a negyedikben pedig Szerbia szerzett 5:5 után érezhetőbb, négypontos előnyt, amely 17:11-re, majd 22:14-re is növekedett. Innen az ellenfél már nem tudott visszakapaszkodni, és a második meccslabdával Szerbia nyert.

A bronzérmet Törökország nyerte meg, amely a negyeddöntőben, kisebb meglepetésre, visszavágott a címvédő Oroszországnak a csoportban elszenvedett vereségért, majd kikapott szombaton Szerbiától, végül tegnap a vendéglátók feletti győzelemmel jutott a dobogóra. Törökországnak ez a 2003-as ezüst- és a 2011-es bronzérem után a harmadik Eb-trófeája.

A következő Eb-t 2019-ben Csehország, Lengyelország, Magyarország és Törökország közösen rendezi meg.

Eredmények, negyeddöntő: Törökország–Oroszország 3:0 (27:25, 25:18, 25:20), Azerbajdzsán–Németország 3:0 (25:20, 25:18, 25:21), elődöntő: Szerbia–Törökország 3:0 (25:17, 25:12, 25:21), Hollandia–Azerbajdzsán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12), a 3. helyért: Törökország–Azerbajdzsán 3:1 (22:25, 25:21, 25:14, 25:8), döntő: Szerbia–Hollandia 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:18).