Bajsán vérzett el a Vinogradar

A Szabadkai Liga rangadója ezúttal is dinamikus, harcias játékot hozott

SZUPERLIGA

A 10. forduló: Mačva–Radnik 4:0, OFK Bačka–Čukarički 2:3, Spartacus–Mladost 3:3, Voždovac–Crvena zvezda 0:2, Vojvodina–Napredak 3:1. A Borac–Rad, a Partizan–Radnički (N) és a Javor–Zemun találkozó lapzárta után ért véget.

16. Borac 8 0 1 7 3:17 1

A következő forduló (szeptember 23-án): Napredak–Mačva, Crvena zvezda–Vojvodina, Mladost–Voždovac, Zemun–Spartacus, Radnički (N)–Javor, Rad–Partizan, Čukarički–Borac, Radnik–OFK Bačka.

I. LIGA

Az 5. forduló: Novi Pazar–TSC 2:0, Radnički 1923–Sinđelić 0:1, Teleoptik–Jagodina 0:2, Inđija–ČSK 1:0, Sloboda–Metalac 0:2, Temnić–Budućnost 2:0, Radnički (P)–Dinamo 3:5, Proleter–Bežanija 3:2.

16. Teleoptik 5 0 1 4 5:11 1

A következő forduló (szeptember 24-én és 25-én): TSC–Bežanija, Dinamo–Proleter, Budućnost–Radnički (P), Metalac–Temnić, ČSK–Sloboda, Jagodina–Inđija, Sinđelić–Teleoptik, Novi Pazar–Radnički 1923.

I. VAJDASÁGI LIGA

Az 5. forduló: Omladinac–Bratstvo 1:0, Cement–Radnički (N) 3:1, Odžaci–Bácska 1901 1:0, Becse–Radnički (M) 3:1, Dinamo–Železničar 2:0, Crvena zvezda–Dunav 3:1, Mladost–Radnički (Š) 1:0, Borac–Radnički (ÚP) 3:0.

16. Radnički (Š) 5 0 0 5 4:18 0

A következő forduló (szeptember 23-án és 24-én): Bratstvo–Radnički (ÚP), Radnički (Š)–Borac, Dunav–Mladost, Železničar–Crvena zvezda, Radnički (M)–Dinamo, Bácska 1901–Becse, Radnički (N)–Odžaci, Omladinac–Cement.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Magyarkanizsa: Potisje–Sloga (Csonoplya) 2:1 (2:0)

Népkerti pálya, 190 néző, vezette: Csapó (Szabadka). Góllövő: Francišković a 4., Romić a 34., illetve Paunović (öngól) az 50. percben.

Potisje: Szabó, Ristić, G. Popović (Bačić), Borenović, Francišković (Domonkos), Poturica, Romić, Davidović, Kozomora, Paunović (Vojnić Hajduk), Bjelobrk.

Sloga: M. Milošević, Rebić, Kemény, Tubić, N. Milošević (Bubanja), Radeka, Vukas (Mitrović), Ninković (Sekulić), Vemić, Konjović, Purić.

A két csapat jó iramú, harcias és dinamikus bajnoki mérkőzést játszott, amelyen a Potisje megérdemelt győzelmet aratott a listavezető Sloga felett. Az első félidő hazai támadásokkal kezdődött, már a 4. percben egy remek összjáték után Francišković a tizenhatos vonaláról bombázott a bal felső sarokba, és megszerezte a hazaiak vezető gólját. Több kihagyott hazai helyzet után a 34. percben egy remek jobb oldali kiugratás után Romić mintegy tíz méterről nagy erejű lövéssel védhetetlenül lőtt a kapuba, és kétgólosra növelte a hazaiak vezetését. A második félidőben a vendégek kezdtek jobban, és az 50. percben szépítettek az eredményen. Ekkor Paunović fejéről balszerencsésen a saját kapujába pattant a labda. A mérkőzés további részében főleg mezőnyjáték folyt a pályán, a vendégek mindenáron az eredmény kiegyenlítésére törekedtek, de a hazaiak jól védekeztek, sikeresen megőrizték minimális előnyüket, és megszerezték a bajnoki pontokat. A mérkőzésen a játékvezető hat hazai és öt vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot. @sz = L. E.

Zombor: Radnički–Tisza 1:1 (1:1)

Városi stadion, 150 néző, vezette: Đumić (Topolya). Gólszerzők: Vidović a 32., illetve Plavšić a 11. percben.

Radnički: Bulović, Sazdanić, Simon, Josić, Vidović, Petreš, Miletić (Jovanović), Matijević, Lučić (Martinović), Resanović, Karas (Kovačević).

Tisza: Tasić, Ušumović, Panić (Damjanović), Šicar, Živković, Borsos M. (Nikutović), Kolundžić, Đuranović, Todorović, Plavšić, Milikić.

A Tisza-parti kis falu csapata a klub 65 éves történetében harmadszor játszott Zomborban a magasabb ligákat megjárt Radnički ellen. A két csapat hétvégi találkozóján nagy küzdelmet, jó játékot és sportszerű mérkőzést láthattak a nézők. A Tisza-partiak jelenlegi összeállításukban az egyik legjobb játékukat nyújtották. A vendégek kezdtek jobban, kezdettől fogva fölényben játszottak, és a jobbnál jobb helyzetek közül a 11. percben Plavšićnak köszönhetően sikerült egyet értékesíteniük. Fél óra után a hazaiak egy jobb oldali szögletet követően kiegyenlítettek. A szünet után órási küzdelem folyt a győztes gólért, de a támadások sorban elakadtak, így a csapatok megosztoztak a pontokon. A játék képe alapján reális eredmény született, és az adorjániak egy értékes ponttal tértek haza Zomborból. @sz = B. M.

Az 5. forduló: Zadrugar–Bácska (P) 6:0, Mladost (A)–Mladost (T) 1:0, Budućnost–BSK 2:1, Polet–Srbobran 0:1, Potisje–Sloga 2:1, Tekstilac–Mladost (P) 0:2, Tavankut–Preporod 1:1, Radnički (Z)–Tisza 1:1.

16. Bácska (P) 5 0 0 5 5:16 0

A következő forduló (szeptember 23-án és 24-én): Bácska (P)–Tisza, Preporod–Radnički (Z), Mladost–Tavankut, Sloga–Tekstilac, Srbobran–Potisje, BSK–Polet, Mladost (T)–Budućnost, Zadrugar–Mladost (A).

VAJDASÁGI LIGA – KELET

Az 5. forduló: Jedinstvo (TB)–Vršac United 2:0, Sloboda–Proleter 2:0, Begej–Sloga 2:0, Kikinda–ŽAK 2:2, Polet–Vojvodina 1:2, Mladost–Jedinstvo (BK) 1:1, Radnički (S)–Kozara 1:0, Radnički (K)–Budućnost 1:0.

16. Polet 5 0 1 4 4:16 1

A következő forduló (szeptember 23-án és 24-én): Vršac United–Budućnost, Kozara–Radnički (K), Jedinstvo (BK)–Radnički (S), Vojvodina–Mladost, ŽAK–Polet, Sloga–Kikinda, Proleter–Begej, Jedinstvo (TB)–Sloboda.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

Az 5. forduló: Jugović–Podunavac 0:0, Sloga (E)–Jedinstvo 0:1. A Hajduk (Č)–Hajduk (D), a Laćarak–Slavija, a Borac (S)–Kabel, az Index–Hajduk (B), a Borac (Ú)–Kupinovo és a Sremac–Sloga (T) találkozóról nem érkezett jelentés.

16. Slavija 4 0 0 4 3:9 0

A következő forduló (szeptember 23-án és 24-én): Hajduk (D)–Sloga (T), Kupinovo–Sremac, Jedinstvo–Borac (Ú), Hajduk (B)–Sloga, Kabel–Index, Slavija–Borac (S), Podunavac–Laćarak, Hajduk (Č)–Jugović.

SZABADKAI LIGA

Horgos: Horgos 1911–Zenta 1:2 (0:1)

Vasút menti pálya, 120 néző, vezette Jeknić (Szabadka). Góllövők: Huszár a 48., illetve Đuza az 5. és Dražić a 77. percben.

Horgos 1911: Törtei Kristóf, Bende, Törteli Krisztián, Bohata G., Bohata E. (Puljai), Veselinov, Huszár (Balgó), Fodor, Engi, Búza, Kolompár.

Zenta: Tomašev, Al Sadi, Rózsa, Bajtai, Rudics, Đuza (Olajos), A. Dražić, Győri, Mrakić, Dimić, I. Dražić.

A vendégcsapat már az 5. percben gólt szerzett, ekkor Đuza védhetetlenül lőtt a hálóba. A 11. percben egyenlíthetett volna Horgos 1911, de Tomašev az utolsó pillanatban menteni tudott. Négy perccel később Törtei lábbal hárított. A horgosiak egyenlő ellenfelek voltak az első félidőben, de gólt nem tudtak szerezni. A folytatásban jobban kezdtek a hazaiak. A játékvetető már a 48. percben egy szabálytalanságért tizenegyestest ítélt, amelyet Huszár magabiztosan értékesített. Ezután a Zenta minden erejével támadott a győzelemért. Nagy fordulatot jelentett a horgosiak játékában a 65. perc. Ekkor Veselinov megkapta a második sárga lapot is, ezzel a hazai középpálya legyengült. Az emberelőnyt kihasználta a vendégcsapat, a meggyengült védelem a 77. percben tehetetlennek bizonyult Dražićtyal szemben, aki közelről bevette Törtei kapuiját. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Bajsa: Bajsa–Vinogradar 5:1 (3:1)

Bajsa-stadion, 200 néző, vezette: Nikša (Szabadka). Góllövők: Čagalj (2), Žmukić, Marjanović és Tresiglavić, illetve Haskó.

Bajsa: Damjanović, Bakić, Tresiglavić (Barna), Latyák, Tóth, Čagalj (Horvát), Drašković (Cseh), Žemberi, Žmukić, Marjanović, Majkić.

Vinogradar: Zarić, Gavrić, Lazić (Miletić), Haskó, Ostrogonac, Glogovac, Kujundžić, Nágel Cs., Đurić, Veselinov (Kmec), Engi (Nágel Zs.).

Dinamikus, harcias mérkőzést láthatott az ősi riválisok rangadójára kilátogató szép számú közönség. A bajsai csapat az első perctől kezdve határozottan a győzelem elérésére törekedett, és az első komolyabb helyzetéből már a kapufát is eltalálta. Ezután egy gyönyörű akció végén Žmukić juttatta vezetéshez a hazai csapatot. Következett a vendégek válasza egy szöglet utáni fejes góllal. Az első félidő végéig Čagalj megszerezte csapata második gólját, majd pedig Marjanović növelte a Bajsa előnyét. Kakaskodás miatt mindkét együttes egy-egy játékosának kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott. A második félidőben a győzelmet sokkal jobban akaró bajsaiak, veszélyes támadásaik után, Čagalj második és Tresiglavić góljával nagyarányú győzelmet arattak.

Az 5. forduló: Njegoš–Jadran 2:2, Bajsa–Vinogradar 5:1, Iskra–Pannónia 5:0, Horgos 1911–Zenta 1:2, Napredak–Obilić 2:3, Radnički–Szabadka 2:3, Sutjeska–Proleter (RS) 4:3, Vrbas–Proleter (Nj) 1:1.

1. Iskra 5 5 0 0 25:3 15

2. Bajsa 5 4 0 1 14:5 12

3. Vinogradar 5 3 1 1 9:9 10

4. Vrbas 5 2 3 0 9:2 9

5. Obilić 5 3 0 2 9:13 9

6. Napredak 5 2 1 2 9:7 7

7. Proleter (Nj) 5 2 1 2 8:7 7

8. Zenta 5 2 0 3 10:10 6