RÖPLABDA

Szerbia nyolcadik bronzérme

Krakov, 3. 9. 2017. -  Odbojkaska reprezentacija Srbije igra protiv Belgije za trece mesto na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. (BETAPHOTO/CEV/EV)

Szerbia válogatottja tegnap este Krakkóban 3:2 arányban győzött Belgium ellen, és bronzérmet nyert a röplabda-Európa-bajnokságon. Szerb vezetés után a belgák sokkal jobbak voltak, és 2:1-re vezettek. Ekkor, elsősorban Dražen Luburić révén, feltámadt Nikola Grbić legénysége, és a rövidítésben kiharcolta összesen 11 Eb-érmét, amely egyben a nyolcadik bronz.

A döntőben az este az orosz válogatott 14. Eb-aranyáért lépett pályára, ellenfelük pedig a magyar Grózer Györgyöt is felvonultató, a 2014-es vb-n bronzérmes német gárda volt.

Előző este az elődöntőben Szerbia válogatottja Németországtól olyan meccsen kapott ki, amit nem lett volna szabad elveszítenie. A szerb csapat megnyerte az első két játszmát, a negyedikben két meccslabdát hagyott ki, a rövidítésben pedig 10:8-ra is vezetett, mégis a volt híres olasz játékos, Andrea Giani edzette németek nyertek. A németek ezzel először érmesek az Eb-ken, Giani pedig zsinórban második edzői érmét nyeri, hisz két éve Szlovéniával volt ezüstérmes.

Eredmények, elődöntő: Németország–Szerbia 3:2 (24:26, 15:25, 25:18, 27:25, 15:13), Oroszország–Belgium 3:0 (25:14, 25:17, 25:17), a 3. helyért: Szerbia–Belgium 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:11, 15:12).

Döntő: Oroszország–Németország 3:2 (25:19, 20:25, 25:22, 17:25, 15:13).