XXX. RÖPLABDA-EB, LENGYELORSZÁG

Egy győzelemre az éremtől

Szerbia válogatottja 3:0 (25:21, 25:22, 28:26) arányban nyert Bulgária ellen a lengyelországi röplabda-Eb negyeddöntőjében. Nikola Grbić kapitány legénysége így elődöntős, egyetlen győzelemre jár az éremtől, és szombaton 17.30-tól a vasárnapi zárómeccs jogáért Németországgal vív meg, amely harmadszor elődöntős az Eb-ken, de érmet még nem nyert, hisz 1991-ben Hollandiától, két évre rá Oroszországtól veszített a bronzmeccsen. A német csapat a negyeddöntőben Csehországot múlta felül. Mivel a másik két meccsen az oroszok nyertek Szlovénia, a belgák pedig az olaszok ellen, a négy közé a selejtezőcsoportok bajnokai jutottak be.

A szerb válogatott magabiztosan kezdett, az első játszmában végig vezetett, a másodikban pedig 3:8-ról fordított. A bolgárok a harmadik játékrészben gyakrabban vezettek, két szettlabdájuk is volt, de nem tudták kihasználni a lehetőséget. A szerb csapat legjobbja a 13 pontos Dražen Luburić volt, Uroš Kovačević 11, Marko Podraščanin és Nemanja Petrić pedig 10-10 ponttal járult hozzá a sikerhez.