TENISZ

Van esély a Đoković–Federer elődöntőre

Novak Đoković a svájci Roger Federer ágán fut a hétfőn rajtoló wimbledoni torna tábláján. A tegnap megtartott sorsolás szerint így a férfi egyesben, ha az első nyolc kiemelt jutna a negyeddöntőbe, MurrayWawrinka, Đoković–Thiem, Federer–Raonić és NadalČilić lenne a párosítás, a volt világelső szerb pedig az elődöntőben mérkőzne.

Đoković a szlovák Martin Kližannal kezd, további lehetséges ellenfelei pedig a cseh Adam Pavlásek, az argentin Juan Martín del Potro és a francia Gaël Monfils, amit követően alkalma adódhat visszavágni az osztrák Dominic Thiemnek a Roland Garros negyeddöntőjében elszenvedett vereségért.

Viktor Troicki a német Florian Mayerrel játszik az első fordulóban, Janko Tipsarević ellenfele az amerikai Jared Donaldson, Dušan Lajović a tehetséges görög Sztefanosz Cicipasszal kezd. Fucsovics Márton a 16. kiemelt luxemburgi Gilles Müllerrel, Babos Tímea a dán Caroline Wozniackival, Jelena Janković pedig a lengyel Agnieszka Radwańskával találkozik.

Aleksandra Krunić közelebb nem is lehetett a táblához. A horvát Petra Martić ellen megnyert első játszma után Krunić a másodikban 3:1-es, a harmadikban 5:2-es vezetést hagyott ki. 5:3-nál hat meccslabdája volt, végül mégis kiesett.

Az eastbourne-i elődöntőben tegnap Đoković ellenfele az orosz Danil Medvegyev volt, de a meccset eső miatt későbbre halasztották, utána azonban már az égiek sem mentették meg az oroszt, akit Đoković 6:4, 6:4-re győzött le. A világranglista második helyén álló teniszező ellenfele a döntőben a MonfilsGasquet francia házirangadó továbbjutója lesz.

Ugyanott a női tornán a kétnapos esőszünet miatt a nők 24 óra leforgása alatt három fordulót játszottak le, ami a világelső Angelique Kerbernek és a Roland Garros döntőseinek, Jelena Osztapenkónak és Simona Halepnek is túl sok lehetett, hisz egyikük sem jutott be a négy közé, a döntőt pedig a két Karolina, Plíšková és Wozniacki vívják.

Miomir Kecmanović a belga Arlonban elődöntős lett. A szerbiai játékos a futures negyeddöntőjében a francia Geoffrey Blanceneaux-t győzte le, és ma a döntőért belga vagy újra francia ellenféllel találkozik.

WIMBLEDON. – A női selejtező döntőjében: Martić–Krunić 3:6, 7:6, 7:5.

EASTBOURNE. – A férfitorna negyeddöntőjében: Monfils–Tomić 7:6, 6:0, Gasquet–Isner 6:3, 6:2, Medvegyev–Johnson 6:3, 2:6, 6:3, elődöntő: Đoković–Medvegyev 6:4, 6:4. Nők, nyolcaddöntő: Kuznyecova–Mladenović 6:4, 2:6, 6:3, Halep–Pironkova 6:7, 7:6, 7:5, Konta–Osztapenko 7:5, 3:6, 6:4, Kerber–Arruabarrena 6:2, 6:1, negyeddöntő: Wozniacki–Halep 5:7, 6:4, 6:1, Ka. Plíšková–Kuznyecova 6:7, 6:2, 6:4, Konta–Kerber 6:3, 6:4, Watson–Strýcová 6:1, 1:6, 6:4, elődöntő: Wozniacki–Watson 6:2, 3:6, 7:5, Ka. Plíšková–Konta – játék nélkül.

ANTALYA. – A férfitorna negyeddöntőjében: Seppi–Albot 6:4, 7:6, Szugita–Altmaier 6:3, 6:0, Mannarino–Verdasco 2:6, 7:5, 6:2, elődöntő: Szugita–Bagdatisz 6:3, 6:7, 4:1 – feladás.

ARLON. – A futures negyeddöntőjében: Kecmanović–Blancaneaux 7:6, 7:5.

LUND. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Bukta–Heisen 6:0, 6:4.

TEL-AVIV. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Nikolaev–Totka 6:4, 6:3.