TENISZ

Đoković a második kiemelt

A wimbledoni torna szervezői, mint megannyiszor a múltban, eltekintettek a ranglistától a kiemeltek kijelölése alkalmával. Az egyes számot természetesen a lista éllovasa, a címvédőként szereplő brit Andy Murray kapta, mögötte viszont Novak Đoković a második, Roger Federer a harmadik, Rafael Nadal a negyedik, Stan Wawrinka pedig az ötödik. Ez azt jelenti, hogy a mai sorsoláson Đoković a negyeddöntőre Wawrinkát is kaphatja ellenfeléül, az elődöntőben, ha egyáltalán eljut odáig, Federer vagy Nadal lesz a riválisa.

Đoković második meccsét is megnyerte az eastbourne-i tornán. A volt világelső a nyitójátszmában 4:2-ért breakelt először, majd még egyszer elnyerte az amerikai Donald Young adogatását. A második játszma sokkal egyenrangúbb volt, elsőnek Young szerzett előnyt, két játszmalabdája is volt, ezeket Đoković hárította, majd a rövidítésben saját negyedik alkalmát váltotta győzelemre. Đoković az elődöntőben az amerikai Steve Johnson és az orosz Danil Medvegyev meccsének továbbjutójával mérkőzik. Előbbivel még nem játszott, az oroszt pedig az idén a Davis-kupában győzte le.

Dušan Lajović az eastbourne-i 2. fordulóban egyszer sem veszítette el az adogatást az amerikai John Isner ellen, mégis kiesett. Az ópázovai teniszező az első játszmában egyszer breakelt, a másik kettőben pedig rövidítést játszottak, s mindkétszer a hórihorgas amerikai szervakirály bizonyult jobbnak.

Stollár Fanny az 1., Nikola Milojević és Miljan Zekić a 2. fordulóban esett ki a wimbledoni selejtezőben, így már csak Aleksandra Krunić maradt versenyben, aki tegnap egészen könnyen győzte le a szlovák Rebecca Šramkovát. Krunić ellenfele ma a tábláért a 26 éves és a ranglistán 134. horvát Petra Martić lesz, akivel 2014-ben a US Openen már játszott, s két játszmában győzte le. A horvát most valamivel jobb formában van, egy hónapja a Roland Garroson így a nyolcaddöntőig jutott.

A belga Arlonban is az eső miatt gyorsított ütemben folyik a verseny, a szerbiai Miomir Kecmanović pedig két gyors győzelemmel jutott be a futures torna negyeddöntőjébe.

WIMBLEDON. – A férfi selejtező 2. fordulójában: Gojowczyk–Milojević 6:3, 7:6, Ofner–Zekić 6:4, 6:3. Nők, 1. forduló: Omae–Stollár 6:1, 6:3, 2. forduló: Krunić–Šramková 6:2, 6:0.

EASTBOURNE. – A férfitorna 2. fordulójában: Isner–Lajović 3:6, 7:6, 7:6, Young–Donaldson 6:4, 7:5, Monfils–Norrie 6:3, 6:2, Gasquet–Anderson 6:4, 6:4, Tomić–M. Zverev 6:3, 6:2, Medvegyev–Haase 4:6, 6:1, 6:2, negyeddöntő: Đoković–Young 6:2, 7:6. Nők, 1. forduló: Štrýcová–Muguruza 6:1, 6:0, Davis–A. Radwańska 7:6, 6:1, 2. forduló: Wozniacki–Vesznyina 6:1, 6:2, Ka. Plíšková–Peng 7:6, 6:4.

ANTALYA. – A férfitorna 2. fordulójában: Altmaier–Ilhan 6:3, 3:6, 7:6, Szugita–Ferrer 6:3, 3:6, 7:6, negyeddöntő: Bagdatisz–Ramanathan 6:7, 6:3, 7:6.

ARLON. – A futures 1. fordulójában: Kecmanović–Chaix 6:1, 6:4, 2. forduló: Kecmanović–De la Bassetiere 6:2, 6:2.