TENISZ

Györe lelkiereje döntött

Györe László azt teszi, amit a legnagyobbak. Amikor nem megy az adogatás, és nagy hátrányba kerül, akkor is megrendíthetetlen marad, türelmesen kivárja a saját öt percét, és nyerni tud. Tegnap a zentai játékos 1:6, 0:3-ra állt Filip Krajinović ellen, mégis bejutott a poprádi elődöntőbe – nem vitás, hogy lelkierejének is köszönhetően –, amivel a naprakész listán újra a 124. helyet foglalja el. Györe ma a döntőért vagy a szlovák Martin Kližannal, vagy a spanyol Roberto Carballesszel vív meg.

Az első játszmában Györe négyszer is elveszítette az adogatást, a másodikban bravúrosan fordított az egyenlítésért, majd a harmadikban is 1:3-as hátrányba került. Ezt a hatodik játékban öt breaklabdát mentve 4:3-ra fordította meg, majd 6:5-nél a meccsért adogatott, és nullára nyert.

Fucsovics Márton az angol Ilkley füves challengerén az ausztrál John Milmann feletti győzelemmel negyeddöntős lett. Marci az első játszmában 1:3-ról fordított, a második egyértelműen az ausztrálé volt, a harmadikban pedig az ötödik játék döntött. 2:2-nél Fucsovics hat breaklabdát mentett, amit követően kétszer is elnyerte ellenfele adogatását. Fucsovics, aki a naprakész listán a legjobbját jelentő 131. helyen áll, ma az ukrán Ilja Marcsenkóval vagy a brit Jay Clarke-kal játszik.

Az olaszországi Todiban folyó challengeren Dušan Lajović rutinosan győzte le a spanyol Jaume Munart, és a negyeddöntőben ma a ranglistán 110. portugál Gastao Eliasszal mérkőzik.

A budapesti futures tornán a nagykikindai Peđa Krstin elsősorban nagyobb tapasztalata révén három játszmában győzte le a tehetséges Piros Zsombort. Krstin az elődöntőben az 5. kiemelt argentin Facundo Menával mérkőzik.

Nina Stojanović Izmirben a negyeddöntőben állt meg. A 2. kiemelt szerbiait, aki az előző két fordulóban is nehezen nyert, a 8. kiemelt japán Eri Hozumi győzte le eléggé simán.

Az ATP- és WTA-tornákon tovább szaporodott a váratlan eredmények száma. Hallében Kej Nisikori és Dominic Thiem, Londonban Jo-Wilfried Tsonga, Mallorcán pedig Anasztaszija Pavljucsenkova esett ki.

Eredmények

HALLE. – A férfitorna 2. fordulójában: A. Zverev–Kohlschreiber 6:3, 6:4, Haase–Thiem 6:3, 7:6, Bautista–Brown 6:4, 1:6, 7:6, Hacsanov–Nisikori 3:2 – feladás.

LONDON. – A férfitorna 2. fordulójában: Čilić–Kozlov 6:0, 6:4, Müller–Tsonga 6:4, 6:4, Dimitrov–Benneteau 4:6, 6:3, 6:4, Bedrych–Shapovalov 7:6, 6:7, 7:5.

BIRMINGHAM. – A női torna 2. fordulójában: Kvitová–Broady 6:2, 6:2, Barty–Strýcová 6:3, 3:6, 6:1, Šafářová–Oszaka 6:2, 6:4, Gavrilova–Siniaková 7:5, 2:6, 6:4.

MALLORCA. – A női torna 2. fordulójában: Lisicki–Rogers 6:3, 6:4, Kr. Plíšková–Schiavone 6:3, 7:6, Görges–Pavljucsenkova 6:1, 6:2.

POPRÁD. – A challenger negyeddöntőjében: Györe–Krajinović 1:6, 6:4, 7:5.

ILKLEY. – A challenger 2. fordulójában: Fucsovics–Millman 6:3, 2:6, 6:2.

TODI. – A challenger 2. fordulójában: Lajović–Munar 6:3, 6:3.

BUDAPEST. – A futures negyeddöntőjében: Krstin–Piros 7:5, 3:6, 6:2.

IZMIR. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Hozumi–N. Stojanović 6:4, 6:3.