LABDARÚGÁS – VB-SELEJTEZŐK

„Wales bizonyította, hogy nem csak Bale-től függ a játéka”

Szerb döntetlen a walesiek ellen

A vártnál nagyobb küzdelemre késztette Wales válogatottja a szerb nemzeti csapatot a belgrádi Rajko Mitić Stadionban a 2018-as oroszországi világbajnokság európai selejtező tornájának D csoportjában. A mérkőzés végül Aaron Ramsey, illetve Aleksandar Mitrović találataival 1:1-es döntetlent hozott, nyitva hagyva a versenyfutást az első, egyenes kijutást, és a második, pótselejtezőt érő pozícióért.

Szerbia válogatottja

Ahogy mondtam, Bale nélkül is nehéz dolgunk lesz a walesiek ellen, és így is lett. Bebizonyították, hogy nem csak rajta múlik a teljesítményük. Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelmet ajándékozni a csodálatos közönségnek, amely remek hangulatot teremtett a mérkőzésen” – nyilatkozta Slavoljub Muslin, a szerb válogatott szövetségi kapitánya, majd hozzátette, legközelebbi hazai mérkőzésükön győzelemre fognak törekedni.

Muslin szerint a közönség hangulata és az elvárások miatt csapata rosszul kezdett, és egyéni hiba miatt kapták a tizenegyesgólt (Luka Milivojević lerántotta ellenfelét egy walesi szögletnél – a szerző megj.), ami felébresztette és jobb játékra sarkallta őket. A mester azt is elmondta, az ír döntetlen után csalódottak voltak, most azonban elégedettek az eredménnyel, mert megharcoltak az egy pontért, és elsők maradtak a csoportban. „Négy nehéz mérkőzésünk maradt hátra, közöttük két nehéz vendégszereplés. Először Moldovára kell összpontosítanunk, tudom, ellenük sem lesz könnyű dolgunk” – számolt be várakozásairól Muslin.

A csoport másik nagy téttel bíró összecsapásán Írország és Ausztria ugyancsak 1:1-es remit játszott, amivel megmaradt a szerb és az ír csapat négypontos előnye a walesi–osztrák üldözőpáros előtt. A sereghajtók derbijén Moldova és Grúzia 2:2-es döntetlent játszott.

D csoport: Szerbia–Wales 1:1, Írország–Ausztria 1:1, Moldova–Grúzia 2:2.

2

A következő forduló (szeptember 2-án): Szerbia–Moldova, Grúzia–Írország, Wales–Ausztria.

G csoport

Papírforma-eredmények és albán diadal

Mindkét favorit győzni tudott a G csoport mérkőzésein. Olaszország a második félidőre hagyta góljainak javát Liechtenstein ellen, és Gian Piero Ventura csapatának 5 gólján ugyanennyi játékos osztozott (Insigne, Belotti, Eder, Bernardeschi, Gabbiadini). Spanyolország izgalmas perceket élt át Macedóniában, ahol 2:0-s vezetés után (David Silva, Diego Costa) a hazaiak Risztovszki csodás szólógólja révén a 66. percben szépíteni tudtak. A Fúria azonban uralta a mérkőzést, és a továbbiakban nem engedték veszélyeztetni három pontjukat. Albánia Izraelben tudott három góllal nyerni a fölényben futballozó hazaiak ellen, így a két csoportéllovas 7 pontra távolodott a két kilencpontos nemzet előtt.

G csoport: Macedónia–Spanyolország 1:2, Olaszország–Liechtenstein 5:0, Izrael–Albánia 0:3.