TENISZ

Novak borotvaélen táncolt

Novak Đoković ismét egy olyan hosszú és kimerítő meccset játszott, amilyent az utóbbi egy évben szép számmal láttunk tőle, és amelyeken elkerülte a csaknem elkerülhetetlennek tűnő vereséget. A címvédő rosszul játszott, elveszítette az argentin Diego Schwartzman elleni első és harmadik játszmát, 2:1-es hátrányban volt, és csak az segíthetett rajta, hogy argentin ellenfele, aki nincs hozzászokva az ötjátszmás meccsekhez, hirtelen visszaesik. Ez meg is történt, Đoković aránylag könnyen nyerte a további két szettet, bejutott a nyolcaddöntőbe, következő ellenfele pedig vagy a spanyol Albert Ramos (3:0 a mérleg), vagy pedig a francia Lucas Pouille (első meccs) lesz.

A címvédő „túlélte” a 3. fordulót

A 2. forduló csütörtök esti utolsó meccsein néhány esélyes – közöttük a világelső Andy Murray is – csak kínlódva jutott tovább, meglepetés viszont Madison Keys, Anasztaszija Pavljucsenkova és Nick Kyrgios veresége. A 12. kiemelt Keyst a ranglistán csak 290. horvát Petra Martić, Pavljucsenkovát a paraguayi Veronica Cepede, Kyrgiost pedig a dél-afrikai Kevin Anderson búcsúztatta.

Murray elveszítette az első játszmát a szlovák Martin Kližan ellen, a negyedikben pedig sok szerencsével 2:5-ről fordított. Három játszmára kényszerült a cseh Karolína Plíšková, s ki tudja, egyáltalán győz-e, ha az orosz Jekatyerina Alekszandrova valamivel türelmesebb a döntő szettben.

Tegnap gyorsan pergett a műsor, hisz három spanyol és az osztrák Thiem is játszmaveszteség nélkül nyert, két mérkőzés pedig feladással zárult. Különösen a ma a 31-et betöltő Rafael Nadal volt elemében, aki a grúz Nikoloz Bazilasvilinek csak egy játékot adott. A nőknél a címvédő Muguruza, Osztapenko és Stosur nyertek gyorsan, viszont a francia Kiki Mladenovic lemásolta az 1. fordulót, amikor az amerikai Jennifer Brady ellen a döntő szettben 0:3-ról fordított. Most az amerikai Shelby Rogersnek az 5:2 volt kevés a diadalhoz.

Györe László 22. születésnapján játszott Vicenzában negyeddöntőt Filip Krajinović ellen. A meccs elején breaket váltottak, majd 10 játékon át az adogató akarata érvényesült. A rövidítésben Györe volt a jobb, és vezetéshez jutott. A zentai játékos a második játszmát két breakkel nyitotta, de megtorpant, 4:4-nél ismét együtt voltak, amikor heves zápor szakította meg a mérkőzést.

Előző este Krajinović izgalmas meccset vívott a portugál João Dominguesszel. A zombori teniszező az első játszmában kétszer dolgozta le a breakhátrányt, és fordított, a másodikban pedig 5:0-s vezetésnél volt az első meccslabdája, de elveszítette az óriási előnyt, és végül csak rövidítésben nyert.

A 18 éves Miomir Kecmanović továbbra is jó formában szerepel, és nem okoznak neki gondot a lényegesen magasabban rangsorolt ellenfelek sem. A szerbiai reménység az antalyai negyeddöntőben két játszmában győzte le az orosz Ivan Gahovot, akinek egyetlen breaket sem engedélyezett. Ma az elődöntőben még egy orosz Ivannal, a 3. kiemelt, 31 éves Nedelkóval játszik, immár mint a ranglista 400 legjobbjának biztos tagja.

Nemzetek listája

A Roland Garros két egyénijének tábláján, mint általában, összesen 256 teniszező rajtolt. A pénteki meccsek befejeztével már csak a mezőny egynegyede, azaz 64 játékos maradt versenyben. Ők 33 nemzetet képviselnek. A férfiaknál 20, a nőknél 21 ország teniszezője jogosult a 3. fordulóra, és csak nyolcnak, Franciaországnak, Spanyolországnak, az USA-nak, Oroszországnak, Belgiumnak, Svájcnak, Csehországnak és Horvátországnak maradt képviselője mindkét mezőnyben, 26 ország, közöttük Szerbia is, már csak egy teniszezővel képviselteti magát. Kilenc spanyol maradt (7 férfi és 2 nő), valamint 6-6 amerikai és francia. A rajton legtöbb francia volt, ami természetes, hisz vendéglátóként 11 (6 férfi és 5 nő) szabadkártyát osztottak ki. A 30 francia közül 18 az 1., 6 pedig a 2. fordulóban esett ki, vagyis két körön pontosan az egyötödük jutott túl. Érdekes, hogy Szerbiánál is ez az arány, hisz az öt játékos közül csak Đoković maradt versenyben.

Eredmények

PÁRIZS. – A férfitorna 2. fordulójában: Murray–Kližan 6:7, 6:2, 6:2, 7:6, Edmund–Olivo 7:5, 6:3, 6:1, 6:4, 6:4, Anderson–Kyrgios 5:7, 6:4, 6:1, 6:2, Monfils–Monteiro 6:1, 6:4, 6:1, Wawrinka–Dolgopolov 6:4, 7:6, 7:5, Fognini–Seppi 6:4, 7:5, 6:3, Cuevas–Kicker 6:4, 6:4, 6:4, Verdasco–Herbert 6:3, 3:6, 4:6, 6:3, 6:3, Gasquet–Estrella 6:1, 6:0, 6:4, 3. forduló: Đoković–Schwartzman 5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1, Nadal–Bazilasvili 6:0, 6:1, 6:0, Thiem–Johnson 6:1, 7:6, 6:3, Zeballos–Goffin 4:5 – feladás, Carreno–Dimitrov 7:5, 6:3, 6:4, Raonić–G. López 6:1, 1:0 – feladás, Bautista–Veselý 6:3, 6:4, 6:3. Nők, 2. forduló: Halep–Maria 6:4, 6:3, Vesznyina–Lepcsenko 4:6, 6:3, 6:0, Garcia–Paquet 7:5, 6:4, Szevasztova–Bouchard 6:3, 6:0, Duque–Rybáriková 1:6, 6:3, 8:6, Witthöft–Parmentier 6:4, 7:6, Cepede–Pavljucsenkova 7:6, 2:6, 6:4, Suárez–Cirstea 7:5, 6:4, Ka. Plíšková–Alekszandrova 6:2, 4:6, 6:3, Martić–Keys 3:6, 6:3, 6:1, 3. forduló: Muguruza–Putinceva 7:5, 6:2, Mladenović–Rogers 7:5, 4:6, 8:6, Stosur–Mattek 6:2, 6:2, Osztapenko–Curenko 6:1, 6:4.

VICENZA. – A challenger 2. fordulójában: Krajinović–Domingues 7:5, 7:6, negyeddöntő: Györe–Krajinović 7:6, 4:4 – félbeszakadt.

ANTALYA. – A futures negyeddöntőjében: Kecmanović–Gahov 6:4, 6:2.

VUHAN. – Anői ITF-torna negyedöntőjében: Jakšić–Lu 7:6, 6:2.

NIŠ. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Papamihail–Békefi 1:6, 6:1, 6:2.