2024. április 18., csütörtök
TENISZ

Đoković és Nadal újra együtt

A sorolás úgy akarta, hogy a címvédő Novak Đoković és a kilencszeres bajnok Rafael Nadal zsinórban harmadszor is a tábla alsó felében kapjon helyet, vagyis, akárcsak Madridban és Rómában, a Roland Garroson is az elődöntőben találkozhasson. Kedvező viszont, hogy a két fiatal, akiktől Đoković az idén kikapott, Alexander Zverev és Nick Kyrgios Andy Murray ágán kapott besorsolást.

Đoković a spanyol Marcel Granollersszel kezd, aki ellen 3:0-ra vezet. A 2. fordulóban akár szerb rangadó is lehetséges, hisz Novak a TipsarevićSousa meccs győztesét várja. A 3. fordulóban a német Mischa Zverev, a nyolcaddöntőben Lucas Pouille vagy Albert Ramos, a negyeddöntőben pedig Dominic Thiem vagy David Goffin következhet. Viktor Troicki az orosz Donszkojjal, Dušan Lajović a brazil Thomaz Belluccival mérkőzik a rajton.

Aleksandra Krunić volt Szerbia utolsó esélye, hogy selejtezős a táblára kerüljön. Jól kezdett, megnyerte az első játszmát az ukrán Katarina Kozlova ellen, a következő kettőben viszont ellenfele kimondottan jobb volt.

A női mezőnyben Jelena Janković a selejtezőből kapja első ellenfelét, a 2. fordulóban pedig az ausztrál Daria Gavrilova következhet. Babos Tímea a francia Alizé Cornet-vel kezd, s győzelem esetén a cseh Barbora Strýcová és az amerikai Alison Riske meccsének továbbjutóját várja.

Miomir Kecmanović a harmadik meccsét is megnyerte Antalyában. A 18 éves tehetség csak három játékot engedélyezett a német Mats Rosenkranznak, az elődöntőben pedig ma a francia Musialekkel vagy a kanadai Krainikkal mérkőzik.

A férfi és a női egyes döntői 2006 óta a francia nyílt teniszbajnokságon, férfiak:

2006: Nadal (spanyol)–Federer (svájci) 1:6, 6:1, 6:4, 7:6 (7-4)

2009: Kuznyecova–Szafina 6:4, 6:2

2010: Schiavone (olasz)–Stosur (ausztrál) 6:4, 7:6 (7-2)

2011: Li Na (kínai)–Schiavone 6:4, 7:6 (7-0)

2012: Sarapova (orosz)–Errani (olasz) 6:3, 6:2

2013: S. Williams (amerikai)–Sarapova 6:4, 6:4

2014: Sarapova–Halep (román) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4

2015: S. Williams–Safářová (cseh) 6:3, 6:7 (2-7), 6:2

2016: Muguruza (spanyol)–S. Williams 7:5, 6:4

Szép sikert ért el a Balatonalmádiban zajló futures tornán a 18 éves Piros Zsombor. A magyar reménység bejutott az elődöntőbe, ami nagy haladást szavatol a ranglistán, következő ellenfele pedig a 6. kiemelt német Pascal Meis.

Eredmények

PÁRIZS. – A Roland Garros selejtezőjének 3. fordulójában: Kozlova–Krunić 3:6, 6:3, 6:3.

GENF. – A férfitorna negyeddöntőjében: Wawrinka–Querrey 4:6, 7:5, 6:2, Nisikori–Anderson 2:6, 6:4, 7:6, M. Zverev–Johnson 6:4, 7:5, Kuznyecov–Stebe 6:2, 1:6, 7:5.

LYON. – A férfitorna negyeddöntőjében: Raonić–Elias 6:4, 6:3, Tsonga–Hacsanov 6:0, 6:4, Berdych–Simon 6:4, 6:0, Bazilasvili–Kicker 6:3, 6:1.

STRASBOURG. – A női torna negyeddöntőjében: Stosur–Suárez 7:6, 6:4, Garcia–Kr. Plíšková 7:6, 6:2, Peng–Rogers 6:0, 6:4, Gavrilova–Barty 6:4, 6:7, 7:6.

NÜRNBERG. – A női torna negyeddöntőjében: Cirstea–Putinceva 6:3, 3:6, 6:4, Krejčíková–Witthöft 3:6, 6:3, 7:6, Doj–Svedova 6:4 – feladás, Bertens–Riske 6:4, 6:3.

ANTALYA. – A futures negyeddöntőjében: Kecmanović–Rosenkranz 6:1, 6:2.

BALATONALMÁDI. – A futures negyeddöntőjében: Piros–Hajek 7:6, 7:5.

LUAN. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Csu–Jakšić 4:6, 6:2, 6:3.